yeni aldığım td110 ve $akalak diskli mibzer

Ynt: yeni aldığım td110 ve $akalak diskli mibzer

Performansi guzelde kullanamadim ki hidrolik kollara bisey takamiyorum her alet hisroligi kaldirinca tekere degiyo boyle olursa biz bu traktoru kullanamicaz cekili olarak kullandiklarimizi kullandik

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617480#msg617480 date=1343515348' Alıntı:
Performansi guzelde kullanamadim ki hidrolik kollara bisey takamiyorum her alet hisroligi kaldirinca tekere degiyo boyle olursa biz bu traktoru kullanamicaz cekili olarak kullandiklarimizi kullandik
nereye kadar çekiyle kullanacaksınız olmazki bir çözümü olmalı

Valla mustafa kardes traktoru geri iade edecez parasini vermedik ya cozulunceye kadar vermicez yada hic ugrasmadan verecez traktoru ege servis muduru aradi egede 20 td110 satilmis hepsi suan calisiyo bi sorun yok sendede yok senin aletlerde sorun var dedi cikti 34 jant traktorede 1 metre kol takmislar 38 jant traktorede 1 metre kol takmislar taktigim aletlerdede 1 2 parmak kurtariyo yarin bu isin camuru var tekere camur yapissa aleti hoplatacak surgu takiyoruZ tekere cok yakin toprak topladigidan traktoru hoplatiyo

Neyse kardeşim Allah ' tan 2. eli satılan çabuk giden traktör aldınız. Bir hidrolik kolu sorununuda New Holland gibi köklü bir firma halledemiyecekse. İnş çözülür.

Halledememesi degil kolun degismesiyle cozulecek bi sorun degil kople tum dinamiklerinin ayari kacacak kol uzayinca kaldirma kapasitesi dusecek en basit ornek ikinci elde satmayiz oldugu gibi iade ederiz enayi degiliz o kadar para verip ikinci el traktor satalim traktor cekisi konforu yakiti degilki sorun hatali uretim bunu baskasina satip adamin basini yakacak kadarda serefsiz degiliz

Adam oneri olarak kabul ediyo benim sikayetimi sorun oldugunu kabul etmiyo o kadar traktor satildi turkiyede kimsede sorun olmayip sende olmasi imkansiz diyo aletler sorunluymus sorunlu dedigi alette cekickesenin goblesi sakalakin mibzeri sakalak ve cekickesen alet yapmayi bilmiyo newholland kol yapmayi biliyo kisacasi

Bide forumdaki arkadaslardan bisey rica ediyorum 38 jant traktoru olup tekerlegin bittigi yer ile hidrolik kolunun dana gozu arasindaki mesafeyi kollar tam kalkikken olcup paylasabilier mi Benim traktorde bu mesafe 7 cm

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617495#msg617495 date=1343518201' Alıntı:
Bide forumdaki arkadaslardan bisey rica ediyorum 38 jant traktoru olup tekerlegin bittigi yer ile hidrolik kolunun dana gozu arasindaki mesafeyi kollar tam kalkikken olcup paylasabilier mi Benim traktorde bu mesafe 7 cm

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-331/erkunt-hasmet-110-ve-15-ayak-esener-kultuvator/

Mesafeyi bilmiyorum. Ama 14. resim biraz işine yarayabilir. indirilmiş ama .

Ben araya ayar icin girmesinden gectik tekere degmesin kaldirinca yeter dedigim mesafeyi olcersen sevinirm dana goze uzun bi pim tak tekere dogru tam dik olc ben o sekilde olctum insaat demiri falanda olur merkezlemesini dogru almak icin

Ali abi üretim hatasıda olabilir senşin yapacağın iş başka bir 110luk bulup önce onu bir inceleyeceksin sonra devam edeceksin 2, ele neden verecen daha yeni aldın o birkere mantık ötesi Allahım kimseyi malıyla terbiye etmesin ... ben bi arabada yaşadımda çok zor şey

kardeş lastik ölçülerini sen traktör sipariş verirken bayide belirledinmi yoksa traktör geldikten sonra üzerindeki lastik ölçülerini begenmeyip bayiden degiştirmelerinimi istedin
birde traktörünün üzerindeki lastik ölçüleri td110d dtnin standart fabrika lastik ölçülerimi

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617504#msg617504 date=1343521693' Alıntı:
Onlardada ayni olcudeymis o yuzden fabrika bizde bi hata yok diyor ama 34 jantada 28 jantadan 38 jantada standart 1 metre kol olmasi sizcede garip degil mi
bizim makinaların kolları uzun abi zaten bir şey noksan olmayınca araştırma yapılmaz bilirsin ... sen Çorumda olsaydın Muharrem usta alpler pulluğun Z demirinden sana bir kol yaparsı ohh senelerce kullan tabi kaldırma kuvveti yarım ton azalırdı