Zetor Major HS-Yeni Kasa Tanıtıldı

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

FB_IMG_1481661641291.jpg

Kaput degismis
Vites 12/12 den 24/12 ye çıkmış
Levye yerine Şatil konmuş
Kabin içi, yolcu koltugu iyileştirilmiş

Yalnız en sade/ucuz seri idi Major 60-80. Şimdi sadelikle birlikte ucuzlukta biraz gitmiştir gibi..

FB_IMG_1481661633289.jpg

Benim arkadaşta vardı zetor adam 2 yılda değiştirmediğim yer kalmadı dedi

Olabilir.kisiden kisiye degisebilir kullanma tarzi.yazayim benimle ayni yil motor alanlarin degistirdiklerini.2006 ben same aldim.hala oglu td65.o dagildi sonra yerli montaj deutz 70 enson takviyede zor gitti.sonra ls 90 mekanik 50 saat olmafan yakti motoru sonra ls elektronik 1 sene icinde degismedik parcasi kalmadi en son 10 yillik td 75 tur bindiriyordu nadasta onuda satti simdi td 90 var 1.yilinda fren balatalari gitti 2 veye 3 kez servis gordu.benim same hala balata degisrcek.diger hala oglu 2005 jd 5715 vardi 6000 saast gibi revizyon yaptidi sonra satti simdi ls var nefdryse cogu parcasi sifir takildi degistirme plani var ama piyasa pahali.bi arkadasimla ve akrabamla ayni yil aldik motorlari onlar 3075 aldi ben same 75.akrabam revizyon etti kullaniyo arkadasinki dikis tutmadi satti erkunt aldi onuda degistirecek ama borca girmeye yemiyor.dayi oglumun tla 90 var yaninda steyr olmasina ragmen geri balatasini yedi 8000 bin lira masraf acti 5000 kusur saatte fln olmasi lzm.ama benim same ne avans ayari yedi ne subap ayari ne debriyaj balatasi degisti.kullanmaya bakar o.Bana versinler zetor 10 yil anahtar degdirmem

Olabilir.kisiden kisiye degisebilir kullanma tarzi.yazayim benimle ayni yil motor alanlarin degistirdiklerini.2006 ben same aldim.hala oglu td65.o dagildi sonra yerli montaj deutz 70 enson takviyede zor gitti.sonra ls 90 mekanik 50 saat olmafan yakti motoru sonra ls elektronik 1 sene icinde degismedik parcasi kalmadi en son 10 yillik td 75 tur bindiriyordu nadasta onuda satti simdi td 90 var 1.yilinda fren balatalari gitti 2 veye 3 kez servis gordu.benim same hala balata degisrcek.diger hala oglu 2005 jd 5715 vardi 6000 saast gibi revizyon yaptidi sonra satti simdi ls var nefdryse cogu parcasi sifir takildi degistirme plani var ama piyasa pahali.bi arkadasimla ve akrabamla ayni yil aldik motorlari onlar 3075 aldi ben same 75.akrabam revizyon etti kullaniyo arkadasinki dikis tutmadi satti erkunt aldi onuda degistirecek ama borca girmeye yemiyor.dayi oglumun tla 90 var yaninda steyr olmasina ragmen geri balatasini yedi 8000 bin lira masraf acti 5000 kusur saatte fln olmasi lzm.ama benim same ne avans ayari yedi ne subap ayari ne debriyaj balatasi degisti.kullanmaya bakar o.Bana versinler zetor 10 yil anahtar degdirmem
Mahsuru yoksa ne kadar yer ıslıyosunuz ? Sadece bugdaymı

Ben mahsulleri yazayim.arpa,bugday,pancar,sogan,misir,aycicegi kus yemi yonca ektigimiz yillar oldu seneye yine ekecegiz sudan otu diye bitki ektik nohut ektigimiz yillar oldu,macar figini fln saymiyorum.ispanakispanak,çim bunlarida yillarca ektik.motor 7800 saatte.yani yilda 700 saat uzeri calisiyor ve tek motor her işe gidiyor

400-450 dekar sulak 130 dekarda kurak arazi isliyoruz.yillar icerisinde sulak arazi miktari degisiyor ihtiyaca gore kiraliyoruz.500 dekari gecik ektigimiz yillarda oldu.Ayrica mahsul olarak bu yik seker misiri ekecegiz ve gecmiste bezelyede ektik.suan aklima bunlar geldi

yeni motorlar az çok kaput kabin olarak birbirine benziyor normaldir.. hele avrupaysa..

motor-şanzıman olarak majorda/kendi motoru (deutz opsiyon)-carraro şanzıman vardı.. yeni çıkanlar da öyledir herhal..

major 80 çıktı ilk tuttu 60 çıktı ardından.. 70 yolda galiba.. 60-80/4 silindir ve komple AYNI dizayn; ağırlık.. vs.

bide 50 çıkacak ama o 3 silindir..küçük..

Zetor senede 5 bin civari üretip satıyor.. rakam çok büyük değil yani (zetor-hindistan da rakam çok daha büyük olur).. ama Major suan en cok satan seri..

çok tuttugundan HS-lüks seri çıktı galiba..

bence de fayda/masraf olarak cok çok iyi.. komple avrupa-kalite ama sade olduğundan yerliye yakın fiyatı vardı eski kasanın.. bu cikan da yerli den az pahalıdır tahminim..

Zetor içinde ülkemizi düşünürsek ilk çıktığı günden beri favorim MAJOR..