Ünlü Pulluk Seçimi

Sevgili dostlar öncelikle selamlar. Eksantrik ünlü pulluk alacağım bıçak konusunda arada kaldım. Tek bıçak iyi olur traktörü tutmaz diyorlar. Çift bıçak traktörü tutarmış böyle bir duyum aldım doğru mudur? Alacağım kişide çift bıçaklı model var acaba tek bıçaklı pulluğu beklemeli miyim yoksa direk alsam mı? Her iki tipide kullanılan arkadaşlardan fikir bekliyorum

Sevgili dostlar öncelikle selamlar. Eksantrik ünlü pulluk alacağım bıçak konusunda arada kaldım. Tek bıçak iyi olur traktörü tutmaz diyorlar. Çift bıçak traktörü tutarmış böyle bir duyum aldım doğru mudur? Alacağım kişide çift bıçaklı model var acaba tek bıçaklı pulluğu beklemeli miyim yoksa direk alsam mı? Her iki tipide kullanılan arkadaşlardan fikir bekliyorum
Parça bıçak iyidir bence araziniz taşlı ise parça bıçak iyi oluyor bıçak bükme kırma derdi olmuyor bıçağın civatasını kesiyor bir nevi sigortalı gibi oluyor birde iki ön bıçak bir tane arka demir eskitiyor bu yönden de kârlı traktörü tutma olayına gelince ise biz senelerdir kullanıyoruz öyle bi farkını görmedik

A. Selam ikisinide kullandım traktörü tutma falan yok şu anda parça bıçaklı ünlü var.

Tkdk dan hibeli aldım ızgara kulak bilgisine yer vermedik ne yazık ki, bizim köyde 1 tane ızgara kullanılan adam bulamazsın. Izgara kulak hiç kullanmadım
Köydeki herkes senin gibi düşünürse Bir 20 yıl daha hiç kullanan olmaz.Gençlerin öncelik etmesi lazım😁Izgara kulak kullanıpda şikayet eden duymadım

Aynen oyle tek parca demirli pulluk iyidir digeri yaramaz kurakta yer suremezsin bi batar bi cikar duzgun is yapamazsin ben de vardı verdim alip pisman olma derim

Tarlayı sürerken ön ağırlıkların iki tanesi düşmüş , metal dedektörüyle aradık, bulamadık.
Alplerin 4 lü 10 numarayla tarlayi sürerken 3.bacagin bicaginin civatalari kesmiş ve bicak düşmüş.Tarla tavli oldugu icin farkina varmadan bit sure sürmüşüm. Durumu gorunce dondum bir sure baktim ama nafile.iki yil sonra ayciceklerinin otunu temizlerken kazmama rasgeldi.Sevindim ama yedege aldik artik...

Tarlayı sürerken ön ağırlıkların iki tanesi düşmüş , metal dedektörüyle aradık, bulamadık.
Patron valla bende çok aradım metal dedektör hiç aklıma gelmedi sen bin yaşa ister misin bıçağı ararken başka bir şey bulmak zaten hep aramadığın başka şeyler çıkar[emoji28]
çift sürerken sağ arkaya uzun süre bakmak adamı gerçekten bi zaman sonra rahatsız ediyor gergi kolu demiri düşmüş benimde fark eder etmez geriye doğru gittim baktım yok el dedöktörüyle aradım çıkmadı deneme amaçlı aynı büyüklükte bir demir boru parçasını çizinin altına koydum üstünü kapadım toprakla onu buldu neyse dedik vakit dar çifti bitirelim yağmur geliyor diye ekleme saplama bişiler uydurdum tırmık çekerken çıktıya karşıma nerde hiç ummadığın yerde bu bir
aptallağın alasını yazayım gece çift sürüyom üstümü deyiştim iş kıyafetlerini giydim arabanın ruhsatını yanıma aldım alışkanlık işte içinde 80 tl para kredi kartı yan göze koyarım telefonuda koyarım ama telefonu koymuşum ruhsatı atlamışız çizinin sonunda traktörü çevirecez ışık vurunca parladı ona yerde kredi kartı bana bakıyo tependen aşağı kaynar su dökülmüş gibi böğüre böğüre atladım aşağı eşelen debelen orakoş buraya koş yok kaz ayağı çektim yok enlemesine boylamasına yanıma oğlumuda aldım benim gözden kaçarsa diye yok oğlu yok olan oldu dedik tarlayı baştan sona bidaha sürdüm yok tam bir yıldır ruhsatsız araba kullanıyom vakit bulusak çıkartacaz bi gün ( acaba bu sene çıkarmı sürerken kar suyu kaçmışmıdır paranın rengi atmışmıdır beyaa) 😁:unsure:

vizontele; babaa aküyokk sahnesi