Yeni aldığım hidrolik orta kol(kubilay07)...

Ynt: Yeni aldığım hidrolik orta kol(kubilay07)...

Kubilay, Erkan. İkinize de hayırlı olsun.

Kilitlene durumu nasıl? Hidrolik çıkışı lazım oldu diyelim. Kilitleyip çıkarabiliyor musunuz jaklari?

sebazios link=topic=86427.msg1034642#msg1034642 date=1447442093' Alıntı:
Kubilay, Erkan. İkinize de hayırlı olsun.

Kilitlene durumu nasıl? Hidrolik çıkışı lazım oldu diyelim. Kilitleyip çıkarabiliyor musunuz jaklari?

Saol Yılmaz abi
Jaklarin uçları kilitli degilmi ki zaten abi? Az bi kaçak olur sokup takarken ama olur dediğin sanırım denemek lazım :)

Mehmet CÖMERT link=topic=86427.msg1034643#msg1034643 date=1447442296' Alıntı:
Hayırlı olsun Kubilay güle güle kullanın

Saol Mehmet abi :)

kubilay07 link=topic=86427.msg1034646#msg1034646 date=1447442347' Alıntı:
Saol Yılmaz abi
Jaklarin uçları kilitli degilmi ki zaten abi? Az bi kaçak olur sokup takarken ama olur dediğin sanırım denemek lazım :)

Saol Mehmet abi :)

Dediğin gibi jaklar yağı salmaz. Ama yük altında olusan basınç nedeni ile jakları çıkartabilmek imkansızlasiyor.

Bazı firmalar bu sorunu asmak icin, hortumların kola bağlandığı noktaya bir Van ' a koymuşlar. Van ' a kilitlendiğinde hortumlara giden basınç kesiliyor ve jaklari rahatca çıkarabiliyorsun.

Diğer avantajı da, piston ayarladılar sonra kilitlendiği an, traktörün hidrolik tesisatına uyguladığı karsı güç ortadan kalkıyor.

Ekipman takılı halde ve kollar havada iken Jaklari söküp takmayı bir dene bakalım. sonucu yazasın.

sebazios link=topic=86427.msg1034668#msg1034668 date=1447443934' Alıntı:
Dediğin gibi jaklar yağı salmaz. Ama yük altında olusan basınç nedeni ile jakları çıkartabilmek imkansızlasiyor.

Bazı firmalar bu sorunu asmak icin, hortumların kola bağlandığı noktaya bir Van ' a koymuşlar. Van ' a kilitlendiğinde hortumlara giden basınç kesiliyor ve jaklari rahatca çıkarabiliyorsun.

Diğer avantajı da, piston ayarladılar sonra kilitlendiği an, traktörün hidrolik tesisatına uyguladığı karsı güç ortadan kalkıyor.

Ekipman takılı halde ve kollar havada iken Jaklari söküp takmayı bir dene bakalım. sonucu yazasın.
Abi rotovator de denedim çıkıyor ama takamıyorsun buna çare açıp kapatan pistonu tam doldurmadan sokuyorum jaklari yoksa takmak için jaki söküp basıncı almak gerekiyor :D tecrübeyle sabit aynı durum bundada sozkonusu :)

fatihcastle link=topic=86427.msg1034493#msg1034493 date=1447427022' Alıntı:
Altın varaklısından almıssın kolaylık yönünden müthiş bisey bide yan kol hidrolik olunca pulluk senin köpeğin olur oynaesın

:) güzelmiş Fatih abi.

Hayırlı olsun Kubilay :)
Güle güle kullan birader kullanınca anlarsın kolaylığını sadece parmakların yeter ;)

Hayırlı olsun [MENTION=44293]kubilay07[/MENTION]
biraz geç oldu ama ben bu konuyu görmemiştim hidrolik çıkışı diye arama yapınca konulara bakarken denk geldim, güle güle kullan
yanlız fotoğraflarda bir şey dikkatimi çekti
neden uzun çekiyi değilde o çekiyi kullanıyorsunuz ilaçlamada sökmek gerekiyor onu, hayır söküp takması pratik de değil eşşek ölüsü gibi ağır o yahu :D

Cevap: Ynt: Yeni aldığım hidrolik orta kol(kubilay07)...

Hayırlı olsun Kaca geldi tam olarak..

Saolun.300 TL

Hayırlı olsun [MENTION=44293]kubilay07[/MENTION]
biraz geç oldu ama ben bu konuyu görmemiştim hidrolik çıkışı diye arama yapınca konulara bakarken denk geldim, güle güle kullan
yanlız fotoğraflarda bir şey dikkatimi çekti
neden uzun çekiyi değilde o çekiyi kullanıyorsunuz ilaçlamada sökmek gerekiyor onu, hayır söküp takması pratik de değil eşşek ölüsü gibi ağır o yahu :D

Saolasın agacım :)
Kurtağzı çeki bizim römorklara alçak geliyor çok fazla ilaç işim olmuyo benim hatta bu yıl bahçeyi kestim hiç lazım olmaz zaten aldığımdan beri bi kaç kere kullandım ilaçlamada bana kalsa kurtağzınıda pehlivan çekiyi de çıkartmam ama pehlivan çeki ancak diğer çekinin takıldığı yerlere takılınca denk geliyor bende hepten söküp attım :D
Ama çok kullanışsız çeki düzenleri sök-tak baya zor bi o kadarda ağır

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
Saolun

Hayırlı olsun Sn.Kubilay,güle güle kullanın.Sanıyorum bu traktör ttj serisi.Çamurluk kazaklarını (brandalarını) nereden temin ettiniz.Bende alıp takmak isterim.
Teşekkürler.
Saolun :) Traktör ttj serisi değil tdb serisi çamurluk brandalarını özel diktirdim hazır satılıyormu bilmiyorum :)

hayırlı olsun banada lazım bundan alacam bende nasipse bi tane :) sılaj işinde kolaylık olması lazım normal kol sıkışıp kalıyo makina agır olunca.
bu çok işlevsel ve harika bişey her traktöre lazım

Bu HidroliK orta Kollar Bütün Traktörlere Takılıyormu Kubilay ?
Traktörün orjinal ortakol ölçüsüne göre alıyorsunuz her traktöre takılır yeter ki hidrolik çıkış olsun