turbo

Ynt: turbo

Kardeşim selamlar, bizde 2005 td65d var turbosuz, bir akrabamız da turbolusu var inan bana ben bir farkını göremedim bende 12 numara 4 lü ile 2 nin 3 ile çift sürüyorum oda aynı vitesle çift sürüyor, balya makinesinde O nun traktörü hararetleniyor bizimkine bir şey olmuyor bir tek fark var onun sesi bizimkinden daha az çıkıyor :) . Ben bir farkını göremedim, sonra turbo uygulaması öyle sanıldığı gibi basit bir iş değil, senin traktörün atmosferik başınç ile çalışmak için tasarlanmış tüm parçaları ona göre yapılmış, turbonun faydasından çok zararını görürsün bırak orjinalini bozma makinenin, millet turbo satmak için şöyle güçlendiriyor böyle şahlandırıyor diye millete anlatıp duruyor, hiç alakası yok.Turbo taktıracağım diye edeceğin masrafla en az 2 senelik mazot paranı boşuna harcama derim, zaten td65d nin kalıbı yapacağı iş belli turbo değil roket taktırsan td9 olmaz :) . Ben 10 yıldır oldukça büyük bir otomotiv şirketinde çalışmaktayım az çok bu işlerden anlayan biriyim, naçizane önerim orjinalini bozma makinenin. Saygılarımla.

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için birde 1500 deviri geçtimi kaçıncı viteste olursa olsun boş olsun dolu olsun kara duman atıyor bende acaba düzensiz yakıt karışımından mı kaynaklanıyor diye düşündüm de turbo taktırırsak dumanı kesermi ? :(

turbo traktör boğuldumu motorun çabuk toplamasına yardımcı oluyor
bizde tt50 var arkdaşta turboınteroolerlı var tt50 var dew gibib fark var arasında
ama 2012 tt lerin kw biraz artırılmış sadece turboıntercooler değil bi kere 55 hp var yani traktör
bide onun traktörle tarlaya gidiyoruz rampaya 3 le vurdu rampayı çık tık düzlüğe motorun devri 5 falanoldu abi vites düş dedim turbo toplar şimdi dedi dediği gibide hemen topladı kendini

turbo takmakla olmaz çelik yatak gömlek piston lazım pompa enjektor bunlara göre ayarlanır..turbo da basınc yukseleceğnden yaz ayarlarında arazide sıcak hava akımı olusacağından bırde ıntecooler takmak lazım