Yeni kasa erkunt 70 dt mi çeker yoksa nh 7066 dt kabinlimi çeker?

Ynt: Yeni kasa erkunt 70 dt mi çeker yoksa nh 7066 dt kabinlimi çeker?

arkadaşımız eleştirilerini yapmış ama kendi yazdıkları ile çelişmeyide ihmal etmemiş. türk fiat 1996 yılının ikinci yarısına kadar tümosan motor kullandı. kendi motorlarını bu tarihten sonra yapmaları iyidir buna bişey dediğimiz yok. demişki erkuntun emsalii traktörler kendi topraklarında dörtlü çeke biliyor sonrada erkunt beşli çeksinde görelim. erkunt kendi ürettiği parçaları toplamaktan aciz değildir herhalde. dışarı motor parçalarını satıyorsa mesela 50 milyon dolarlık parça satıyor 10 milyon dolarlık motor alıyor erkunt aptal mıdır ki bindiği dalı kessin. ne erkunt tarafıyım nede erkunt karşıtı. gerçekleri dile getiriyorum gün gelir kendi motorunuda yapar. yürümeden koşturmaya çalışıyorsunuz erkuntu durun bakalım köklü firmalarla yarıştıracak kadar yaşa ulaşmadı henüz. kendi motorunu yapmak önemlidir ama sayın bakalım kaç firma kendi motorunu yapıyormuş. toplama falan filan sonuçta parçaları uydurup pazarda tutunmuşta mfnin yerini mi aldı evet onun yerini almaya başladı uzelde akıllı olsalardıda miras kavgasına tutuşmasalardı. genede uzelin geri dönüş yapıp üretime başlamasını isterim türk markası çoğalır gün gelir daha iyi olurlar markalarımız.

ha birde birkaç erkunt yada başka markaların sahibine kızınca markalara mı yüklenmek lazım? kimse eleştirdiklerin onları eleştir.

SALİM link=topic=36259.msg529403#msg529403 date=1328519326' Alıntı:
arkadaşımız eleştirilerini yapmış ama kendi yazdıkları ile çelişmeyide ihmal etmemiş. türk fiat 1996 yılının ikinci yarısına kadar tümosan motor kullandı. kendi motorlarını bu tarihten sonra yapmaları iyidir buna bişey dediğimiz yok. demişki erkuntun emsalii traktörler kendi topraklarında dörtlü çeke biliyor sonrada erkunt beşli çeksinde görelim. erkunt kendi ürettiği parçaları toplamaktan aciz değildir herhalde. dışarı motor parçalarını satıyorsa mesela 50 milyon dolarlık parça satıyor 10 milyon dolarlık motor alıyor erkunt aptal mıdır ki bindiği dalı kessin. ne erkunt tarafıyım nede erkunt karşıtı. gerçekleri dile getiriyorum gün gelir kendi motorunuda yapar. yürümeden koşturmaya çalışıyorsunuz erkuntu durun bakalım köklü firmalarla yarıştıracak kadar yaşa ulaşmadı henüz. kendi motorunu yapmak önemlidir ama sayın bakalım kaç firma kendi motorunu yapıyormuş. toplama falan filan sonuçta parçaları uydurup pazarda tutunmuşta mfnin yerini mi aldı evet onun yerini almaya başladı uzelde akıllı olsalardıda miras kavgasına tutuşmasalardı. genede uzelin geri dönüş yapıp üretime başlamasını isterim türk markası çoğalır gün gelir daha iyi olurlar markalarımız.
erkuntun yeminli mari müşaviri sen misin ne biliyosun ithalat ihracatını

rakamlar örnek olarak yazılmıştır. erkunt dışa parça satar hazır motor alır bunu sen zaten iyi bliyorsun savunacak değilim. ancak verdiğim örneğin benzerini yaptıklarınıda biliyoruz. belki ihracatı elli değil yüzdür aldıkları on milyon yada yirmi milyon dolar olsun ne fark eder sadece rakamlar yanlış olmuş olur. mali müşaviri olsaydım bire bir rakamları yazardım zaten doğru rakamıda sen yaz memnun olurum araştırmak zorunda kalmam sayende.
qarizmatiqa link=topic=36259.msg529502#msg529502 date=1328534151' Alıntı:
erkuntun yeminli mari müşaviri sen misin ne biliyosun ithalat ihracatını

burada sadece olaylar abartılı.herkezın malı kendısıne kraldır.hıckımse kendı malını kotulemez.bakın sıze bi kahvehane dedıkodu anlatım.ben erkuntu aldıktan 1 ay sonra koyumuz vatandasından biri 80-75 tumus 4wd aldı.eskıdende 74-80 tumosanı varddı.halıyle yenı traktor hava civa .vs..cıft zamanı haliyle eskı pullugunu kullanıyo adam.4lü 11 numara.yenı tumusede bunu taktı.cıftten gelirken seyır halındeiken yanın da oturan cocuguyanlıslıkla hidrolık kolunu salmıs asfaltta.durasıya kadar halıyle pullugun on burnunu egmıs.neyse hava olcakya ceker kahvenin onune.tabi meraklılar traktoru ıncelerken gorurler pullugun egıldıgını.yav ne is die sorunca tumuscunun cevabı..abi traktor oyle bi gucluki.valla seri ikiyle cıft suruyodum.bende anlamadım bi baktım pulluk egilmis.ee noldu.bilen bilmeyen.hele bide koydeki diger tumusculer ve tumosa taraftarları yavv ne moturmus pullugu bile egmis.laf üstune laf.sen istedıgın kadar anlatmaya calıs bunun boyle olamayacagını.inanaın 1 ay kahvede dedıkodusu surdu.taki tumuscunun oglu arkadaslarına degene kadar.sonra gercek meydana cıktı ama tumosancılar koyde cok olunca reklam olup kaldı sadece.sımdi o traktor ceker bu ceker.o bayırı cıkar bu cıkamaz.elindeki kapının onundeki 70 modelde olsa 2012 de olsa en kralı senin olandır.ha iise sana cebine fayda.kotuysede kımse sana 5 krs al demez.yaktıgın mazotu bılırsın masrafını bılırsın ...

cazgin0020 link=topic=36259.msg306749#msg306749 date=1289221383' Alıntı:
kardeş bak o çok zor işte tek çeker 70 66 4 lu pullukla takviye 4 te suruyo bizim burda çift çeker 1 . vites te çekse biz 2 nin buçugu var l 2 onda çekiyoruz 4 lu yu yani 1. vites ile 2. vitesin arasındaki vites ile çekiyoruz çiftte erkunt u yakalayamaz ve erkunt az yakar ama arka arkaya baglayınca ne olur bilmiyorum gelmiş tumosana erkunt a hepsine rest çekmiş sanayide ben sonradan duydum tabi sanayiye gitmiştik tentenesi kırıldı diger erkuntun onu yapabilirlermi die o zaman duydum ve adam galerici oldugu için satmış traktoru hangisinin çekecegini merak ediyorum arka arkaya baglayınca dogrusu
ama 70-66 nın takviye 4 ü seri 1 den seri onu biliyomusun bilmem.

cazgin0020 link=topic=36259.msg306777#msg306777 date=1289229732' Alıntı:
orasını bilmiyorum 70 66 dt yi hiç çiftte gormedim cunku ama 70 66 4 lu 12 yi takviye 4 de çekiyo onu biliyorum tabi çift çeker birde turbo olunca nasıl çeker orasını bilemem arkadaşım ama ben arka arkaya baglayınca yı merak ediyorum birde yenilerde on kilitleme var eski 70 56 70 66 gibi çift çekerlerin on tekerleri birisi aşşagıda birisi yukarıda olunca sadece birisi çektigi için çekişmede 70 66 hoplarsa tek i çeker mi die merak ediyorum yani 3 tekeri çekerse erkunt 4 teker çekerse erkunt suphesiz alırda oyle olmaz ikiside 4 teker çekerse ne olur bilmiyorum
ARKADAŞLAR BNM TRAKTÖRDEDE VAR HASSASİYET NASIL KULLANCAM BEN BUNU YARDIM EDER MİSİN .

zerenler42 link=topic=36259.msg529955#msg529955 date=1328565041' Alıntı:
burada sadece olaylar abartılı.herkezın malı kendısıne kraldır.hıckımse kendı malını kotulemez.bakın sıze bi kahvehane dedıkodu anlatım.ben erkuntu aldıktan 1 ay sonra koyumuz vatandasından biri 80-75 tumus 4wd aldı.eskıdende 74-80 tumosanı varddı.halıyle yenı traktor hava civa .vs..cıft zamanı haliyle eskı pullugunu kullanıyo adam.4lü 11 numara.yenı tumusede bunu taktı.cıftten gelirken seyır halındeiken yanın da oturan cocuguyanlıslıkla hidrolık kolunu salmıs asfaltta.durasıya kadar halıyle pullugun on burnunu egmıs.neyse hava olcakya ceker kahvenin onune.tabi meraklılar traktoru ıncelerken gorurler pullugun egıldıgını.yav ne is die sorunca tumuscunun cevabı..abi traktor oyle bi gucluki.valla seri ikiyle cıft suruyodum.bende anlamadım bi baktım pulluk egilmis.ee noldu.bilen bilmeyen.hele bide koydeki diger tumusculer ve tumosa taraftarları yavv ne moturmus pullugu bile egmis.laf üstune laf.sen istedıgın kadar anlatmaya calıs bunun boyle olamayacagını.inanaın 1 ay kahvede dedıkodusu surdu.taki tumuscunun oglu arkadaslarına degene kadar.sonra gercek meydana cıktı ama tumosancılar koyde cok olunca reklam olup kaldı sadece.sımdi o traktor ceker bu ceker.o bayırı cıkar bu cıkamaz.elindeki kapının onundeki 70 modelde olsa 2012 de olsa en kralı senin olandır.ha iise sana cebine fayda.kotuysede kımse sana 5 krs al demez.yaktıgın mazotu bılırsın masrafını bılırsın ...
HAKLISIN KARDEŞ AMA ŞUNDA EMİNİM Kİ YENİ TRAKTÖRLER ESKİLERİ 5 E KATLAR NE MARKA OLURSA OLSUN.

Ben 7066 yı verdim şimdi 8185 tümasan aldım ama traktöre daha üzlüyorum ötekine alışamadım 8185 e çekişide fena deil

AKGÜN43 link=topic=36259.msg306748#msg306748 date=1289220367' Alıntı:
ben çekişme taraftarı değilim ama nh erkuntu çifte harcar. . . yakıtı nasıl bılemem ama bnm düşüncem bu. . . .
kardeş 70-66 70lik erkuntu hiçbir yerde geçemez 1.erkuntta zf şanzıman var
2. erkunt daha ağır
3.erkuntta difransiyel kilidine bastımı 4 teker birden dönüo 70-66da difrensiyal kilidiyle bile 3 önlerden biri kaçırdımı hep kaçırıo