Yeni kasa erkunt 70 dt mi çeker yoksa nh 7066 dt kabinlimi çeker?

Ynt: Yeni kasa erkunt 70 dt mi çeker yoksa nh 7066 dt kabinlimi çeker?

ben valtra a 75 taktım 7066 aldı gibi götürdü bana göre 7066 alır ama traktörler eski di 7066 lar 0 çıkmıyorki alsak hemen

YA SİZE TRAKTÖR İŞ YAPARKEN LAZIM OLMUYOR MU BİRBİRİNİ ÇEKTİMİ NOLUYOR AĞIR OLAN ÇEKER 70/66 KOMŞUM 10 YILDIR BALYA MAKİNESİ 40 DEKAR ÇELTİK BİRAZ DA SEBZE YAPIYOR DAHA CIVATA DEĞİŞTİRMEDİ uyrra*-*- *098*-

kardeşim biz burda zaten iş yapmak için traktörleri birbirine takmıyoruz.bizimki sadece zevk.hem arkadaşlar çekemez dediysek mecazi anlamda yoksa 60 66 yada 5 li taksan ada 1 in 1 yle çeker ama ben ona çekme demiyorum :D

bizim köyde de var 70-66s allah için güzel traktör erkunta gelince o da kaliteli traktör şimdi bak bunda ağırlık önemli.erkunt daha ağırdır fakat ağırlık dağılımına bakacaksın tek çekerde arkası ağır olan avantajlı birde çekerken düşük vites kullan düşük derken çift vitesi olsu yani 8. vites veya biraz daha aşağı.seri vites olursa patinaj ve hoplama kaçınılmaz

arkadaşlarvben 65 lik almayı düşünüyorum ama erkuntmu jonderemi yoksa newollantmı sizce ben şuan 6056 kullanıyorum bizim biladerin 65 td var çok yakıyor diye şikayet ediyor aslın da bende erkuntun 70 ligini almak istiyorum ama kullanan yok bilmiyorom onun için korkuyorum sizce

7066 link=topic=36259.msg464270#msg464270 date=1320326435' Alıntı:
evet 7066 4 lü 14 alper pulukla 2.4 sürüyorum bide sonuna kadar indiriyorum motor arkasında varmı hisetmiyor
eger sen 70-66 ya 4 lü 14 numarayı tak bosver surmeyi bosta bile gıtmez kardesım.bılmedıgımız 70 mi.ama deniz kenarında kumsalda haklısın surer.6 sene 70-66 vardı.4lü 11 ile dili bogazına kacardı.yaktıgı mozotta cabası.hayal gorme yavv..4lü 14 falan. zuha-*-s

zerenler42 link=topic=36259.msg528902#msg528902 date=1328445790' Alıntı:
eger sen 70-66 ya 4 lü 14 numarayı tak bosver surmeyi bosta bile gıtmez kardesım.bılmedıgımız 70 mi.ama deniz kenarında kumsalda haklısın surer.6 sene 70-66 vardı.4lü 11 ile dili bogazına kacardı.yaktıgı mozotta cabası.hayal gorme yavv..4lü 14 falan. zuha-*-s

ha sen çok biliyon bizde 70-66 kullanıyoruz burdada servet 80 var ikiside aynı pulluğu çekiyo adam bin pişman aldığına. Çok yakıyo demişsin 285 ile aynı yakan motor çok mu yakmış oluyo?...

sizinde erkuntla yıldızınız bir türlü barışmadı. gerek poyrazlı salih gerekse bu linkle yazdıklarınız erkunt söz konusu olunca hep olumsuz. bende bi fiat kullanıcısıyım ama bu gözümden kaçmadı.
POYRAZLI TALHA link=topic=36259.msg528904#msg528904 date=1328446126' Alıntı:
ha sen çok biliyon bizde 70-66 kullanıyoruz burdada servet 80 var ikiside aynı pulluğu çekiyo adam bin pişman aldığına. Çok yakıyo demişsin 285 ile aynı yakan motor çok mu yakmış oluyo?...

SALİM link=topic=36259.msg528909#msg528909 date=1328446735' Alıntı:
sizinde erkuntla yıldızınız bir türlü barışmadı. gerek poyrazlı salih gerekse bu linkle yazdıklarınız erkunt söz konusu olunca hep olumsuz. bende bi fiat kullanıcısıyım ama bu gözümden kaçmadı.

kendi istedi resmen dalga geçiyo bende doğruyu söyledim...

haklı yanınızda var tabi. illada karşılaştırılacaksa tarafsız sade düzgün bi dille olmalı. erkunt hepimize ülkemize lazım bi marka abartmadan kabartmadan ve layıkıyla anlatılmalı. zaten piyasada da tutundu artık kendini kabul ettirdi. şunu ezer şunu biçer demeğe hiç gerek yok.
POYRAZLI TALHA link=topic=36259.msg528913#msg528913 date=1328446942' Alıntı:
kendi istedi resmen dalga geçiyo bende doğruyu söyledim...

zerenler42 link=topic=36259.msg528902#msg528902 date=1328445790' Alıntı:

gelde gör bizim araziyi kumsalmı değilmi 3.085 4x4 bile 4lü pulluk çekiyor bizim arazide 5li pulluğu yemiyor... 5li pulluğu çekenler mccormick cx 105 new holland tl90a td95d td100d massey ferguson 398 4x4
onun dışında 4lü pulluğu td 85d 3.085 same explorer 90, 80-66 70-66 ERKUNT SERVET 80 277gold td75d 75-80, 90-80 ve kısmen td 65d 16.9-R30 lastikli
3lü pulluğa gelirsek tek çeker 285lerin tamamı fıat 780 vs...
4lüyü en rahat çeken tek çeker motor Ford 6610

sizin dediğiniz erkuntuda gördük her arazide 5li pulluğu 1. viteste rolantide çekiyordu bizim orda rolantiyi bırak 5li pulluğun altına giremiyor... erkuntu alan adam 277 4x4ü veripte almıştı tek fark marka değiştirmiş oldu ikisinede aynı pulluğu koşuyor

herkes salak senmi akıllısın ????
millet keyfinden FİAT MASSEY FERGUSON yada NEW HOLLAND vs. alıyor dünya birincisi ERKUNT dururken...
FENDTçiler = ERKUNTçular... hiç bir farkınız yok

SALİM link=topic=36259.msg528909#msg528909 date=1328446735' Alıntı:

sizmi anlamıyorsunuz ben mi anlatamıyorum Erkunt yerli diyorsunuz motor perkins şanzuman ZF yerli olan kısmı ne kaportamı kabin mi ???
perkinse döküm, blok üretiyor diyorsunuz madem öyle almanlara ingilizlere çuvalla para verene kadar perkinse göndereceği parçalara kendi üretsin motorunu o kapasite var
şanzumanıda HEMAya ürettirsin HEMA bu gün israile tank şanzumanı üretiyor ve bu konuda Almanlardan daha iyi Hemanın ürettiği şanzumanı almanlar dağıtmış tekrar toplayamamış 500 parça olunca Hema 2 kişi göndermiş toplamış gelmişler bunu yapan adam bi traktör şanzımanını mı yapamıyacak ? zamanında Uzele çok diferansiyel üretmiş

söyleyinde erkunta türk traktörü biraz örnek alsın erkunttan blok satın alıp kendi motorunu toplaya biliyor TDlerin 66 serisinin vs. çoğunun motor kapağı üzerinde TTF (Türk Traktör Fabrikası) yazar... ve bu fabrikanın %51 hissesi İtalyanlarda olduğu halde bunu yapabiliyor Erkuntun % kaçı yabancılardaki yeterli alt yapı olduğu halde kendi motorunu toplayamıyor

ben açıkçası 60 hpden yukarında 3 silindir motor kullanımına karşıyım en başta TD 65D 3 silindir gereken gücü karşılayamıyor
erkunta muhalefet olmamın başlıca nedeni bu ama Servet 80.4ler hoşuma gidiyor...

FENDTçiler = ERKUNTçular... hiç bir farkınız yok kardeşim genelleme yapmayın. bende erkunt kullanıyorum.bende bu sitenin bi üyesiyim. işin ucu bana ve benim gibilere dokunuyo. hangi üye ile tartışıyorsan onun adını yaz. benden ne oluyon. uyrra*-*- hak etmediğim hiç birşeye tahammülüm yoktur..

Arkadaşlar, bir konuyu bilmeden, araştırmadan bu tip forumlara yazı yazmayalım. Traktörler hakkında yazı yazarken takım tutar gibi fanatiklik yapmayalım, gerçekçi ve dürüst olalım. Ülkemizde yapılan güzel şeylere gerektiği değeri vermezsek daha çok ağlarız. İyi bilen ve araştırmış bir kişi olarak yazıyorum. Lütfen iyi okuyun.
1. Ekunt 56 yıldır tüm traktör fabrikalarına döküm parça üreten bir firma.
2. Tümosan, Same, Massey Ferguson, Deutz, New Holland ve daha birçok firma parçaların tamamını yıllardır Erkunt ' tan alıyor.
3. Daha da önemlisi birçok traktörde ve iş makinasında kullanılan İngiliz Perkins motorun neredeyse tamamı Erkunt tarafından gönderilen parçalar ile imal ediliyor.
4. Erkunt ' un üretmekte olduğu traktörlerde yurt dışından gelen tek parça İngiltere ' den gelen Perkins motor. Ve bu konuda daha önce yazdığım gibi motorun üretilmesi için giden parçalar yine Erkunt tarafından üretiliyor ve İngiltere ' ye gönderiliyor.
5. Erkunt ZF adındaki şanzumanını tamamen Ankara ' da kendisi üretiyor. İsteyen gidip görebilir. Ve daha önemlisi Erkunt ürettiği şanzumanları dünyanın birçok ülkesine de satıyor.
6. Aynı şekilde hisrolik kaldırıcı da tamamen ve yıllardır Erkunt tarafından üretiliyor ve başta Başak ve Steyr olmak üzere birçok firmaya satılıyor.
7.Erkunt isminin ve bereket, nimet, servet gibi isimlerin yurt dışında telaffuzu zor olduğu için Armatrac ismi ile satılıyor.
8. Diğer tüm firmalar yurt dışına lisans parası öderken Erkunt kendi lisansına sahip, traktörler tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi ve bir lira bile lisans parası ödemiyor. Yani paramız ülkemizde kalıyor.
9. Siz diğerlerini almaya devam edin ki ülkemiz bir türlü zenginleşemesin.
9.Şimdi birdaha düşünün bakalım kimmiş Bülent Ersoy.

%100TÜRK NİJKLİ ÜYEDEN ALINTIDIR..

aksazli link=topic=36259.msg529109#msg529109 date=1328462303' Alıntı:
FENDTçiler = ERKUNTçular... hiç bir farkınız yok kardeşim genelleme yapmayın. bende erkunt kullanıyorum.bende bu sitenin bi üyesiyim. işin ucu bana ve benim gibilere dokunuyo. hangi üye ile tartışıyorsan onun adını yaz. benden ne oluyon. uyrra*-*- hak etmediğim hiç birşeye tahammülüm yoktur..

senin üzerine alınman gereken bi durum yok onlar kendilerini biliyor...
bu sitenin en eski üyelerinden biriyim bu erkunt ve fendt taraftarları var her konuya muhakkak erkunt veya fendt ismini sokmayı başarıyorlar
misal adam diyor 288Gold mu yoksa TD 80D mi daha iyi die soruyor ordan biri atlayıp Servet 80 diyor
veya JD 6930mu NH T 7030mu die soranlara 718 Vario daha iyi die atlayanlar var...

Aksazlı güzel yazmış ama bir bölümü atlamış dışarıya lisans parası ödemeyen tek traktör firması Erkunt demiş ama kendi ürettiği şanzımanı neden ZF adı altında üretiyor yani bu dururmda ZFye belli bir bedel ödüyor