Valtra A95 kabin içi elektrik sistemi

Hepinize merhaba arkadaşlar öncelikle birkaç sorum olacak fotoğrafını koyduğum fiş nedir ne işe yarar cevaplarsanız sevinirim diğer sorum ise kabinin içinde bir geri görüş kamerası almak istiyorum acaba elektrik ve kablolamayı nasıl yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim son sorum ise römorkumda elektrik kablosu var ama bunu nasıl bağlayacağımı bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim iyi forumlar..

Resimler ve ekler

• EB6FCDB0-16E3-441C-8CAA-A097B867D41E.jpeg
    EB6FCDB0-16E3-441C-8CAA-A097B867D41E.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 130
  • BC38DACE-A20E-49EA-A864-26B1879CCDBB.jpeg
    BC38DACE-A20E-49EA-A864-26B1879CCDBB.jpeg
    75.7 KB · Görüntüleme: 120
Hepinize merhaba arkadaşlar öncelikle birkaç sorum olacak fotoğrafını koyduğum fiş nedir ne işe yarar cevaplarsanız sevinirim diğer sorum ise kabinin içinde bir geri görüş kamerası almak istiyorum acaba elektrik ve kablolamayı nasıl yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim son sorum ise römorkumda elektrik kablosu var ama bunu nasıl bağlayacağımı bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim iyi forumlar..

Valtra a serisinde kabinde kamera kabloları orjinal tesisatında mevcut ekstra kablolamaya ihtiyacınız yok. İşin ehli bir valtra servisi işinizi çözecektir. İşin ehli değilse yeniden kablo çektirir. İyice araştırın.

Merhaba 1.soru soket balya makinesi vb ekipman için. 2. Soru arkadaş tesisat var diye belirtmiş valtra hakkında bilgi sahibi değilim bendeki traktör case ben teybe gelen kabloya bağladım kontağı açınca kamera +monitör otomatik açılıyor. 3. Soru kitapçık varsa römork priz şeması mevcuttur değilse bir adet 12 volt kontrol kalemi ile ucları bulup bir kağıda not alırsan kolay olur ben o şekilde yaptım. Kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: MustafaGK
Merhaba 1.soru soket balya makinesi vb ekipman için. 2. Soru arkadaş tesisat var diye belirtmiş valtra hakkında bilgi sahibi değilim bendeki traktör case ben teybe gelen kabloya bağladım kontağı açınca kamera +monitör otomatik açılıyor. 3. Soru kitapçık varsa römork priz şeması mevcuttur değilse bir adet 12 volt kontrol kalemi ile ucları bulup bir kağıda not alırsan kolay olur ben o şekilde yaptım. Kolay gelsin
Kamera ve monitörü birleştirip mi aldınız teypden yoksa ayrı mı bağladınız ?

• Beğen
Kamera ve monitörü birleştirip mi aldınız teypden yoksa ayrı mı bağladınız ?
Birleştirdim, kontağı kapatınca teyp ayarları her seferinde sıfırlanıyordu onu döner tepe lambasının düğmeye gelen kabloya bağladım. Diğer setide teyp kablosuna montajladım kablolarıda tavan döşeme kenarına sıkıştırdım görünmüyor

Birleştirdim, kontağı kapatınca teyp ayarları her seferinde sıfırlanıyordu onu döner tepe lambasının düğmeye gelen kabloya bağladım. Diğer setide teyp kablosuna montajladım kablolarıda tavan döşeme kenarına sıkıştırdım görünmüyor
Hocam şimdi ben direk kabloları aküden enerji alacak şekilde kablolasam aküye herhangi bir zarar verir mi birde teypten nasıl kablo çektiniz açıklarsanız sevinirim

Ekli dosyayı görüntüle 45151
Bunun bir ucu artı bir ucu eksi mi acaba kameranın bağlantısını buradan yapsam acaba sıkıntı olur mu?
Bunda muhtemelen küçük olan - diğer ikisi + en sağlıklısı ölçü aleti ile bakmak. Bütün teyplerin arkasında sarı ve kırmızı renkte kablolar daima + uc. Şimdi şöyle tarif edeyim kamera ile monitör arasına takılan uzun görüntü kablosunun içinde tek olarak kırmızı + bağlantı için ince kablo var şaseyide görüntü kablosunun metal kısmından alıyor. Kamera yanında kısa adaptör ucu geliyor uzun kablonun kırmızı ucuna adaptör ucunun kırmızıya bağlıyacan yani kısaca bütün kırmızılar bağlı olacak. Kamera +monitör çok düşük güç tüketir yani tek sinyal lambası kadar elektrik çekmez. Aküden biraz kalın kablo ile çekersen sıkıntı olmaz ama gerek yok çakmaklık varsa ona bağla.

• Beğen
Buraya bakarak elektrik bağlantısını yaparsın voltajı ters bağlamadığın müddetçe arıza çıkaracak başka bir şey yok.

Zaten alacağım ürün wireless olduğu için o uzun sarı kabloyla işim olmayacak sadece artı ve eksi kablolamayı yapmam gerecek monitör için aküden mi kablo çeksem yoksa direksiyonun altında bulunan sigorta bölümünden mi kararsız kaldım arka kameranın elektriğini de ya o dediğim fişten çekeceğim yani başka önerdiğiniz bir yer varsa söyleyiniz..

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Zaten alacağım ürün wireless olduğu için o uzun sarı kabloyla işim olmayacak sadece artı ve eksi kablolamayı yapmam gerecek monitör için aküden mi kablo çeksem yoksa direksiyonun altında bulunan sigorta bölümünden mi kararsız kaldım arka kameranın elektriğini de ya o dediğim fişten çekeceğim yani başka önerdiğiniz bir yer varsa söyleyiniz..
Çakmaklık varsa ondan çekin

• Beğen

Kameranın elektriğini fişten alabilirsin traktör elektrik malzemesi satan yerlerde fişe uygun soket alabilirsin soketin resmini göstersen verirler. İthal traktörlerin çoğunda aynı soket mevcut . Tekrar yazıyorum iyi bir elektrikçi bulup tesisatta zaten hazır olan kablolara bağlasan bence daha iyi olur.

• Beğen
Kameranın elektriğini fişten alabilirsin traktör elektrik malzemesi satan yerlerde fişe uygun soket alabilirsin soketin resmini göstersen verirler. İthal traktörlerin çoğunda aynı soket mevcut . Tekrar yazıyorum iyi bir elektrikçi bulup tesisatta zaten hazır olan kablolara bağlasan bence daha iyi olur.

Tesisatta zaten hazır olan kablolar nerede acaba bir de bu sokete uygun fişin fotoğrafı var mıdır?