TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

Ynt: TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

ramazan abinin dedigi gibi devamlı geliyor yenileri ayrıca buralarda böyle şeyler her markanın başına gelebilir fazla anormal bişi degildir ramazan abi benden iyi bilir motorların başına gelen eziyetleri

muttalip yılmaz link=topic=36464.msg309259#msg309259 date=1290520309' Alıntı:
önçelikle çok geçmiş olsun ? sana bişey olmamışya ona dikatet abi şimdi napmayı dünüyosun yaptıracanmı?
yapıldı bile 3 günde geri yapıldı dogru pancar tarlasına şimdi tarla sürer yorum icin tşk

KESİNLİKLE ÜRETİM HATASIDIR YADA KALİTESİZ DÖKÜMDÜR... BÖLE ŞEY OLUR MU ? DÖKÜM BU ÖLE KOLAY KIRILIR MI FABRİKAYI MAHKEMEYE VERSİN.. TEK TRAKTÖR Bİ TRAKTÖRÜN DÖKÜMÜNÜ KIRAMAZ.. MARKASI GUCU NE OLURSA OLSUN.. TRAKTÖR BU BATACAK TRAKTÖRDE BAGLAYIP ÇEKİLECEK.. ÖNU DE KALKACAK YEREDE VURACAK ONA GÖRE SAGLAM OLMASI LAZIM.. DÖKÜM DEN EVVEL CEKEN TRAKTÖRÜN PİMLERİNİN ÇEKİ DEMİRİNİN KIRILMASI LAZIM.. ÖNDE AGIRLIKLARIN SAPLAMALARININ KIRILMASI LAZIM.. BURASININ KIRILMASI ÜRETİM HATASIDIR BELKİDE KALİTENİN DÜŞMESİDİR.. BENCE TURKİYEDE SATILAN TRAKTÖRLERİN DAHA KAPSAMLI TESTLERDEN GEÇİRİLMESİ LAZIM.. TAM TEST MERKEZİ YETERİNCE SAĞLAMLIK TESTİ YAPIYOR MU ACABA !

Valtranın ahı tutmuş herhalde. geçmiş olsun. çekiden, römorkun akundan yada zencirden kopmayıp gövdeden kopması ilginç. üstelik gövdenin civatalarındanda değil. muhtemelen daha önceden çatlak varmiştir yada üretimdendir. bu kadar basit bölünecek olsa traktörlerle çekişirken neden bölünmüyor.

dogancayırlı link=topic=36464.msg315283#msg315283 date=1292418145' Alıntı:
tumoyu övenlere tokat gibi cvp.bizlerde traktorlerı baglayıp kamyon cıkarttık ama bişey olmadı kalıtesız malzeme
hemşerim doğru demişsin vallahi doğançayırda temmuz ayı bile her yol çamur içinde bu işlerde eskişehirde sizlerin üzerine profosyonel yoktur. bizim scania tohum ekerken bi batmıştı üzerinde 25 ton tohum gübre var anızın içinde çamurdan çıkartabilmek için 5 motor bağladık motorlarda nh t6020 mf 3.105 ,3.095,başak 2073 ve sonuncu olarakta 80-66 dt bağladık tırı vurduda vurdura zor çıkardık ne tırda bi sorun nede motorlarda bi sorun oldu :D valla 3 motor asılınca 80-66nın camlar titriyodu :D 80i bırak başak bile o kadar vurdukduk bölünmedi slk-*-s

test analiz vs hepsi yapıldı fabrika üzerine almıyor kullanıcı hatası diyor ayrıca bu tür degişik olaylar diger markaların başınada geliyor aks kesen ön cekicileri kopan kamyonun zencir takılan ön tamponu vs bunları hep gördüm ben AYRICA ÖNDEN ASILAN MOTORDA TÜMOSANDI YANİ KENDİ GÜCÜ BÖLDÜ CİVİ CİVİ SÖKER TABİRİ

dolcevita link=topic=36464.msg315834#msg315834 date=1292582245' Alıntı:
test analiz vs hepsi yapıldı fabrika üzerine almıyor kullanıcı hatası diyor ayrıca bu tür degişik olaylar diger markaların başınada geliyor aks kesen ön cekicileri kopan kamyonun zencir takılan ön tamponu vs bunları hep gördüm ben AYRICA ÖNDEN ASILAN MOTORDA TÜMOSANDI YANİ KENDİ GÜCÜ BÖLDÜ CİVİ CİVİ SÖKER TABİRİ
usta valla tumosanın işi degil motorun dökümü böle bi motorun asılmasıyla kopmaz.. böle döküm mü olur.. onun üretiminde hata vardır.. eger fabrika üzerine alınmıyorsa demek ki tum tümosanlarda bu sorun olabilir biri sadece hatalı degil manasına geliyor bu..
yazık yani çifçiyede 5 tane tumosan asılsa yine dökümü kıramaması lazım kaldıki asılma kuvveti ortada 82-80 nin yani test yapsınlar.. o kuvette döküm kopuyor mu kopmuyor mu ? bence imkansız 5 traktör bile dökümü koparamaz..
[size=12pt]tumosan 85-80 nin tam güçteki çeki kuvveti 26 kn dur.. bu kuvvetk bi dökümü kırabilir mi ???[/size]
ayrıca tam güçte saatlık yakıt tuketimide 16.28 lt dir..(ek bilgi :) )

bence tuketici hakları mahkemesine baş vursun !

cazgin0020 link=topic=36464.msg308192#msg308192 date=1289975595' Alıntı:
oncelikle geçmiş olsun ve ucuz mal ortada başka bişey demeye gerek yok bence bu tumonun kendi suçudur 3 ramork baglamayla falan çift çeker traktor bolunmez bolunme sadece ortadan darbe yediginde olan bişeydir bence yada arkadaşlarında dedigi gibi onceden hatalımıştır veya daha onceden catlamış olabilir kesin bi açıklaması vardır açıklaması yoksa 3 ramork zorladıgından bolduyse traktoru bence bu markayıda bu kadar ovmeye gerek kalmadı

Kardeşim 3 römork çakıldı deniyor, ön öne iki makina bağlandı deniyor, yani hepimiz bağladık bu şekilde ama nadiren de olsa bu vakalar başa gelmiştir. Tümosan olmuş Valtra olmuş New Holland olmuş ne önemi var, Karaman ' da aynı şekilde koca NH TM120 bölündü New Holland cokmu kötü motor? Tümosan Valtra çekişmesinde ortadan bölünen Valtra kötümü?

Bu Erkuntcuları anlamıyorum ben yahu, Erkunttan başkası yalan size.
Ben Tümosan ' ı Erkunttan daha çok tutarım, niye daha sağlam.

Fabrika motoru yaptıysa elbet bi hatası varsa çiftçinin altında mutlaka baş gösterir o hata ve arıza çıkarır. Garanti hatayı incelerken neye bakar çiftçi hatasımı fabrikasyon hatasımı. Motoru bölünen abimiz ne diyor, hata bizden tek tek salmadık üçünü çekmeye kalktık diye, o zaten hatasını bildikten sonra senin kalkıp Tümosana kötü demen karnının dar olduğunu gösterir. Çoğumuz 3 4 araba taktığımızda patika yol kötüyse arabaları hep tek tek cıkarırız.

Sen resimdeki erkuntuna 3 arabayı bağla 4 arabayı bağla çakıl, önede bi Tümosan bağla tampondan Tümosan seninkinin canını cıkarır bu resimlerde ki gibide olmaz. Tümosana kötü deme bence.

Egzokaraman70 benim anlamadıgım bişey var konuda erkuntle ilgili tek yorum yokken neden erkunt kullanan kişi yorum yaparken böle tepkiler verilir erkunt u ortaya atarsınız anlamış degilim.. cazgının yorumun da ben erkunt kelimesinin gectigini görmüyorum ama sen konuyu adeta karıştırmak için erkuntu ortaya atıyorsun farkında mısın ?? yorumun cok gereksiz olmuş.. herhalde tumosan sizi avukat tutmuş bu kadar sucu çifçiye yıkamassınız .. yok tek tek cıkarsın tarladan iki römork cıkaran her traktör bölünecek mi yada bölünüyor mu bu şekilde.. sucunu kabul etmeli fabrika ve çifçinin magduriyeti giderilmeli.. ancak ozaman prim kazanır tumosan ..

buradaki konu çifçinin magdur edilmesi.. bana göre bu traktör hatalıdır ve ordaki çifçi hakkını sonuna kadar aramalıdır.. döküm den ben daha parca kırıldıgını görmedim ama orada daha zayıf vidalar kopmamıs dökümü yırtmış oraya dikkat edin..vidalardan kopsa tamam derim suç çifçide.. bu kadar fanatiklik yapmayın.. fendt 936 vario yu baglasan bile o dökümü koparamaması lazım..

_çiftçi_ link=topic=36464.msg308296#msg308296 date=1290030257' Alıntı:
ülkemizde üretim gücü, olanağı çok fazla ama kalite kontrol ve malzeme seçimi çok kötü. birşeyleri ucuza imal etmeyi herkezden çok iyi biliyoruz. fakat bir şeyi atlıyoruz uçuza imal edelim derken insan hayatını hiçe sayıyoruz. arkadaşlar ben bu şekilde bir olayı fabrikanın kabul etmemesine tahammul edemiyorum. sonuçta kullandığımız makinalar en küçüğünden en büyüğüne kadar en zor şartlar altında çalışacak kapasitede olmalıdır. bu kadar basitbir zorlanmada kırılan - bozulan makinalar tamamen imalatçı firma hatasından kaynaklanan kusurdur. hakkınızı bir avukat vasıtasıyla armanızı öneririm. sonuçta bu yaşanan olay bir veya birden fazla insanın ölümüne yol açabilirdi..

kesinlikle size katılıyorum ..bende tahamul edemiyorum...

abiler işte benim kızdıgım nokta parası ucuz kalitesi de ucuz tamam yerli sermaye ama sonuç ortada daha fazla kaliteli yapasa biraz özellik atsa fiyatını 50 deilde 80 cıkarsa millet bu motoru almayacakmı yaaa işte orda jd olsaydı hiç bir sorun yaşanmazdı herifde hayvangibi şase var bana kızmayın arkadaşlar sonuç ortada

Geçmiş olsun, Allah cana vermesin. Allah kazananlarada burdaki arkadaşlarada can sağlığı ve uzun ömürler versin, daha güzelini alırlar İnşaallah. Bu gibi şeylere takılmamak lazım.

ceya023 link=topic=36464.msg315911#msg315911 date=1292600367' Alıntı:
Egzokaraman70 benim anlamadıgım bişey var konuda erkuntle ilgili tek yorum yokken neden erkunt kullanan kişi yorum yaparken böle tepkiler verilir erkunt u ortaya atarsınız anlamış degilim.. cazgının yorumun da ben erkunt kelimesinin gectigini görmüyorum ama sen konuyu adeta karıştırmak için erkuntu ortaya atıyorsun farkında mısın ?? yorumun cok gereksiz olmuş.. herhalde tumosan sizi avukat tutmuş bu kadar sucu çifçiye yıkamassınız .. yok tek tek cıkarsın tarladan iki römork cıkaran her traktör bölünecek mi yada bölünüyor mu bu şekilde.. sucunu kabul etmeli fabrika ve çifçinin magduriyeti giderilmeli.. ancak ozaman prim kazanır tumosan ..

buradaki konu çifçinin magdur edilmesi.. bana göre bu traktör hatalıdır ve ordaki çifçi hakkını sonuna kadar aramalıdır.. döküm den ben daha parca kırıldıgını görmedim ama orada daha zayıf vidalar kopmamıs dökümü yırtmış oraya dikkat edin..vidalardan kopsa tamam derim suç çifçide.. bu kadar fanatiklik yapmayın.. fendt 936 vario yu baglasan bile o dökümü koparamaması lazım..

Kardeşim benim ki gereksiz de seninki çok gerekli değilmi, ben bu tip konuşmaları hep biryerlerden duyuyorum bizde en az sen kadar bu işin içindeyiz ki Tümosan ' ın avukatlığını yapmıyorum. Karşıma çıkan Erkuntcular hep ne hikmetse karnıdarlık yapıyorlar. Resminde Erkuntu gördüğüm için ben ona Erkunt hakkında konuştum anladın. Yok Tümosan motor değil yok şöyle kötü böyle kötü, bizde kullandık 12 sene Tümosan bilmiyormuyuz neyin ne olduğunu. Benim tepki karnıdarlık yapanlaradır, ha senin karnındarsa sende beni eleştir ama kalkıp ben durduk yere birşeyleride tersimden uydurmuyorum. Seninde Erkuntunu ortaya attığın yerlerde yorumlarını okudum, kalkıp dedimmi sana gereksiz yorumun var diye demedim.

Bu tip her zaman olmayan nadirende olsa olan vakalarda markayı kötülemenin anlamı yok. Ne marka olursa olsun ne olursa olsun marka kötü markamı Tanrı aşkına bana cevap ver, bir motor çıkıncaya kadar kaç işçinin elinden geçiyor. Benim eleştirdiğimi anlamamışsın ya ona yanarım işte.

Erkuntcuların hep karnı dar olmaları benim Erkuntu kötü olmasada kötü görmeme sebep oluyor az da olsa sizde bunu fark edin kardeşim.

Geçmiş olsun tekrar Çumralı büyüğüm.
Gereksiz yere konu dışına sapmak istemiyorum, Esenliklerle.