Yüksek kanaldan su çekme

Arkadaşlar merhaba,bir sorunum var.tarlamıza su kanalı 1 km uzakta.ayaklı tiplerden.bu kanaldan suyu alıp kendi kazdığımız hendeğe vererek tarlaya getireceğiz,nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Arkadaşlar merhaba,bir sorunum var.tarlamıza su kanalı 1 km uzakta.ayaklı tiplerden.bu kanaldan suyu alıp kendi kazdığımız hendeğe vererek tarlaya getireceğiz,nasıl bir çözüm bulabiliriz.
Çözümü tam olarak neye istiyorsunuz anlamadım ama tava usulü su sulayacaksiniz gibi geliyor hendek suyu çok emer ben kullanmadım ama naylon çadırdan yapılma tek yıllık damlama gibi hortumlar var bunu bir araştır 1km az değil tarlaya varana kadar suyun yarısı gelir

Çözümü tam olarak neye istiyorsunuz anlamadım ama tava usulü su sulayacaksiniz gibi geliyor hendek suyu çok emer ben kullanmadım ama naylon çadırdan yapılma tek yıllık damlama gibi hortumlar var bunu bir araştır 1km az değil tarlaya varana kadar suyun yarısı gelir

Dsi nin kanalı var,ayaklı beton olanlardan.yaklaşık 1.5 m yüksekliğinde.bundan su çekmek istiyorum.insanlar genelde yanından delik açıp kırmışlar.ben kırmadan su almak istiyorum.

Dsi nin kanalı var,ayaklı beton olanlardan.yaklaşık 1.5 m yüksekliğinde.bundan su çekmek istiyorum.insanlar genelde yanından delik açıp kırmışlar.ben kırmadan su almak istiyorum.
Pompa kullanmayacaksan eğim müsaitse 50 lik yani ikilik borular ile 7-8 tane sifon yap aşağı akıt çapı küçük hortumlarla boru tabana daha iyi yapışır kalın borudan hava yapmaz hendek bayır aşağı ise eğim kurtarırsa yaptığın sifonlarin önüne havuz yap naylon boruyu da gedir ağzına hakka yaptır sifonlarin aktığı mini havuzun bir önüne naylon 160 inç lik boru geçir çeker tarlana kadar götürür diye düşünüyorum ama şartlar müsait se bunlara
Biraz karışık oldu ama bu işlerden az çok anlarsan ne demek istediğimi anlarsın

Pompa kullanmayacaksan eğim müsaitse 50 lik yani ikilik borular ile 7-8 tane sifon yap aşağı akıt çapı küçük hortumlarla boru tabana daha iyi yapışır kalın borudan hava yapmaz hendek bayır aşağı ise eğim kurtarırsa yaptığın sifonlarin önüne havuz yap naylon boruyu da gedir ağzına hakka yaptır sifonlarin aktığı mini havuzun bir önüne naylon 160 inç lik boru geçir çeker tarlana kadar götürür diye düşünüyorum ama şartlar müsait se bunlara
Biraz karışık oldu ama bu işlerden az çok anlarsan ne demek istediğimi anlarsın
İlgine Ve desteğine çok teşekkür ederim

Merhaba ismim halil Karaca beyden bizim buralarda sürekli o sistem mesajılık yapılıyor benim bir tarlan var senin anlattığın tarzda aynı kanal etin yüksekliği sadece 60 70 santim Ben dörtlük alıcıyla suyu yere boşaltıyorum suyun arka var paul lıklarla bir sağa bir sola açarak yaptım buradan da mısır karıklarına suyu o şekilde boşaltıyorum su çoksa 30 40 kırık aynı anda gidiyor su azaldığı zaman 40 karın suyu aynı anda yavaşlamaya başlıyor yani hendekteki su orada aşağıya doğru düşüyor kazıma ile kağıtlara vermek ise daha zahmetli bir süre sonra toprak bulamıyorsun kırıkları kapamak için beklersen bekle birkaç gün sonra fotoğrafını atarım ama dörtlük alıcıyla yaklaşık beş metrelik bir alıcı kullanacaksın kanal etin içine giren alıcının ucuna ağır bir cisim bağla traktör ağırlığı olabilir sonra içi su dolu olan alıcının birden aşağıya atası hızlı bir şekilde kan etteki su gitmediği sürece sonsuza dek su akmaya devam ederanlayamadıysan yaz ben de telefonumu yazarım sana öğretirim

Ben 250 dönüm yeri tamamen motorsuz suluyorum senin anlattığın şuan tamamen benim yaptığım iş fotoğraf koymaya bilmiyorum öğretirsen fotoğrafları atarımO zaman net bir şekilde kendin anlarsın zaten