TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI ACIKLAMA ]

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [

tumosannn link=topic=66871.msg781460#msg781460 date=1380836192' Alıntı:
Tümosan marka On difrensıyel ve On difrensıyel Kıltleme Düğmesi

tümosan baya ileri gitmişde inşallah çok uca gidipde damdan düşmez ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [

şerefli1 link=topic=66871.msg781464#msg781464 date=1380836493' Alıntı:
tümosan baya ileri gitmişde inşallah çok uca gidipde damdan düşmez ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
;D ;D Düşmez inş

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI ACIKLAMA ]

zekhes link=topic=66871.msg781475#msg781475 date=1380838518' Alıntı:
allah allaaaahhh..ben tümoda staj yaparken o düğme marş düğmesiydiii :S :S :S ....
Tümosanı fazla hafife alıyorsunuz o dugme eskıden kızdırmaydı sımdı kavrama dugmesı al buradada cektıgımız video var

http://www.trakkulup.net/videolar-%28cekimler%29-394/tumosan-in-inanilmaz-4x4-teknolojisi-%28-on-dt-hakkinda-kapsamli-video-%29/

anlş-*s

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI ACIKLAMA ]

tumosannn link=topic=66871.msg781477#msg781477 date=1380838594' Alıntı:
Tümosanı fazla hafife alıyorsunuz o dugme eskıden kızdırmaydı sımdı kavrama dugmesı al buradada cektıgımız video var

http://www.trakkulup.net/videolar-%28cekimler%29-394/tumosan-in-inanilmaz-4x4-teknolojisi-%28-on-dt-hakkinda-kapsamli-video-%29/

anlş-*s

hadi bee...o düğme kızdırm olaraktamı kullanıldı :S :S :S :S ulen arkadaş yanınabi delik daha açsaymışya..her yeni eknolojide eskisini iptalmi ediyolar :S :S :S

zekhes link=topic=66871.msg781478#msg781478 date=1380838822' Alıntı:
hadi bee...o düğme kızdırm olaraktamı kullanıldı :S :S :S :S ulen rkadaş yanınabi delik dha açsaymıya..her yeni eknolojideesisn iptalmi ediyolar :S :S :S
Suan otomatık kzıdırma cok eskılerden kızıdrmaydı..

jdlerin m ve r serılerınde cıftcekere dugmeyle gecer ayrıca dört tekerı bır kılıtlemek ıcın yerde dıreksıyonun hemen altında ayakla basabılecegın bır dugme var jd de bıle yok demişsin bilgin olsun bende eskıttım o tumolardan allah nasıp etmesın dahada tumoymuşşşş

başka traktörlerde yok dediğiniz özelliği 3105 te çok kullandık, hemde tamotomatikti, Yani difransiyel kilidine basınca bir hidrolik hortum yardımıyla ön difransiyelin içerisindeki mekanizmayı aktif hale getiriyordu ve 4 tekerlek birden kavrıyordu, bunun için ayrı bi işlem yapmak gerekmiyodu sadece dif.kilidine basmak yeterli...

bugün LSD denilen sınırlı kaydırmalı ön difransiyel nerdeyse tüm motorlarda STANDART oldu..

hatta bu düğmeli %100 kilitten, daha güvenli LSD.. niye diyelim ön tekerlerden biri diğerinden %30 ' dan fazla dönmeye başaldı.. sistem otomatik devreye giriyo.. düze çıkıncada kendi normale biniyo haberin bile olmuyo olaydan.. geçem 3 gündür diz boyu çamurda çalıştık... önler hep birlikte dödü çabaladı.. hiç bişeye basmadım çekmedim.. ruhun bile duymuyo otomatik.. bişeye basman veya uğraşman yok..

ha %100 kilit elbette daha etkilidir ama sağ-sol yapaman, düğme bas-çek..vs. var..

asrın icadıymış gibi anlatılan olay uzel mflerindeki 'hydrolock' değilmi? ayrıca bugünlerde umut abinin de dediği gibi sınırlı kaydırmalılar çok moda... tarla serilerini bilmiyorum ama nhlerin bağ-bahçe segmentin de otomatik ön diferansiyel kilidi diye geçiyor

kubilay07 link=topic=66871.msg852941#msg852941 date=1393288951' Alıntı:
asrın icadıymış gibi anlatılan olay uzel mflerindeki 'hydrolock' değilmi? ayrıca bugünlerde umut abinin de dediği gibi sınırlı kaydırmalılar çok moda... tarla serilerini bilmiyorum ama nhlerin bağ-bahçe segmentin de otomatik ön diferansiyel kilidi diye geçiyor
o otomatık dıfrensıyel (limited slip) zaten tumosandada var ayrıca tumosan kıtleme dumesı koyarak 100 de 100 kıtlıyor nh dekı yuz de yüz kıtlenmıyor Lutfen arastırıp yazalım nh de sadece sınırlı kaydırma lı var yanı lımıted slıp adı ustunde sınırlı kaydırmalı sınırı gecınce kaydırıyor dıger tekere ama tumosanda sınırı gecınce oda kaydırıyor dıger tekere kaydırınca dumeye basıyorsun dıger tekerde donuyor ama nh de donmuyor .

UÖZKAN.77 link=topic=66871.msg852802#msg852802 date=1393280862' Alıntı:
bugün LSD denilen sınırlı kaydırmalı ön difransiyel nerdeyse tüm motorlarda STANDART oldu..

hatta bu düğmeli %100 kilitten, daha güvenli LSD.. niye diyelim ön tekerlerden biri diğerinden %30 ' dan fazla dönmeye başaldı.. sistem otomatik devreye giriyo.. düze çıkıncada kendi normale biniyo haberin bile olmuyo olaydan.. geçem 3 gündür diz boyu çamurda çalıştık... önler hep birlikte dödü çabaladı.. hiç bişeye basmadım çekmedim.. ruhun bile duymuyo otomatik.. bişeye basman veya uğraşman yok..

ha %100 kilit elbette daha etkilidir ama sağ-sol yapaman, düğme bas-çek..vs. var..
bu daha cok bahce motorları ıcın uretılmıs bahce motorları alcak oldugu ıcın askıda kolay kalıyor onun ıcın ben bu sıstemı arastırdım fuarda adamlada konustum hıc bır traktorde yokmus ama deustlarda varmıs galıba bu sıstem

evet SDF sama/deutz/lmbardini aynı bahçenin gülleri onlarda da olabilir bu sistem..

jrkeag3...yalnız LSD/veya senin dediğin gibi Limited Slip.. sınırı geçince kaydırmaz.. sınırı geçince KİLİTLER... ve çok da etkili bi sistem..

kabaca %30 LSD.. şöyle çalışır.. tekerin biri 10 aynı dingildeki öteki 13 tur atamaya başlayınca (batmaya başladınız ve biri patiye düşmek üzre demektir bu) sen hiçbişey yapmıyon difransiyel kilitleniyo oran %30 ' un altına düşene kadar.. 2 teker aynı anda çabalıyo..

tekniğini/detayını bırakalım bi kenara 3 gün diz boyu çamurda çalıştık.. hep böyle oldu, tecrübeyle sabit.. yani çok etkili ve pratik bi sistem.. yeterli ve işgörür bi sistem, zaten arkada %100 kilit tüm motorlarda var..

sorun burda zaten arkada 100 de 100 kıtleme butun motorlarda var ama onlerde 100 de 100 kıtleme her motorda yok sıstemı ben cok ıyı bılıyorum bunun calısma sıstemınıde gordum o senın dedıgınde yuzde 30 u gectıkten sonra zorlamaz ama tumosanda dumeye basınca gerı kalan yuzde 70 ı zorluyor

anladım Tümodaki arka gibi önüde %100 kililiyo.. ben de diyomki o kadarına çok da gerek yok.. arka %100 ön otomatik %30 bize yeter..

belki bahçelerde dediğin gibi lazım olur diyecem ama bu güne kadar o sistem yokken nasıl çalıştı motorlar.. çok mu sıkıntı oluyo kilit olamayınca..