TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

Ynt: TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

atom karınca link=topic=36464.msg340979#msg340979 date=1297763927' Alıntı:
kardeş sen okulunu okuyorsun bende bunun işini yapıyorum dökümün. sende haklısın birşey demiyorum valtra ve tümosan çekişmesinde valtraya yapılan yorumların genelide tümosancılardandı... herşey ortada valtra civatalardan koparaken bu tümosan gardaşımda ortadan 2 bölünmüşş hemde dökümden. ;)
işte diyorum ya kul yapısı soyle birseyde var atıyom tumo 1 lira ise valtra 3 lira tabi kalite farkı olacak ama o kadarda kalitesiz bi traktor değil tumo sen dökümcusn döküm işlemlerini benden daha iyi bilirsn sen modeli ne kadar düzgün yapsanda 1 i sinde olmazsa 5 cisinde muhakkak kusur olur ... valtracılara vs sözüm yok sonucta dag gibi volvo malı :)

XxXEsinti66 link=topic=36464.msg340980#msg340980 date=1297763940' Alıntı:
haklısın kardeş kul yapısı olur böyle şeyler valtra da bölündü tümosan da ama bu hiç bişeyi degiştirmez valtra alcak adam gene alır tümüsan alacak gene alır ben böyle düşünüyorumm anlş-*s
aynen abim olur böyle seyler simdi fendt bölünse kötü traktormü oluyor ? hayır insan hatasıdır olur böyle seyler ..

geçmiş olsun öncelikle ama eleştirmekte gerekiyor.2 romörk takılmış ve bu romörkları yerinden oynatamamışken bi alet neden aşırı zorlanırda asılınır bilmiyorum mantıklı değil sök bitanesini çıkar yola diğerini öyle sok tarladan siz bu traktörü alırken size 10 kaplan gücündemi dediler merak ediyorum bu vurdurunca sürekki bölünürde kırılırda yanarda ben gidip 5 li slaj makinesi takıyormuyum gidiyorum tekli alıyorum.Tamam olabilir kalite sorunuda sizde çıkartmışınız bişeyini açıkçası

Ne var döküm kopmaz mı adı üstünde döküm....dökme demir .. ham demirde değil.
Lafa bak civata kopsa ne olacak döküm parçalansa ne olacak.Traktörü ortaya alır çekme halatı gibi kullanırsan olacağı bu.
Her traktörde olur böyle hepsi döküm .... BU KONU FAZLA UZADI GİREN BİR ŞEYLER YAZMA ZORUNLULUĞU HİSSEDİYOR. KİLİTLENSİN BENCE

XxXEsinti66 link=topic=36464.msg335831#msg335831 date=1296912764' Alıntı:
arkadaşlar valla valtra bölündügünde bazı arkadaşlar kötü motor degil diyordu ama tümosan bölundu olur 4 cıvata diyorsunuz olur her motorun başına gelir demiyordunuz(bu sadece benim fikrim kimse yanlış anlamasın) burda valtra a95 e 5li 14 no takıyorlar tümosan 90 80 2011 modele 4 lü 14 no takıyorlar ne diyelim geçmiş olsun allah kimsenin başına vermesin
kardeşim bizim burda a75 e 5li 13inç profil takıolar çok güzel çalışıo ama bazen önü havaya kalkabilio 90-80de var komşu köyde :D tarlada 5li 14 ünlü pulluğu güzel çekiyor ama yolda tekerler çoğu zaman yerden kesilio bizim birçok değişik arazilerde yerlerimiz var başka bi köyde 5liyle sürdüğün yeri değişik bi yerde kullanamıosun 4lüde bile zorlanıo motor bence hiç bi zaman aynı tarlada olmadığımız sürece o motor onu çekio bu bunu çekio diye kıyaslamamız çok yanlış :)

zamanında burdada 55-46 traktör tren yolundan hızlı geçincede olmuştu aynısı onun civatarın oldoğu yerden ayrılmıştı yandan bakınca birbirimizi görüyorduk zuha-*-s zuha-*-s

ya arkadaslar kimse kızmasında valtra bölündüğünde herkes gülüyodu valtra cultra diyorlardı ee şimdi ne olacak bence valtracılara ayıp ettiniz gecmiş olsun içericumralı arkadasıma bende çumralıyım zaten hemşerim

mehmetali link=topic=36464.msg445554#msg445554 date=1316440171' Alıntı:
ya arkadaslar kimse kızmasında valtra bölündüğünde herkes gülüyodu valtra cultra diyorlardı ee şimdi ne olacak bence valtracılara ayıp ettiniz gecmiş olsun içericumralı arkadasıma bende çumralıyım zaten hemşerim
:) doğru diyorsunuz ama diğeri çekişmede olduğundan iddaa var işin içinde :) gulçek yer yada boşluk aranıyor bişeyler demek için