ULUSAL BÜYÜKBAŞ & KÜÇÜKBAŞ BESİ HAYVANCILIĞI VE TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ

ULUSAL BÜYÜKBAŞ & KÜÇÜKBAŞ BESİ HAYVANCILIĞI VE TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ

Saygıdeğer Sektör Temsilcisi;

Besi hayvancılığının en önemli merkezi olan Afyonkarahisar’da 19-22 Kasım 2014 tarihleri arasında ULUSAL BÜYÜKBAŞ&KÜÇÜKBAŞ BESİ HAYVANCILIĞI VE TEKNOLOJİLERİ CANLI HAYVAN BORSALARI ZİRVESİ gerçekleştireceğiz.

Ulusal düzeyde ülkemizde ilk kez yapılacak olan zirvede amacımız; Türk Küçükbaş ve Büyükbaş Besi Hayvancılığı Sektörünün geliştirilerek verimliliğinin artırılması ve sürdürülebilir üretimi için; gerekli bilgilerin, teknolojilerin üretici ve sektör profesyonelleri ile buluşmasını sağlamaktır.

Besi Hayvancılığı, son yıllarda yaşanan yem hammadde fiyatlarındaki artış, GDO gibi temel pek çok zorluğa rağmen ülkemizin övünülecek bir endüstrisi olmayı başardı. Sektör yeni ve daha ileri hedeflerle bu öyküyü devam ettirmeye kararlı. Bunun için birlikte el ele bilim ve teknolojiyi kullanarak, paylaşarak, daha çok öğrenerek, öğreterek üretmemiz ve globalleşen dünyada yerimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor. Besi Hayvancılığı Zirvesi, bilgi, fikir ve teknoloji paylaşımı açısından önemli fırsatlar yaratacak nitelikte bir zirveyi başarabilmek adına hazırlıklarına başlamış bulunuyor.

ULUSAL BÜYÜKBAŞ&KÜÇÜKBAŞ BESİ HAYVANCILIĞI VE TEKNOLOJİLERİ CANLI HAYVAN BORSALARI ZİRVESİ’nde; Besi Hayvancılığı ve Et Üretimi çiftlikten sofraya her yönüyle ele alınacak. Aynı zamanda, dört ayrı komitede, konusunda uzman çok sayıda yerli ve yabancı davetli bilim insanları tebliğ sunup bilimsel toplantılar şeklinde çalıştay yapacaklar. İki gün devam edecek çalıştaydan çıkan sonuçlarında kamu oyuna sunulması adına ve hemen akabinde sektör temsilcilerinin katılımları ile zirveyi gerçekleştireceğiz.

Sektörün tüm paydaşlarının bir arada olacağı ULUSAL BÜYÜKBAŞ&KÜÇÜKBAŞ BESİ HAYVANCILIĞI VE TEKNOLOJİLERİ CANLI HAYVAN BORSALARI ZİRVESİ’ne sizleri davet etmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyarız.

19-22 Kasım 2014’te, Besi Hayvancılığının Başkenti Afyonkarahisar’da, sizleri bilim ve teknoloji atmosferine davet ediyoruz.Saygı ve Selamlarımızla,

Hüseyin ARAP

Afyonkarahisar GTH İl Müdürü

&

Mehmet MÜHSÜRLER

Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı
 

Benzer Konular


Son Gönderiler