100 başlık besi çiftliği ve 70 dönüm yem bitkisi hasatı için ekipman önerisi

yeni başlayacaklar için:100 başlık besi çiftliği ve 70 dönüm yem bitkisi hasatı için ekipman önerisi.kendiniz çiftlik kursanız çok fazla para harcamadan hangi ekipmanları alırdınız.(traktör,yem karma,ot biçme .....gibi)

Allah kolaylık versin
Su anda sizin durumunuzda en önemli konu ekonomi yönetimi
Konu angus olunca benim hevesim hayalim 50 anaç hayvanin yaninda 50 de genç hayvan bakabilmek
Hadi 40 olsun genç hayvanlar
20 erkek 20 dişi
Erkekleri kesime kadar bakabilmeni isterim
Dişileri sürüye damizlik yapmani isterim bu dişiler senin isletmene sistemine daha uygun olur
Yazin harmam zamanı kaba ve kesif yemi bir yıllık stoklayabilmek çok önemli Kışın fiyatlar çok artiyor
İmkan varsa traktör Yem yolu varsa traktör arkası dikey yem karma en az 5-6 m3 olmalı yem karma
Traktör ikinci el temiz bir şey olur
Tumosan basak gibi ucuz 60 -70 beygir7
Ben tumosan ve 6m3 dikey traktör arkası yem karma kullaniyorum
Traktör arkası olunca yem karma samanin başına gidip saman otun yanina gidip ot salja gidip slaj atabilirsin elektrikli sabit olur
Tabi imkan varsa
Özel bankalardan kredi kullanma sakın bizim işlerde o faizler ödenmez cok pisman olursun sonra
Anguslar salma dır umarım yeterince gezinti alanı vardır
Doğumlarçok güzel kolay oluyor hemen buzağı ayaklanip emiyor anasını
Ben hostein bakıyorum birkaç angus denrmem oldu hosteine iyi sonuç verdi ordan biliyorum
Imkan varsa dedigum gibi yoksa ilk danayi kestirinceye kadar sabırlı ol ozaman daha guzel olur
Küçük verirsen buzagilari ona göre erkekleri kesime dişleri damizliga kadar bakarssn ona göre
Tekrar Allah kolaylik versin

Allah kolaylık versin
Su anda sizin durumunuzda en önemli konu ekonomi yönetimi
Konu angus olunca benim hevesim hayalim 50 anaç hayvanin yaninda 50 de genç hayvan bakabilmek
Hadi 40 olsun genç hayvanlar
20 erkek 20 dişi
Erkekleri kesime kadar bakabilmeni isterim
Dişileri sürüye damizlik yapmani isterim bu dişiler senin isletmene sistemine daha uygun olur
Yazin harmam zamanı kaba ve kesif yemi bir yıllık stoklayabilmek çok önemli Kışın fiyatlar çok artiyor
İmkan varsa traktör Yem yolu varsa traktör arkası dikey yem karma en az 5-6 m3 olmalı yem karma
Traktör ikinci el temiz bir şey olur
Tumosan basak gibi ucuz 60 -70 beygir7
Ben tumosan ve 6m3 dikey traktör arkası yem karma kullaniyorum
Traktör arkası olunca yem karma samanin başına gidip saman otun yanina gidip ot salja gidip slaj atabilirsin elektrikli sabit olur
Tabi imkan varsa
Özel bankalardan kredi kullanma sakın bizim işlerde o faizler ödenmez cok pisman olursun sonra
Anguslar salma dır umarım yeterince gezinti alanı vardır
Doğumlarçok güzel kolay oluyor hemen buzağı ayaklanip emiyor anasını
Ben hostein bakıyorum birkaç angus denrmem oldu hosteine iyi sonuç verdi ordan biliyorum
Imkan varsa dedigum gibi yoksa ilk danayi kestirinceye kadar sabırlı ol ozaman daha guzel olur
Küçük verirsen buzagilari ona göre erkekleri kesime dişleri damizliga kadar bakarssn ona göre
Tekrar Allah kolaylik versin

teşekkürler ismail bey.özel veya devlet hiç kredi kullanmamayı düşünüyorum.belki şartları yerne getirebilirsem devletin hibelerinden yararlanabilirim.her şeyi öz sermaye ile yapmayı planlıyorum.ilk tercihim 30-50 arası boğa altı angus almak.3 sene beklentim yok.70 dönüm kadar ekebileceğim arazi var.gerektiği kadarda gezi alanı bırakıcam.gezi alanını büyük tutucam.gerekirse ektiğim alana salıcam.

dışardan hayvaNCIlığa girmek isteyenler var demekki sektörun cazipliği devam ediyor
arkadaşın ilgisine teşekkür ederim.
sektörün cazipliği varmı evet var.sana katılıyorum,ama bana cazibesi maddi getiriden çok,huzur getirisidir.zarar bile etsem ,kafam rahat olacak.çünkü insanlarla uğraşmaktan bıktım.az sayıda insanın derdi,beklentisi,sıkıntısı ile uğraşmak ,kafa sağlığının yerinde olması için çok önemli.borçsuz,kredisiz,kafa sağlığın yerinde,huzurlu,çalışayım;gerekirse elimdeki hayvanı öldürmeden yedirdiğim yemin karşılğını almasamda olur.sonuç : artıları yukarda saydım eksisi ise en fazla param gider,zarar ederim.sebat eder çalışmaya devam ederim.yeterki helal yoldan gidelim.parayı verende ,alanda belli.
not:nisan -mayıs ayı gibi seyahat planlıyorum.özellikle angus ve damızlık yetiştirenleri (beni kabul ederlerse)ziyaret etmek istiyorum.bana 1-2 saatini ayırabilecek,çiftliğini gezdirebilecek,forum üyesi arkadaşlardan davet bekliyorum.telim:0532 2025165-ethem

trakkulup.net

1 angus un yıllık besin kaynağını karşılamak için sizce kaç dönüm yer gerekli?

Matematiksel olarak net birşey söyleyemem ama tahminim hayvan başı 10 dönüm yer gerekir.Damızlık Angus işletmem var ve size tavsiyem eğer mera imkanınız yoksa Angus fikrini aklınızdan çıkarın.Ama mera varsa üstüne hayvan tanımam.Söyleyeceklerim bu kadar umarım mesajı almışsınızdır :)

• Beğen
Tepkiler: ehy61
arkadaşın ilgisine teşekkür ederim.
sektörün cazipliği varmı evet var.sana katılıyorum,ama bana cazibesi maddi getiriden çok,huzur getirisidir.zarar bile etsem ,kafam rahat olacak.çünkü insanlarla uğraşmaktan bıktım.az sayıda insanın derdi,beklentisi,sıkıntısı ile uğraşmak ,kafa sağlığının yerinde olması için çok önemli.borçsuz,kredisiz,kafa sağlığın yerinde,huzurlu,çalışayım;gerekirse elimdeki hayvanı öldürmeden yedirdiğim yemin karşılğını almasamda olur.sonuç : artıları yukarda saydım eksisi ise en fazla param gider,zarar ederim.sebat eder çalışmaya devam ederim.yeterki helal yoldan gidelim.parayı verende ,alanda belli.
not:nisan -mayıs ayı gibi seyahat planlıyorum.özellikle angus ve damızlık yetiştirenleri (beni kabul ederlerse)ziyaret etmek istiyorum.bana 1-2 saatini ayırabilecek,çiftliğini gezdirebilecek,forum üyesi arkadaşlardan davet bekliyorum.telim:0532 2025165-ethem

trakkulup.net

o zaman hayvancılık senın işin huzur arıyorsan amasyadaki çiftlik sahıbıyle bır görusun bence saclılar çiftliği yazarsanız çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: ehy61