TW 15 FORD

Ynt: TW 15 FORD

anayurtlu 3105d link=topic=55150.msg586989#msg586989 date=1335738203' Alıntı:
ben 4lü pullukla 1,400gr a düşürdüm zorlarsam 1,300 de düşüre bilirim zaten ünlü pulluk taksan kafdadan 100-200gr düşer :D
anahtarı gel alda git ne deyim... :) bizim arazimizde yakar cepheler kısa dönümler ufak bize 85 bg den yukarı makina yaramaz misal

gokhanozkan link=topic=55150.msg586987#msg586987 date=1335737641' Alıntı:
beklerim volkan.
kimse kusura bakmasın ,eskiden 80 li yıllarda steyr traktörleri hızlı satılıyormuş.hatta sıraya giriyorlarmış.sebep ne? az yakıyor.peki bugün nerede o steyr ler.%90 ı dökük.bırakın 80 leri 60 model mf ler hala çalışıyor.ve hala para ediyor.kubota sağlammıdır ,azmı yakar çokmu çeker bilemem.zaman gösterir.ama o zaman göstermeden göstermiş gibi davranılamaz.neymiş toyota japon buda japon,toyota sağlam buda sağlam.böyle bir mantık yok.şu siteye ilk başladığım zamanlar ilgi gösterdiğim markalar vardı.bunların başında kubota peşine erkunt geliyordu.ama bu 2 markanın fanatikleri (kullanıcıları) öyle bir soğuttuki şimdi kubota bayisinden geçerken kafamı çeviriyorum.
Gökhan abi sana şu hususta katılmıyorum. Dökük dediğin STEYR ' lar günümüz şartlarında çok faal biçimde çalışıyorlar. Bence her yörenin bir motoru vardır. Mesela bizim burda o dediğin Fergusonlardan çok çok az var. Ama Steyrlardan ise hemen hemen her köyde 10 hanede var. Steyrları kullanmasını bilirsen ömürlük motordur. Ama kullanmasını bilmezsen saatlik motordur. Nice işler yaptım zamanında Steyr ile. Bana mısın da demezdi. Şu an ki Avrupada ise bakıldığı zaman Steyrların fiyatları hemen hemen Fent değerinde. Kubotaya gelincede bunu zaman gösterecek. Türkiye pazarında daha yeni yeni kendini göstermeye başladı ve adından sıkça söz ettirir oldu. Bunu sende çok iyi biliyorsun. Hatta sende bir ara fena halde Kubotayı düşünüyordun. Tabi bu tercih meselesi soğuyabilirsinde ısınabilirsinde. Ama lütfen markaları küçümsemeyelim yada devleştirmeyelim herkes için bu lafım.

;D ;D bölüm başkanı nerede....bakın ford kızar gençler,burda kubotanın lafımı olur ....doğancan duruma el koy...kubota sevilmezmi ,has orjinal japan malı...dikiş makinası gibi traktör her traktör güzeldir,yalnız bakımsız traktör kötüdür ;D ;D ;D

konuyu aşmayalim arkadaşlar bu forddur kubota mf fiat falan umrunda olmaz 6 piston 150 beygir tigemde 6 20 kulak dönerli pulluk bağlıyorlar senede kaç bin dönüm tarla işliyor hepsi yaktığı yakıt 135 lik le bile mukayese edilemez yaptıği iş saat bolu yakıt büyük traktör her zaman az yakar dönümde 3 litre yakıyoda atıyorum 3 binlik 1 dönümü 25 dakikada devirir bu 5 dakikada 3 bin 1 litre yakar bu 3 yaksin küçük çiftçiye gelmez bu makinalar ne kadar kullanılmışda olsa tercih ederim is görmesede koyar bi köşeye zevk olsun diye gezerim