yabancı ot mücadelesi yardımm

Yeşil öldüren diye tabir edilen ot ilacindan kullanabilirsin. Sırt tulumbasina veya küçük püskürtme şişesine koyarak üzerlerine sık. 5-6 gun içinde otlar kurumaya baslar. İlac değdiği otu kurutur dikkat et.

Buna bizde yağlı diken derler,
Fena acıtır.
20 dekar çayıra yayıldı.
Başedemiyorum.

Resimler ve ekler

• 20220726_201119.jpg
    20220726_201119.jpg
    239.4 KB · Görüntüleme: 28
  • 20220726_201108.jpg
    20220726_201108.jpg
    247 KB · Görüntüleme: 28
herkese merhaba zeytin bahçemde ÇETİ ve KARA ÇALI denilen yabancı ot var bunlardan nasıl kurtulabilirim yardımcı olurssanız sevinirim.
Kardeşim çeti icin derin sürüm çok etkili olur ama zeytinlik icin derin sürüm tavsiye etmem.Yuzeysel sürümü bir kaç kez tekrarlayabilirsin. Yeşil kurutan ise uygulaması sorunlu bir ilaç.Agac gövdesine dokunmaması lazım,bir de agac lar kokleriylede bu ilacı alabiliyor.Agacin gölge bölgesinden uzakta kullanman lazım,tecrube ile sabit.Arti ilaclanmis alana uzun bir zaman girmemek gerekiyor çünkü kanserojen bir ilaç...

• Beğen
Tepkiler: ismail01
Kardeşim çeti icin derin sürüm çok etkili olur ama zeytinlik icin derin sürüm tavsiye etmem.Yuzeysel sürümü bir kaç kez tekrarlayabilirsin. Yeşil kurutan ise uygulaması sorunlu bir ilaç.Agac gövdesine dokunmaması lazım,bir de agac lar kokleriylede bu ilacı alabiliyor.Agacin gölge bölgesinden uzakta kullanman lazım,tecrube ile sabit.Arti ilaclanmis alana uzun bir zaman girmemek gerekiyor çünkü kanserojen bir ilaç...
Bahçenin eğimli ve taşlı oluşu ağaçların da zamanında doğru aralıklarla dikilmemesi bugün işleri zorlaştırıyor. Sadece kultivatorum var ne derine batıyor ne de rahat hareket edebiliyorum alanda. Pulluk düşünüyorum ne dersiniz derinlik ayarlanır bir şekilde ?

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Bahçenin eğimli ve taşlı oluşu ağaçların da zamanında doğru aralıklarla dikilmemesi bugün işleri zorlaştırıyor. Sadece kultivatorum var ne derine batıyor ne de rahat hareket edebiliyorum alanda. Pulluk düşünüyorum ne dersiniz derinlik ayarlanır bir şekilde ?
Ağaç araları musade ederse köten le (bizim buralarda pulluga denir) yuzeysel sürülür ama simdi acele etme.Hava çok sıcak, toprakta çok serttir.

• Beğen
Tepkiler: ismail01