Yeni Aldığım 11 li Çizel .

Ynt: Yeni Aldığım 11 li Çizel .

Bi pacali bide pacasiz dene bakalim nasil olcak.. ben de merak ediyom.. dalmayi engeller ve motoru daha zorlar derim.. biz pacasizla surduk hic aramadik.. merdaneye lafim yok o yerine gore lazim..

Paca farki ne kadar merdane farki ne kadar yakinsa.. pacalari birak merdane al derim..

UÖZKAN.77 link=topic=86058.msg1029948#msg1029948 date=1445924332' Alıntı:
Bi pacali bide pacasiz dene bakalim nasil olcak.. ben de merak ediyom.. dalmayi engeller ve motoru daha zorlar derim.. biz pacasizla surduk hic aramadik.. merdaneye lafim yok o yerine gore lazim..

Paca farki ne kadar merdane farki ne kadar yakinsa.. pacalari birak merdane al derim..
Paçaları ben kendi isteğimle taktırdım. Taktırmamın nedeni yazdan sürdüğüm yerleri karıştırırken ot köklerini kessin ve tabanın altına inebilirsem tabanı yarması için. Tabanı bu bıçaklar ile yarabilirsem su tutma kapasitesi daha da fazla olacaktır. Yaza anıza girerken ise sökmeyi düşünüyorum.

valla burda bi pacalı var.. derine işlemede engel oluyo dediler.. ayrıca tabanı patlatacam derken pacalar ufaktan taban yapmasın..

ham yer kalmaması için.. bacak aralarını daraltmak daha iyi olabilir.. iş genişliği de azalır motor da rahat ceker..

UÖZKAN.77 link=topic=86058.msg1030027#msg1030027 date=1445950956' Alıntı:
valla burda bi pacalı var.. derine işlemede engel oluyo dediler.. ayrıca tabanı patlatacam derken pacalar ufaktan taban yapmasın..

ham yer kalmaması için.. bacak aralarını daraltmak daha iyi olabilir.. iş genişliği de azalır motor da rahat ceker..

Bacak daraldıkça traktör zorlanır Umut abi bacak eksiltmek en iyisi olur. paçaların taban yapçağını sanmam ama taban tabakasına ulaşmayacağı için yararı olcağınıda sanmam çizelde. Paçaların ulaştığı ulaşçağı 15-20 cm.

Kırlangic bacaklı olmasi avantaj elbette, ama ilk Tabaka kırıcağin icin bacakların daha derine işlemesini engellicektir..Bu yüzden cıkarmani öneririm daha sonraki işlemlerde kullanabılırsın. Bu arada o motora XXL :D ))

Yalniz bi ayrinti... bizim 2 sira 9 bacagi olctum.. bacak arasi 50 cm.. arkadaki ortaliyo o zaman 25 cm arayla ciziyo..

Yani 15 cm e dusursen is genisligi azalir ama ham yer.. kok kalmaz.. ve motorda daha rahat gider derim..

Hayırlısı olsun.yazın surulmuş olan araziyi kışın surerken oturaklı bir sürüm yapar diye düşünüyorum.ama taban yarma olayını o traktörle yapamaz bencede.paçalı şekilde daha fazla bi direnç gostereceği için taban yarmanın aksine normal surumde bile traktörünu yoracaktır

UÖZKAN.77 link=topic=86058.msg1030074#msg1030074 date=1445964949' Alıntı:
Yalniz bi ayrinti... bizim 2 sira 9 bacagi olctum.. bacak arasi 50 cm.. arkadaki ortaliyo o zaman 25 cm arayla ciziyo..

Yani 15 cm e dusursen is genisligi azalir ama ham yer.. kok kalmaz.. ve motorda daha rahat gider derim..

Abi bacaklar birbirine yaklaştığı için bacaklar üstüste gelir traktörü tutar birnevi kürer istersen daraltıp bi dene. İş genişliği ile ilgisi yok abi çizelde ne çok sık ara yarar ne de geniş ara yarar. Öndeki bacaklar açtığı izlerle arkadaki bacakları rahatlattığı için çok geniş olmasıda bu yüzden yaramaz.

UÖZKAN.77 link=topic=86058.msg1030027#msg1030027 date=1445950956' Alıntı:

Kısmet abi artık daha önce çizel kullanmadığım için denemeden birşey diyemeyeceğim. Ama paçaların taban yapmakla ne alakası var aklım ermedi . Baktım batmakta zorlanıyor paçaları çıkarırız .

wan7ed link=topic=86058.msg1030049#msg1030049 date=1445960621' Alıntı:
Kırlangic bacaklı olmasi avantaj elbette, ama ilk Tabaka kırıcağin icin bacakların daha derine işlemesini engellicektir..Bu yüzden cıkarmani öneririm daha sonraki işlemlerde kullanabılırsın. Bu arada o motora XXL :D ))
XXL gelirse traktörü XXL yaparız. :D İlk bir denerim bıçaklar ilk etapta engel olursa çıkaracağım.

IsKnDr link=topic=86058.msg1030088#msg1030088 date=1445966705' Alıntı:
Hayırlısı olsun.yazın surulmuş olan araziyi kışın surerken oturaklı bir sürüm yapar diye düşünüyorum.ama taban yarma olayını o traktörle yapamaz bencede.paçalı şekilde daha fazla bi direnç gostereceği için taban yarmanın aksine normal surumde bile traktörünu yoracaktır
Sağolun.

Hayırlı olsun İslam, üzme Masseyi :)

Yazın kurakta 7 li hakkı diye düşünüyorum. Ben 5455 e 9 lu taktım, canını aldı kurakta 5455 in ...