TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

Ynt: TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

EgzoKaraman70 link=topic=36464.msg316168#msg316168 date=1292629054' Alıntı:
Kardeşim benim ki gereksiz de seninki çok gerekli değilmi, ben bu tip konuşmaları hep biryerlerden duyuyorum bizde en az sen kadar bu işin içindeyiz ki Tümosan ' ın avukatlığını yapmıyorum. Karşıma çıkan Erkuntcular hep ne hikmetse karnıdarlık yapıyorlar. Resminde Erkuntu gördüğüm için ben ona Erkunt hakkında konuştum anladın. Yok Tümosan motor değil yok şöyle kötü böyle kötü, bizde kullandık 12 sene Tümosan bilmiyormuyuz neyin ne olduğunu. Benim tepki karnıdarlık yapanlaradır, ha senin karnındarsa sende beni eleştir ama kalkıp ben durduk yere birşeyleride tersimden uydurmuyorum. Seninde Erkuntunu ortaya attığın yerlerde yorumlarını okudum, kalkıp dedimmi sana gereksiz yorumun var diye demedim.

Bu tip her zaman olmayan nadirende olsa olan vakalarda markayı kötülemenin anlamı yok. Ne marka olursa olsun ne olursa olsun marka kötü markamı Tanrı aşkına bana cevap ver, bir motor çıkıncaya kadar kaç işçinin elinden geçiyor. Benim eleştirdiğimi anlamamışsın ya ona yanarım işte.

Erkuntcuların hep karnı dar olmaları benim Erkuntu kötü olmasada kötü görmeme sebep oluyor az da olsa sizde bunu fark edin kardeşim.

Geçmiş olsun tekrar Çumralı büyüğüm.
Gereksiz yere konu dışına sapmak istemiyorum, Esenliklerle.
saol topram 9080 aldım kırılsın gider birdaha alırım ben içeriçumradan senin yol üstü

EgzoKaraman70, senin benim nerede durup dururken erkunt u ilgisiz bi konuda yazdıgımı gördün ben herzaman konu akısına dikkat edilmesinden yanayım.. ama bazı konularda yapılan yorumlara karsılık vermişimdir.. bunun dışında bi konuda getiripte ortaya atmamışımdır erkuntu benim yorumlarımı okursan nekadar objectif oldugumu anlarsın.. sen adam sırf erkunt kullanıyor profil resminde erkunt var diye adama dalaşıyorsun.. erkunt kullananlar bu konuya yorum yapamaz mı ???? sen şimdi benim bu konudaki yorumlarımı oku bakalım ne yazmışım bastan sona.. erkuntla ne alakası var benim yazdıklarımın .. ha ben de senin gibi hiç alakasız konuda alakasız bişey dersem uyar beni cekinme... asıl senin gibi bi kaç üyede karındarlıgı var sanırım alakasız konularda erkunt konusunu ortaya atan genelde sizler oluyorsunuz.. bakın konuda bi cok kişi jd ile karsılaştırmış v.s. onlara neden cvp veremiyorsun da bi erkunt kullananın yaptıgı yorumu cekemiyorsun bunu anlamıyorum ben.. allah için hatanı kabul et..
dolcevita abimiz kusura bakma konunu böle gereksiz bi muhabet için işgal ettim..

ceya023 link=topic=36464.msg316402#msg316402 date=1292698532' Alıntı:
EgzoKaraman70, senin benim nerede durup dururken erkunt u ilgisiz bi konuda yazdıgımı gördün ben herzaman konu akısına dikkat edilmesinden yanayım.. ama bazı konularda yapılan yorumlara karsılık vermişimdir.. bunun dışında bi konuda getiripte ortaya atmamışımdır erkuntu benim yorumlarımı okursan nekadar objectif oldugumu anlarsın.. sen adam sırf erkunt kullanıyor profil resminde erkunt var diye adama dalaşıyorsun.. erkunt kullananlar bu konuya yorum yapamaz mı ???? sen şimdi benim bu konudaki yorumlarımı oku bakalım ne yazmışım bastan sona.. erkuntla ne alakası var benim yazdıklarımın .. ha ben de senin gibi hiç alakasız konuda alakasız bişey dersem uyar beni cekinme... asıl senin gibi bi kaç üyede karındarlıgı var sanırım alakasız konularda erkunt konusunu ortaya atan genelde sizler oluyorsunuz.. bakın konuda bi cok kişi jd ile karsılaştırmış v.s. onlara neden cvp veremiyorsun da bi erkunt kullananın yaptıgı yorumu cekemiyorsun bunu anlamıyorum ben.. allah için hatanı kabul et..
dolcevita abimiz kusura bakma konunu böle gereksiz bi muhabet için işgal ettim..
senin canın sagolsun ama yinede boşver biri gider biri gelir her derdimiz böyle olsun caresiz dert vermesin ALLAH

_çiftçi_ link=topic=36464.msg308296#msg308296 date=1290030257' Alıntı:
ülkemizde üretim gücü, olanağı çok fazla ama kalite kontrol ve malzeme seçimi çok kötü. birşeyleri ucuza imal etmeyi herkezden çok iyi biliyoruz. fakat bir şeyi atlıyoruz uçuza imal edelim derken insan hayatını hiçe sayıyoruz. arkadaşlar ben bu şekilde bir olayı fabrikanın kabul etmemesine tahammul edemiyorum. sonuçta kullandığımız makinalar en küçüğünden en büyüğüne kadar en zor şartlar altında çalışacak kapasitede olmalıdır. bu kadar basitbir zorlanmada kırılan - bozulan makinalar tamamen imalatçı firma hatasından kaynaklanan kusurdur. hakkınızı bir avukat vasıtasıyla armanızı öneririm. sonuçta bu yaşanan olay bir veya birden fazla insanın ölümüne yol açabilirdi..
bu arkadasın sözlerını yabana atmayın cok güzel bir acıklama yapmıs belkı tarlada deil yolda kıralacakdı ve istenmeyene olaylarda yasanabılır ama suda var sonucda kul yapımı

döküm harbiden çok ince ona göre yapmamışlar işte çok zayıf 4 -5 mm döküm kalınlığı var bu çok ince malzemelerde tansiyon diye bişey vardır yani ani ısı değişikliği bu malzemeyi ince yaparsan ani isınır ve çabuk soğar ve malzemede kılcal çatlamalar olur ve malzemenin sertliğini kaybetmesine veya aşırı serleşip kırılganlaşmasına yol açar gerilme kuwetinede direnç gösteremez bu kısımı gercekten çok zayıf yapmışlar en çok yük alan kısımı en ince malzemeden yapmışlar bu kızmı kalın yapmaları lazımdı bunu burdan kırmayıpta civataları sigorta gibi kullanıp onları koparması lazım ama malzeme kalitesi düşük en zayıf kısımı orasımış demekki civatalardan zayıfmış ki ordan koparmış

yasin88 link=topic=36464.msg329933#msg329933 date=1296002102' Alıntı:
döküm harbiden çok ince ona göre yapmamışlar işte çok zayıf 4 -5 mm döküm kalınlığı var bu çok ince malzemelerde tansiyon diye bişey vardır yani ani ısı değişikliği bu malzemeyi ince yaparsan ani isınır ve çabuk soğar ve malzemede kılcal çatlamalar olur ve malzemenin sertliğini kaybetmesine veya aşırı serleşip kırılganlaşmasına yol açar gerilme kuwetinede direnç gösteremez bu kısımı gercekten çok zayıf yapmışlar en çok yük alan kısımı en ince malzemeden yapmışlar bu kızmı kalın yapmaları lazımdı bunu burdan kırmayıpta civataları sigorta gibi kullanıp onları koparması lazım ama malzeme kalitesi düşük en zayıf kısımı orasımış demekki civatalardan zayıfmış ki ordan koparmış
civatanın yataklarını sağlam açıp takmışlar ama asıl malzemede hata yapmışlar ayrıca tümosan böyle kırılacak bi motor değil :) sadece bumu bu kadar zorlandı kim bilir ne tümosanlar vardır başlarına neler gelmiştir bu motorda hata olduğu kesin ve net...

Arkadaşlar herkes birşeyler söylemişte ben de dökümhane işletmiş bir makina mühendisi olarak olaya yaklaşmak istiyorum.

Döküm normalde kalın olabilir,yani 3-5 traktörün gücüyle kırılmayacak bir yapıdadır.Fakat döküm fabrikasından çıkan bütün dökümler aynı kalitede aynı içerikte olmaz,ayrıca içlerinde boşluk,çatlak,curuf gibi devamsızlıklar olabilir.Bunları belirlemek için tahribatsız test metodları uygulanır ancak bunlar mesela 10 parçada 1 yapılır.Tüm parçaların kapsamlı bir şekilde tek tek muayene edilmesi maliyetini hiç bir firma kaldıramaz.

Bu örnekte büyük ihtimalle döküm boşluğu var ve bu nedenle bölünüyor.Lakin benim göremediğim döküm mü kırıldı yoksa civata mı koptu onu anlayamadım.

arkadaslar sacmalamayın bence zatenn tümo 4 ton civarrı daha kalın mı ne demek ki o sonuctaa bu arac 80 beygirr zaten agır kötü diyenler kendi traktörlerini baglasınlar aynı durumda kopmazsa eger cok saglamlar demek ki deneyin yanılın

bi tümosan bölündü diye bunu bütün tümosanlara mal etmek çok acımasızca olur sonuçta insan yapımı makine elbette hatalar sorunlar çıkar geçenlerdede valtra bölünmüştü bunlar olabilir geçmiş olsun diyelim allah kimseye kaza bela vermesin

arkadaşlar valla valtra bölündügünde bazı arkadaşlar kötü motor degil diyordu ama tümosan bölundu olur 4 cıvata diyorsunuz olur her motorun başına gelir demiyordunuz(bu sadece benim fikrim kimse yanlış anlamasın) burda valtra a95 e 5li 14 no takıyorlar tümosan 90 80 2011 modele 4 lü 14 no takıyorlar ne diyelim geçmiş olsun allah kimsenin başına vermesin

bizim burada 74-80 aynı sorun yaşandı ama olay farklı .çok yavaş bir şekilde duvara tosluyor ve ön çekerin altından tümo ikiye bölünüyor ve yine aynı şekilde fabrika kabul etmedi ve ceplerinden yaptırdılar olur böle şeyler geçmiş olsn.kalite ortada malum ucuz etin yahnisi yavan olurmuş .valtracı olarak üzüldüm gerçekten

gardaş valtrada bölünmüştü ama bunun bölünme sebebi tümosan değil civataların gevşek olduğundan birazda çırpınca çivataları koparmış... bide tümosana iyi derle al aha tümosan işte.. ama yinede geçmiş olsun kardeş..

atom karınca link=topic=36464.msg340969#msg340969 date=1297763367' Alıntı:
belki güçlü bir traktördür kendi çapınca ama kalites 0 (sıfır) die düşünüyorum..
kardeş genelleme yapma bence her ne kadar olsada kul yapısı 1 tümosan bölündü diye tüm tümosanlar böyle mi şimdi tumosanın dökümü kalındır cok agr traktordür ama dökümde icinde kalan curuf kabarcıklar vs olursa bu bölünmeye yol acar ben modelcilik okuyorum böyle seyler gayet normaldir ama fabrika nın böyle traktorlerine sahip cıkması gerekir ..

kardeş sen okulunu okuyorsun bende bunun işini yapıyorum dökümün. sende haklısın birşey demiyorum valtra ve tümosan çekişmesinde valtraya yapılan yorumların genelide tümosancılardandı... herşey ortada valtra civatalardan koparaken bu tümosan gardaşımda ortadan 2 bölünmüşş hemde dökümden. ;)

halil_alpy_37 link=topic=36464.msg340974#msg340974 date=1297763670' Alıntı:
kardeş genelleme yapma bence her ne kadar olsada kul yapısı 1 tümosan bölündü diye tüm tümosanlar böyle mi şimdi tumosanın dökümü kalındır cok agr traktordür ama dökümde icinde kalan curuf kabarcıklar vs olursa bu bölünmeye yol acar ben modelcilik okuyorum böyle seyler gayet normaldir ama fabrika nın böyle traktorlerine sahip cıkması gerekir ..
haklısın kardeş kul yapısı olur böyle şeyler valtra da bölündü tümosan da ama bu hiç bişeyi degiştirmez valtra alcak adam gene alır tümüsan alacak gene alır ben böyle düşünüyorumm anlş-*s