YER ALTINDA SU ARARKEN BAKIR ÇUBUK NE KADAR GÜVENİLİR

BEYLER YER ALTINDAN SU BULMAK IÇIN BAKIR CUBUKLA ARAMA YAPTIK 1 2 NOKTADA SU OLDUGUNU UMUYORUZ AMA KAZDIRMAYA KORKUYORUZ CUBUKLARLA ESKIDEN KAZILAN 11 12 TABANCALIK SU OLAN KUYULARIN USTUNE GELDIKMI CUBUKLAR GENE İŞARET VERİYOR SİZCE ÖLÇTÜRELİMMİ JEOFIZIKCILERE YOKSA KAZDIRALIM MI CUBUKLARA BAKARAK
NOT: EN FAZLA KAZARSAK 35 METRE KAZARIZ SU 25 30 CIVARINDA DIYE DUSUNUYORUZ

Eskiden beri süre gelen bakır çubuk veya dut ağacı gibi yöntemler bilimsel olarak kanıtlanmamış hurafe yöntemler olarak sınıflandırılır. Hatta batılı ülkeler bunun bilimsel açıdan yetersiz olduğunu bilseler dâhi el altından veya göz yumularak Orta Doğu ülkelerine envai çeşit değerli maden ve su çubukları satmaktadırlar. İşin özü kesinlikle bir jeofizik mühendisine danışmak.

Kaynak: https://evrimagaci.org/dowsing-suyu-cubuklarla-tespit-etmek-mumkun-mu-7947/amp

• Beğen
Tepkiler: YunusYurtseven26
BEYLER YER ALTINDAN SU BULMAK IÇIN BAKIR CUBUKLA ARAMA YAPTIK 1 2 NOKTADA SU OLDUGUNU UMUYORUZ AMA KAZDIRMAYA KORKUYORUZ CUBUKLARLA ESKIDEN KAZILAN 11 12 TABANCALIK SU OLAN KUYULARIN USTUNE GELDIKMI CUBUKLAR GENE İŞARET VERİYOR SİZCE ÖLÇTÜRELİMMİ JEOFIZIKCILERE YOKSA KAZDIRALIM MI CUBUKLARA BAKARAK
Kesinlikle baktır öyle emek ver 25 30 metre derken neye gore cevvredeki eski kuyulara göremi yoksa bakir çubukla metraj baktınız mı

• Beğen
Kardeşim çubuk olayı çok büyük tecrübe ister suya boşluğa degerliye beynindeki düşünce bile onu donderir mesela çubuğu eline al düşün surda şu vardır çubuk orda döner riske girme muhendise baktır
dediklerini cok bahsettıler reıs kan grbu dusunce vesaire ama bi adam geldı o yıllardır cubukla buluyormus o dedı bızde umutluyuz ama genede muhendıs en garantısı gıbı

Jeoloji mühendisine baktirdik işaretledigi yeri 120 metre sondaj yaptirdik 1 kova su çıkmadı. Galiba su işi nasip işi

dediklerini cok bahsettıler reıs kan grbu dusunce vesaire ama bi adam geldı o yıllardır cubukla buluyormus o dedı bızde umutluyuz ama genede muhendıs en garantısı gıbı
Geçen ay bi akraba bahçeye baktırdı 250 liraya baktı adam gösterdiği yerden güzel su çıktı 40 mt su çıktı bende köye baktirip sondaj vurdurmayi düşünüyorum inşallah şu buluruz yakın metrajda

• Beğen
Bu konu gerçekten ilginç. Komşu köyde böyle bulan biri var. Daha önce pek inanmazdım böyle şeylere.
Teyzeoğlu, tavuk çiftliği yaptıracağı alanda, sondaj yeri belirlemesi için mühendis getirtti ama, ölçümler sonucunda mühendisin işaret ettiği yerden yeterli su çıkmadı.
Sonra gitti, komşu köyden o adamı çağırdı. Teyzeoğlunun dediğine göre, sadece suyu değil, suyun kaç metre derinlikte olduğunu bile bilmiş adam. İşaret ettiği noktadan yeterli su çıkmış. İlk ağızdan duymasam yine inanmazdım herhalde.
Bazı insanlarda varmış sanırım, bu yetenek mi, Allah vergisi mi, ne derseniz deyin.

Bu konu gerçekten ilginç. Komşu köyde böyle bulan biri var. Daha önce pek inanmazdım böyle şeylere.
Teyzeoğlu, tavuk çiftliği yaptıracağı alanda, sondaj yeri belirlemesi için mühendis getirtti ama, ölçümler sonucunda mühendisin işaret ettiği yerden yeterli su çıkmadı.
Sonra gitti, komşu köyden o adamı çağırdı. Teyzeoğlunun dediğine göre, sadece suyu değil, suyun kaç metre derinlikte olduğunu bile bilmiş adam. İşaret ettiği noktadan yeterli su çıkmış. İlk ağızdan duymasam yine inanmazdım herhalde.
Bazı insanlarda varmış sanırım, bu yetenek mi, Allah vergisi mi, ne derseniz deyin.
Bende bakıyorum tek problem miktarını söyleyemiyorum

valla hocam bazı ınsan da oluyormus dediğin gibi biliyormuş ya tecrube yada başka bısey

• Beğen
Tepkiler: Aşıcı

Çubuk yerine iyi bir cihazı olan jeoloji mühendisine güvenmek gerekiyor. Su bulanlar belki yüzeye yakın yerlerdeki bilebiliyor ancak cihaz ile ölçüm daha garanti bir yol. Bilimden şaşmayın.
Ben de bilimden yanayım. Ama yukarıda mesajımda bahsettiğim olay da
ilginç. Teyzeoğlu anlattı. Adam 110 metre derinde demiş su. 108 metreden çıkmış.

• Beğen
Tepkiler: Stronger