Tümosana çamur atıyorlar ...!!

Ynt: Tümosana çamur atıyorlar ...!!

jrkeag link=topic=72434.msg840223#msg840223 date=1391467663' Alıntı:
Haklısın kardeşim bunu herkes dile getiriyor keşke yapsalar, bana tümosan üstünden pek yüklenmeyin fanatik fln değilim yani ama gelişmesini hepimiz istiyoruz fuarda v.s bunları yetkililerle görüşüp dile getirmeye çalışıcam...

yüklenme yok abi burada bir sıkıntı var ve biz onu tartışıyoruz sende artı ve eksi yönlerini söylemişsin fanatik insan eksi yönlerini söylemez...zaten fırsat buldukça bunları bende dile getirmeye çalışıyorum bayiler ile sürekli görüşüyoruz soruyorlar eksik olan ney diye bende elimden geldiğince söylüyorum onlarda mutlaka üst mercilerine iletiyorlardır...

halktan alınan vergilerle kurulmuş fabrikanın bugün buralarda olması hepimizi üzüyor..

UÖZKAN.77 link=topic=72434.msg840225#msg840225 date=1391467884' Alıntı:
Senelerdir dile getirilen bilinen şeyler ne kadar netice verir bilinmez ama belki de Tümosan bile-isteye ucuza oynuyordur.. yani üst/lüks sınıfta rekabet etmektense pazarın orta/alt kesimine ucuz-ekonomik modeller sunarak pazardan pay kapmak da bi strateji sonuçta..

Kısaca işin bi değil onlarca yönü var..

abi haklısın buda diğer bir strateji tabiki fakat böyle bir strateji olsa bu kadar iyi beklentiler olmaz ortada ve bu kadar iddialı çıkılmaz piyasaya..

kısacası sabah iş güç çok herkese iyi geceelr :)

Valla ne yalan söyleyeyim.Tümoya her bindiğimde 'Allahım pompa eleman kesmesin,arka dağılmasın,akis kopmasın vb gibi düşünceleri aklımdan çıkarttığım tek bir sürümüm bile olmuyor.'Pompa çok açık haliyle hem yakıyor,hem çekiyor.Fakat motor kilitler diye hiç aklıma gelmiyor,motoruna güveniyorum :)

BURDAN HERKESE ricada bulunayaım lutfen arkadaslar fuarlarda v.s bunları yetkililerle soluyelım belırtelım eksık yonlerını belkı dıkkate alırlar daha gelısırler..... anlş-*s

Şimdi bi de şöyle düşünelim..

Tümonun sahibinin dünyada TEK işi TEK varlığı traktör fabrikası.. burya, motorlara ne kadar ÇOK önem vereceği açık..

Yada..

Bi ton işi gücü var.. varlığının sadece %10 ' u bura batsada bişey olmaz! Bu durumda çıkacak ürün nasıl olur..

Olayın çok yönü var çok, hayırlı geceler :)

ahmetdursun link=topic=72434.msg840207#msg840207 date=1391466729' Alıntı:
Şu anda parasını hak eden tek yerli malı Erkunt bence. Adamlara helal olsun hiç kimse de Erkunt ' a şunu yap bunu koy diye laf etmıyor. Adamlar, çiftçiden önce düşünüp uyguluyorlar. bugün bir ZF şanzıman new hollanda veya tümosana geçsin fiyatların üzerine 10-15 bin para bindirirler. Ama Erkunt hem uygun veriyor hem emek harcıyor gerçekten gördüğüm bu...

ahmet kardeş işin açıgı şuanda yerli dedigimz hiçbir marka bu paraları hak etmiyor
tabi avrupalar çok pahalı olunca bizimkiler de onlar kadar olamsada sürekli fiyat arttırıyorlar sanki süper traktör yapmış gibi

birde şu var bir insan herhangi bir marka traktör kullanıyorsa iyi yönlerini yazdıgı kadar kötü yönlerinide yazmalı
birçok tümosancı nh ci bunu rahalıkla yapıyor yani iyisinide kötüsünüde söylüyor mesela
ama sen kaç tane erkuntçu gördün traktörün kötü özelliklerini söyleyecek
ben burda mesela sivaslı bir arkadaş vardı şerefli diye bir nicki vardı bir onu bilirim traktörünü iyisiyle kötüsüyle anlatan
birde çanankkaleli bir kardeşimzi var smxyz böle bir nicki var tam ayzamadım nickini :)
başkada görmedim varsada :)
kapı komşum amca oglu mesela 2-3 gün önce bir baktım traktörle ugraşıyo erkunt70 lüks çiftçeke kabinli
neyse gittim kolay gelsin napıyorusn dedim saol agırlıkları söküyorum dedi
niye dedim
rampada bayılıyor enaz 2 vites düşüyorum boş traktörle dedi
baktım arka tekerdeki janttaki tüm agırlıkları söktü busefer traktörün ön agırlıklarınıda sökmeye başladı bari önde 4 tane fal nkasaydı tekerler daha iyi tutar tarlada falan iş yaparken dedim
tutacagı batsın mazotu sömürüyor dedi hepsini söktü yanlış degilsem söktügü tüm agırlıklar 600 kg falnmış ön arka toplam
yakıtı çokmu dedim bu beni batırır bu gidişle
en kısa zamanda pompaya baktıracam dedi
ayrıca bundan bir kaç ay önce tarım fuarı vardı osmanieyde
orda baya yetkili bir erkunt sorumlusu gelmiş biizm amcaogluda ordaymış biraz muhabbet etmişler adam sormuş memnunmusun neler eksik neler istersiniz falan demiş
biizm amcaoglu hemen yolcu koltugu ile başlamış kabin içinde kullanım rahatlıgı olmayan birkaç parça ile devam etmiş hatta yanlış degilsem şatılda olsun çiftçekere dügme ile geçsin falan filan diye epey uzun bir liste yapmış

yani kısaca kullanan kişiler kullandgı traktörün herşeyini tam anlatmalı gizlemeye gerek yok

mesela bende 4 nh 1 başak 1 fiat var
hangisini sorarsan sor sana sayfalar dolusu kötü yönünü hatasını kusurunu begenmedigim yerlerini veya olması gerekenleri sayabilirim :)

ama unutmadan şunuda söyleyim

ben sanal alemde yani gerek trakkulup gerekse facedeki bazı tarım sitelerinde resimleri yazıları tartışmaları eger hiç traktörüm yokken görseydim

gider çin malı traktör alırdım en azından adı üstünde çin malı traktör olurdu
yinede bu degiim sanal sitelerde erkuntu tümoyu nh yi mfyi öven ilahlaştıran kişilerin dediig traktörü almazdım
firmalar nekadar iyi veya nekadar kötü olursa olsun bazı fanatikler beni bu markalara karşı çok soguttu

yoksa bende elbette hangi marka nasıldır azdaolsa bilirm ve işime gelen traktörü alıyorum elbette ama dedigm gibi bu fanatikler faydadan çok zarar veriyor sevdikleri traktörlere

tüm markalar meydanlarda ve tarlalarda ve her kesin kapısında.insanlara özellikle türklerde bu bir genetik diyelim bir huy vardır..
elinde ne varsa,kapısında ne duruyorsa,veya ufak bir menfaatı varsa veya hepimiz yaparız elin malını övme ve kötüleme...
överken kulndın mı? aldın mı,fayda saglandın mı buna bakılmaz..belki hiç binmemiş,almamış görmemiştir...hele adamda zengin veya ensesi kalınsa..
kötülerken sana bir zararı oldumu,seni yaktımı,yıktımı yok hiç yanından geçmemiştir ama kötüler niye neden niçin sor öyle diyorlar....

bu bizim soyumuzda kanımızda var....

gelelim markaların bizlere bakış açısına
yıllardır herkes kullandıgı markaların teknolojik ve konfor özelliklerini biliyor...türkiyede...hiç iyisini bize vermediler ...taki erkunt traktör yapana kadar...burada övmek veya reklam degil amaç.. bir çok yeniliği erkuntla tanıdık ...4x4 bizlere öcü yaptılar lüks yaptılar....
halbuki başak-tümosan ..hema -ünüversal-uzel türk fıat- bunlar hep vardı...taki erkunt traktör yapana kadar ve lüks seri diye üretime geçene kadar uyudular kimi battı kimi kaçtı kimi gömlek degiştirdi...
ama tük çiftçisi köylüsü bunlara hep alkış yaptı...para kazandırdı...
tümosan yıllardır üretimdesin şöyle insanın içi ısınacak ne bir tasarım ne bir yenilik yaptı..iyi para kazandı...almayın desem beni döverler..
türk traktör iyisini avrupaya kıytırıgını bizlere sattı..hala yaptıgı vites kolları kabinleri ve vs hepsi ortada adam hala en çok satan..alma desen vurular beni..
hatat hemayla kaçtı unıversalla kaçtı şimdi hattatı var..uzel desen battı çok ah aldı zamanında..
konuyu yaz yaz bitmez..
tümosan kötüyse rekabet edemiyorsa tasarım yapamıyorsa çiftçi almaycak--erkunt sıkıntı yapıyorsa almayacaksın -türk fıat almaycaksın..kalite ve konforu araycaksın..
jondre bile ekonomik seri -hindistan dı meksikaydı iyi para kazandı

demekki millet ucuz olsun kalite olmasın istiyor.talep varsa sorun yok...
iyi veye kötü alanın sorunu...
marka kötülemeye bende karşyım rakabet olamalı...

2012 de td 110 d ler ilk çıktığında belki üretilen ilk 100ün içinden birini ben aldım. O zaman erkunt Haşmet veya tümosan 105 henüz üretilmiyordu. 110 hp de ilk olduğu için new holland aldık. Kullandım baktım, hiçbir zaman kötüsüne iyi demedim.
Ben en kralını kullanıyorum ve şunu açıkça söylüyorum New Holland hantal traktör... Buna hiç kimse diyemezki seri traktör, derse yalan konuşur haa 110 D ' nin torku yüksek biraz durumu kurtarıyor birde Avrupalar istisna... Ama işçiliği,montajı 10 üzerinden 10 alır...Bazı yapabileceği şeylerden kaçıyor mu derseniz evet kaçıyor? New holland elinden geldiği halde bazı opsiyonları koymuyor, nasıl olsa satıyorum diyor...
Böyle şeyleri konuşmayı pek sevmem ama yine de söyleyim yaklaşık 1 hafta önce de Haşmet 110 aldık Allah nasip etti. Bırak sürmeyi içine binince bu traktörün nasıl bir zihniyetle üretildiğini anlıyorsun. Kullandığı donanım ve ekipmanlara bakınca diğer yerliler oyuncak gibi kalıyor. Ve insan gururlanıyor, helal olsun diyor gerçekten. yani fazla geçmişi olmayan bir firma çiftçiyi memnun edebilmek için gerçekten çok çaba sarfetmiş. Teker teker saymak istemıyorum mal ortada beyler. Ayık olun.
Ucız mal alacak kadar zengin olmayın...
Bugün gördüğüm ve servisi en çok seven bir marka varsa o da tümosan.
Alan alır birşey demem ama Allah ' a büyük konuşmayım şahsıma konuşuyorum böyle devam etsin;
KAPIMA KOYMAM ARKADAŞ !!!

• Beğen
Tepkiler: Mst19

Tümosan ' a çamur atma olayı bakış açısına göre değişir.Neden derseniz adamlar diyor ki parasına göre motor kardeşim ister al ister alma ama bizim açımızdan bakarsak hem ucuz olsun hem konforlu kaliteli olsun istiyoruz.Bu da biraz zor oluyor tabi günümüz şartlarında.Dayımın Tümosan 8195 ' i var iki oldu arka dağıtıyor iki yaşında motor.Bizim köyde 8095 var.Yazın 3-4 gün dane çektim daha kışın debriyaj balatası değişmiş motor 2. viteste boş arabayla kaldırırken bayılıyor yine bitmiş debriyaj 2 yaşında motor bu da.Yani yepyeni motorların bu derece çabuk bozulması doğru değil bence.10 lira pahalı sat sağlam yap kardeşim ne kendini kötü duruma düşür ne de çiftçiyi.

ramazanpullu link=topic=72434.msg840506#msg840506 date=1391534177' Alıntı:
1000 saat ve üzeri çalışacan 1 yılda konforu aramayacan
Herkezin gücü yetmiyo ki 100 bin tl lik traktör almaya new hollond patent parası ödüyo fiyata yanstyo new holland Tümosandan çok mu kaliteli

Hakandnz link=topic=72434.msg840509#msg840509 date=1391534362' Alıntı:
Herkezin gücü yetmiyo ki 100 bin tl lik traktör almaya new hollond patent parası ödüyo fiyata yanstyo new holland Tümosandan çok mu kaliteli

Tamam alım gücü ile alakalı ama af buyurun atıyorum 80 bin veren 10 bin daha verir kalitelisini konforlusunu alır hiç kusura bakmayın. Tümosan hala klasik seri üretiyorsa 2014 yılında, bu sizin gibi düşünen ve konforu çiftçiye çok gören kişiler yüzündendir.

Birim zamanda daha fazla iş ve verimli çalışma konforla olur teknoloji ile olur.

Son olarak ben konfor istemiyorum diyebilirsiniz ve kimsede size tek kelime söyleyemez bu düşünceniz için. Ama çiftçinin konforla işi yok derseniz kusura bakmayın ama herkes sizin gibi düşünecek diye kural yok ve şu zamanda da konfor istemeyen HAKETMEYEN çiftçi yok...

• Beğen
Tepkiler: Mst19

Hakandnz link=topic=72434.msg840526#msg840526 date=1391535803' Alıntı:
Konfor istiyosan class alırsn o zaman kardeşim alma Tümosan

Alırım almam siz buna karışamazsınız sorunda bu zaten.Başkasının düşüncesine biraz saygı göstermeyi öğrenin.Akşamınız hayırlı tümosanlarınız konforlu olsun dileklerimle....

omeryucel link=topic=72434.msg840531#msg840531 date=1391535921' Alıntı:
Alırım almam siz buna karışamazsınız sorunda bu zaten.Başkasının düşüncesine biraz saygı göstermeyi öğrenin.Akşamınız hayırlı tümosanlarınız konforlu olsun dileklerimle....
sende hangi marka traktör var

Öncelikle hitap açısından yaşınızı yazmanızı rica ediyorum.Çünkü eminim çoğu kişide ve bende, yazdıklarınıza bakınca yararlı bir tartışma olamayacağı kanısı oluştu.Delikanlılık döneminde normaldir der es geçeriz anlş-*s

omeryucel link=topic=72434.msg840536#msg840536 date=1391536267' Alıntı:
Öncelikle hitap açısından yaşınızı yazmanızı rica ediyorum.Çünkü eminim çoğu kişide ve bende, yazdıklarınıza bakınca yararlı bir tartışma olamayacağı kanısı oluştu.Delikanlılık döneminde normaldir der es geçeriz anlş-*s
yaşım 19 eğer söylediklerim yanlış ise söyleyin düzeltirim burada muhabbet ediyoruz birbirimizi kırmaya gerek yok .