• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Yem bezelyesi hakkında yardım

Merhaba
Bu yıl eylul ekim aylarinda yem bezelyesi ve tritikale ekmek istiyorum. Mayis ayinin baslarina kadar hasat edersin diyorlar.

Kafama takilan şu ki; hasattan sonra hemen danelik misir ekmem gerekmekte. Hasat ettiklerimden dusen tohum vs misirin icinde yeserip sorun cikarir mi?

Merhaba
Bu yıl eylul ekim aylarinda yem bezelyesi ve tritikale ekmek istiyorum. Mayis ayinin baslarina kadar hasat edersin diyorlar.

Kafama takilan şu ki; hasattan sonra hemen danelik misir ekmem gerekmekte. Hasat ettiklerimden dusen tohum vs misirin icinde yeserip sorun cikarir mi?
Hemşerim bezelye tane sertleşmeden biçersen dökülmez dökülsefe atılan ot ilaçları çıkanı öldürür yada mısırın gölgesinde yanar zaten korkulacak bir şey olmaz.bezelye biraz geç kuruyor ama manisa sıcaktır.biçmezseniz slajı pek iyi olmaz .

Merhaba

İki sendir yakın köydeki bi abi Töreyembezelyesi tritikale ekiyor., yeşile biçip balya yaptıktan sonra silajlık mısır ekiyor hiç sıkıntı yok.hatta daha güzel oluyor. Bir sende iki ürün

Üst Alt