Tümosan ön ağırlık uzatma

Merhaba arkadaşlar ben Hasan Hüseyin
8185 2012 model Tümosan traktörüm var
24 lü ağır tip çekilir 61 saç ozduman marka goblem var. Traktör tam çapraz da çekerken zıplıyor biraz tekere destek verince ziplamiyo tarladaki suratı de 1. Vites 16d/k 9 10 kmh civarında on ağırlığı uzatsam zıplamayi keser mi aceba yapanlar varsa yorum atarsa çok sevinirim IMG_20171009_181106.jpgIMG_20170628_144627.jpg

Ön ve arka aks ağırlığını eşitlerseniz, biraz daha iyileşir, ön aks süspansiyon olsa zıplama sorunları kalmaz.Jant göbeklerindeki ağırlıkların dönme direnci mevcuttur, bunun yerine ön tarafa ikinci sıra ağırlık ve hidrolik kollara takılan ağırlık aparatları kullanılabilir.Çeki merkezini iyi ayarlarsanız, zıplama azalır.

Bence sen traktörüne haksızlık ediyorsun. O goble senin traktörün gücüne göre fazla. Zıplaması da çekmediği için. Göblede, lenger açıklığını traktörünün çekebildiği yani zıplamayı kesildiği kadar açmalısın. Fazla açarsan zıplaması normal. Yukardaki arkadaşın dediği gibi tümosanın üzerinde fazlasıyla ağırlık var zaten. Traktörün hakkını yeme bence. Sonra sana iyi bir masraf çıkarır. Normalda 24 lü 56 li ağır gönle 90 bg. Sen birde 61 li lenger takılıymış. Valla ne diyeyim.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17

Goblede genelde her traktör zıplar bizimkilerde zıplıyordu zamanında. Yanlız sürerken arışın düz olmasına dikkat edin eğer goble alçakta kalıyorsa ondanda yapar
Dediğine katılıyorum. Çeki pozisyonunu değiştir, büyük ihtimal üst pozisyona.
Agirliklari uzatsa 30 cm ileri uzar, tampon demiri haric yapacagı etki 30-40 kg.

Bence sen traktörüne haksızlık ediyorsun. O goble senin traktörün gücüne göre fazla. Zıplaması da çekmediği için. Göblede, lenger açıklığını traktörünün çekebildiği yani zıplamayı kesildiği kadar açmalısın. Fazla açarsan zıplaması normal. Yukardaki arkadaşın dediği gibi tümosanın üzerinde fazlasıyla ağırlık var zaten. Traktörün hakkını yeme bence. Sonra sana iyi bir masraf çıkarır. Normalda 24 lü 56 li ağır gönle 90 bg. Sen birde 61 li lenger takılıymış. Valla ne diyeyim.
Kardesim zıplama sorunu Arka tekerlerin havasının çok olmasiymis biraz indirdim şimdi sert yerlerde daha iyi çekiyor. Traktörüm bakımlı kardeşim