Yem Bitkisi Üretimi Yapanların Tarım İl Müdürlüğü'ne Müracaatları Kabul Ediliyor

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Van Ziraat Odası Başkanı Lütfi Özgökçe, Tarım İl Müdürlüğü ' nün 26 Mayıs-1 Temmuz 2008 tarihleri arasında yem bitkileri üretimi yapanların müracaatlarını kabul edeceğini söyledi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Lütfü Özgökçe, üreticilerin mağdur olmaması için odalarına ya da Tarım İl Müdürlüğü ' ne başvurarak konu ile ilgili detaylı bilgi almaları gerektiğini belirtti. Özgökçe, 'Bilindiği üzere her yıl Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yapılan tebliğe istinaden, yem bitkileri üretimi için müracaatlar Tarım İl Müdürlüğü tarafından alınmaktaydı. Fakat tarımda yeni yapılanma sürecinden kaynaklı olarak bakanlığın hayvancılığı destekleme kararı yayınlanmasına karşın uygulama tebliği yayınlanmamıştır. Yem bitkileri ekim ve vejetasyon süresinden kaynaklı olarak üreticimizin mağdur edilmemesi amacıyla Tarım İl Müdürlüğü tarafından 27 Mayıs 2008 tarihinde odamıza gönderilen yazıda, 26 Mayıs-1 Temmuz 2008 tarihleri arasında yem bitkileri üretimi yapanların müracaatlarının kabul edileceği belirtilmiştir. Üreticilerimizin mağdur olmamaları nedeniyle gerekli bilgi için odamıza veya Tarım İl Müdürlüğü ' ne müracaat etmeleri önemle rica olunur' dedi
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt