Yurt Dışındaki Taleplere Yetiştiremiyor! | Karaova Tarım Makineleri

1 adet euro 21 adet türk lirası ediyor, yetiştiremez tabi
Bizim 1 taneyi almaya gücümüz yeterken onların 21 taneyi almaya gücü yetiyor
Bu milleti dövizle çalışan ırgata çevirenlere yazıklar olsun
Televizyona bakınca vatan millet sakarya'yla işi götürüyorlar

İşin acı yanı üretici kendi memleketinin yerli müşterisine yüz vermiyor, türkiyede üretilen malı almak isteyen tc vatandaşı ikinci sınıf muamele görüyor

Trajikomik:(

Bu milleti enayi sanıp yıllarca sömüren zihniyet vardı,iplik,direk ve taş yontma ürünlerini ülke gelişiyor diye,yutturanlar artık yok,
İnşallah bir daha hiçte söz ve makam sahibi olamazlar.
1 tl, 1 dolar değerinde iken, yokluk çeken millet, 1 dolar 20 tl olsa dahi, rahat yaşıyorsa, doların kac tl olduğunun hiç önemi yoktur bence.

Bu milleti enayi sanıp yıllarca sömüren zihniyet vardı,iplik,direk ve taş yontma ürünlerini ülke gelişiyor diye,yutturanlar artık yok,
İnşallah bir daha hiçte söz ve makam sahibi olamazlar.
1 tl, 1 dolar değerinde iken, yokluk çeken millet, 1 dolar 20 tl olsa dahi, rahat yaşıyorsa, doların kac tl olduğunun hiç önemi yoktur bence.
Rahat yasayanlar nerde acaba ? Millet et fasülye gibi temel gıda maddelerini ucuza alabilmek için devlet kurumları önünde kuyruk oluyor ..

Rahat yasayanlar nerde acaba ? Millet et fasülye gibi temel gıda maddelerini ucuza alabilmek için devlet kurumları önünde kuyruk oluyor ..
Bu kuyruğa giren tanıdığım, denk geldiğim çok zengin kişilerde var emin olun çoğuda orta hallicedir.
Yokluk değil, kıtlık korkusu ve varlıklı insanlardan geri kalma korkusuna kapılanlarda var çünkü durumumuz iyi olduğu halde babam bile bazen bu duygulara kapılıyor tabi herkese hak veriyorum kolay değil pandemi ve savaşın etkisine enflasyonda eklenince korkmakta haklılar fakat Allahü teala rızka kefil kurdun kuşun rızkını veren Allah(c.c) bizlerin rızkınıda verir elbet yıllardır islamdan uzaklaştırıldığız için daha tam anlamıyla yaklaşabilmiş değiliz eğer ki inancımız, kardesligimiz ve birbirimize itimadımız tam olsa (fırsatçılık olmasa) işte o zaman kuyrukların yarıdan fazlası olmazdı, o da kuyruk olmazdı zaten

Hiçbirsey kalmadıda, et kuyruğumu suç oldu,
Şükür durumum iyi olduğu halde,bende ucuz et kuyruğuna giriyorum.
Yokluktan değil,devlet yarı yarı sattığı için işime geliyor.
Devlet ilgilenmiyor SUÇLU,
devlet ilgilenip bulup ucuza getirip satiyor e yine SUÇLU.
bence ucuza getirsinde,SUÇLU olsun,
Ben sıraya girerim.(nede olsa ucuz)
Nede olsa bol,
Nede olsa kalite,
Şükür imkanlarımız zirvede.
Millet ,o çok takip ettiğiniz dolarla gelen iphone kuyruğuna girince zengin,
Passat kuyruğu zengin,
Rezidans çekilişine girer zengin,,
Ama,,
Toki kuyruğu fakir,
Et kuyruğu fakir,
Bu milleti nitelendirmek kimsenin haddine değil.
Dolar bahaneydi,
Aylardır dolar yerinde çakılı,
Kimin maliyeti artmış olduki fiyatları kimse tutamıyor.
Oyun içinde oyun.
Bekleyip görelim sabır.

Nede olsa bol,
Nede olsa kalite,
Passat kuyruğu zengin,
Ama,,
Toki kuyruğu fakir,
Et kuyruğu fakir,
Dolar bahaneydi,
Oyun içinde oyun.
Bekleyip görelim sabır.
Yusuf abi haklı olduğun yer var ama şu da var bir grup zenginleştiren diğer grup fakirleşiyor. Biraz eğitimin etkisi var ama Türkiye gibi bir ülkede evlilik yaşı felan çok yükseldi çocuk oranları çok düştü bunlarda ekonominin büyük etkisi var. O eski dönemlerde ki dünya krizlerinin yarısı bile değil pandemi de buna dahil 2. Dünya Savaşı süreci var şu an ki Ukrayna Rusya savaşından sonra biz felç olduk adeta geçmişi eleştirirken o dönemde bilmek lazım fakirlik bizim anadoluya Osmanlı'nın 1700 lü yıllarından beri miras kalmış durumda inşallah iyisi olur diyerek burada kesiyorum.

Yusuf abi haklı olduğun yer var ama şu da var bir grup zenginleştiren diğer grup fakirleşiyor. Biraz eğitimin etkisi var ama Türkiye gibi bir ülkede evlilik yaşı felan çok yükseldi çocuk oranları çok düştü bunlarda ekonominin büyük etkisi var. O eski dönemlerde ki dünya krizlerinin yarısı bile değil pandemi de buna dahil 2. Dünya Savaşı süreci var şu an ki Ukrayna Rusya savaşından sonra biz felç olduk adeta geçmişi eleştirirken o dönemde bilmek lazım fakirlik bizim anadoluya Osmanlı'nın 1700 lü yıllarından beri miras kalmış durumda inşallah iyisi olur diyerek burada kesiyorum.
Araştırın çıkan sunucta gec evlenen ve cocuk yapmayan yada az yapanlar geliri düşük insanlarımız değil tam tersine geliri yüksek veya ona yakın olanlar

Araştırın çıkan sunucta gec evlenen ve cocuk yapmayan yada az yapanlar geliri düşük insanlarımız değil tam tersine geliri yüksek veya ona yakın olanlar
Adam kendi karnını doyuramıyor kı evlenıcek başkasının karnını doyuracak turkıyede halkın geçim düzeyı

""Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan 2022 Temmuz ayı istatistiklerine göre, ülkemizde 15 milyon 987 bin 428 işçi olduğu düşünüldüğünde, çalışma yaşamında yer alan işçilerimizin yüzde 62,54'ü asgari ücret almaktadır.

Halkın yüzde 62 lık kısmı nasılda evlenecek asgari ücret ile gecınen ?

Herkesin tarlası yok bızım gibi yada sıkısınca satarım evlenırim dien kişi sayısı kaç kişi ki ? Sat Allah sat sat Allah sat zaten köylüde artık tarlada kalmadı köylerde yabancı nüfus hızla artıyor .

Adam para kazansa malını satar mı . Gidişat kötü tuzu kuru olanlar hariç tabıkıde

Nede olsa bol,
Nede olsa kalite,
Passat kuyruğu zengin,
Ama,,
Toki kuyruğu fakir,
Et kuyruğu fakir,
Dolar bahaneydi,
Oyun içinde oyun.
Bekleyip görelim sabır.

keşke doları 2 lira 3 lira iken çaksalardı. seçimden sonra görürsünüz AKP kazansa bile dolar nasıl fırlıyor 30 üzerine..