Zetor-Case-Tumosan AYNI Tarlada

Zevkler tartışılmaz klasik sevilebilir ama nadasta seri olması imkansız.
Bende de klasik seriyle aynı sanjimana sahip 8185 var 12+12 sanjimana sahip olanların kaporta hariç her yeri aynı.
Yeni seri 8100 lerde 16+16 sanjiman var
Nadasta hangisi seri olur siz karar verin

Ilk cikanlar 12+12 degil mi 8100 serisinin

Zevkler tartışılmaz klasik sevilebilir ama nadasta seri olması imkansız.
Bende de klasik seriyle aynı sanjimana sahip 8185 var 12+12 sanjimana sahip olanların kaporta hariç her yeri aynı.
Yeni seri 8100 lerde 16+16 sanjiman var
Nadasta hangisi seri olur siz karar verin

Eski seri motor torku 330 n.m yeni seri 340 n.m
Motor ağırlıkları eşitse yeni seri bi tık önde 8185 için.

Zetor 110 - 5/13 pulluk

Tumo 95 - 5/12

Case 110 - 5/12

bu sefer oldu demıstım tam zetor hakkını verdı dıyecektım tam ama nerde bırı 100 hp bırı 95 hp bırı 110 belkı daha fazla esit guctekı traktorler ler ıle karsılastırın artık su zetoruu hep kendınden dusuk guctekı traktor zetorda elktronık guc artırımı var galıba yanlısım varsa duzeltın

ama yınede yıgıdı oldur hakkını yeme zetor beygır gucu yuksek olmasına ragmen performansı guzeldıı yakıtıda dogru ıse güzel ve basarılıı

Zetor 100 için tork tablonuzda 10 çeşit motor var.
340 n.m - 430 n.m yedekler %28,46 arasında hangi motor var üstünde.
Yakıtta genel olarak özgül yakıt tüketimi 300-260 gr.kw/h olarak değişir.
Sonuçlar bana hiç inandırıcı gelmedi.

Düzeltme yapmam gerekiyor,özür dilerim.
Tork:430 n.m Yedek:%46 Güç:96 hp
Yakıtta bu kadar fark oluşması ilginç.Tarlaya bakarsan 2 lt ortalamalarında gözüküyor.
Motorların pulluk ayarları, lastik havaları, hassasiyet ayarları bir sürü değişken var.

O tarlada nolcak pulluk çekmeye kabacık yer. Traktörler devir bile yapmadan yumuşak yumuşak çekmiş. Tarla yolunda gidiyorlar sanki. Hiç zorlanma yok bu da kafamda yakıt testinin yanlış olduğunu düşüncesi beliriyor.

O tarlada nolcak pulluk çekmeye kabacık yer. Traktörler devir bile yapmadan yumuşak yumuşak çekmiş. Tarla yolunda gidiyorlar sanki. Hiç zorlanma yok bu da kafamda yakıt testinin yanlış olduğunu düşüncesi beliriyor.

Neden yanlis olsun.3 traktor icinde sartlar esit ayrica zetorun pullugu büyük.yanlis hicbisey yok.toprak hafifse ona gore yakmislar ağır olsaydi ona gore yakardi.

Neden yanlis olsun.3 traktor icinde sartlar esit ayrica zetorun pullugu büyük.yanlis hicbisey yok.toprak hafifse ona gore yakmislar ağır olsaydi ona gore yakardi.

Yanlış anladın benim kasıt ettiğim motorların normal şartlarda ki yakıtı ile bu tavda sürülen yakıt arasındaki fark. Yani pulluk işçiliği anızda yapıldığı zaman gerçek rakamlar ortaya çıkar. Ha en az 0,5 lt fark eder.

Diğer traktörlerin yakıt ve cekişini bilmiyorum ama 5,5 yıldır tümosan 8095 kullanıyorum ,pulluk olarak ünlü 5,14 no lameli ızgara kulak bu güne kadar pullukta 1.4 yakmadı bile .
Paylaşımdaki 95 lik nsl olmuşda 2 litre yakmış onu anlamadım.

Toprağınız çok iyi demek ki. Bizim topraklarda 4/14 ü anca götürürsün abi. 2 lt de geçittirir bile sana.