zetorun en büyük artısı nedir

Ynt: zetorun en büyük artısı nedir

zekhes link=topic=65674.msg777700#msg777700 date=1379965550' Alıntı:
nailim sana hak veririmde istisnalar kaideyi bozmaz...şimdi anket yapsak bu forumdaki tümocular zetorculara oranla ne kötü %80 daha çok servis yüzü görmüşlerdir..milliyetciliğe gerek yok abim..kalite istiyosak önce yüzleşecez...parasına göre dedinya ben ondan kızıyorum bu işe ulan bu nasıl para?????tomuyo aldığınm fiyatın altına daha donanımlısını zetor veriyoya ???kendinizi böyle teselli etmeyin kardeşim...ben sana teknik açıklayım 12+3 senkro vardıya??? işte aynı şansıman devir sayıları hiç değişmeden tek bir kurt dişlisiyle 12+12 yapılabilir :) hatta şimdi olduğu gibi bir ilave kurtt dişliyle 16+16da olur bu ??? olmaz diyen varsa çıksın???:))) bu işte abim adam 88den beri geberen koçün baskısıyla aynı traktörü üretti yıllarca...şimdide anadolu amcam özelleştirme maliyetini atlatkam ,için bedavaya traktör yapıyor daha kötüsü devletin yaptığı daha kaliteliydi bunlar çalıyolar..banim arkdaşlarım var çalışan ssh serviste köy köy gezenler varya onlardan..çocuklar ne arızalar anlatıyolar bi duysan tiksinirsin yaa..ben savunlamatra kızıyorum...ne olursa olsun bi malın kusurları varsa o kusuru görecen ve gösterecenki yapanlar seni enayi yerine koyrup aynı malı aynı şekilde üretmesinler...her şeye rağmen ölene kadar tümo!!! omaz bu tutum...yanlış...elin çeklisi elin çekik gözlüsü sana traktör satar böyle.
işte bende diyorum ki dışardan traktör alana kadar ülkemizin malına sahip cıksak bu firma ilerleyen yıllarda mutlaka istekler karşısında kendine bir ceki düzen verecek ben demiyorum ki tümosan 4X4 lük mesela adam traktör yetiştiremiyor yetiştirebilmek için doru dürüst vidaları bile sıkmıyor ama şükür servisi gelişmiş servis her ay gelip traktörü kontrol ediyo isteniz şikayetiniz var mı diyor yani fabrika görüşlere acık ben diyorum traktörümün şurası i deil ben böyle istiyorum servis bunu hemen fabrikaya bildiriyor ve bana hizmet olarak geri dönüyor

hacımemiş link=topic=65674.msg777702#msg777702 date=1379965708' Alıntı:
sen ufacık sorunları için parça bulamayan zetorcuların ağıdını bi görsen ne atabiliyorlar alan yokki ne satabilyorlar anlayan yokkki ne yapabliyorlar geç bunları en iyi yol bildiğin yoldur tüma değil tümosan bizde kullanıyoruz 99 yılından beri nedense ufak nedenleri bırak büyük nedenleri hiç olmadı işimizde hiç yarım kalmadı

1-zetor okadar basit bi traktörki çiftçiyim diye evin önünde söker takar usta felanda gerektirmez geç onu :)))
2-ben görmedim sen bi göstersene kim ağlıyormuş????
3-ben buna uyuz oluyrum zaten sen galericimizin kardeşim???pazartesi traktör alıyorsunuz maliyeti çıkardımı çıkarmadımı umrunuzda değil cumaya nasıl satarız diye düşünmeye başlıyosunuz..nedir bu hırs...çiftçi milleti oturup baksan %90 açlıktan ağzı kokuyor(kendi ağlamalarına göre4 yorumluyorum)altında 120bin tllik traktör 5 harman vade...tarlasını ekecek parası yok...petrole borç...kooperatife borç....gübreciye borç...amam anasını satayım her harman bi tarktör muhakkak değişeecek...üstüne 5 kasa bira içilecek...ben öyle görüyorum kusura bakmayın...şimdi ben salakmıyım???çekli salakmı???polonyalı salakmı???hırvat salakmı???avusturyalı salakmı???bulgar salakmı???romen salakmı???ukraynalı salakmı???LANDWİRT in tespitine göre en teknik ve en verimli tarımın yapıldığı ülkeler bunlar..ve her yere bakın ZETOR URSUS KİROVETS BELARUS BEDERUS sirf bu traktörleri kullanır adamlar...adamların altlarındaki traktörlere baksan haline acıyıp önüne ekmek atarsın...ama ardındaki makinaya bak sen fuarlarda göremessin eminim...onlar sizler gibi traktör ğulluk kavgası yapmıyolar meknizasyonla tarım yapılyolar..işte aramızda fark bu..bizlere traktör kavgası yaptıranlar üç kuruşa traktör maal edip satıyolar sizlerde heşeye rağmen savunuyorsunuz..bu gözü kör milliyetcilik oldukca onlar yapmaya devam eder sizde savunmaya...

şimdi bana hodrimeydan deritmeyin ayıp ettirirsiniz çıkalım ayrı konu açalım sırf tümoyla zetoru kullanıcı ağzıyla kıyaslattıralımkullanıcılara..bur boş bu işler konu başlığı bile uygun değil..varsanız açalım amam bence korkun o konudan..çünkü ben teknik adamım sonuçları tahmin edebiliyorum..

zekhes link=topic=65674.msg777707#msg777707 date=1379966407' Alıntı:
1-zetor okadar basit bi traktörki çiftçiyim diye evin önünde söker takar usta felanda gerektirmez geç onu :)))
2-ben görmedim sen bi göstersene kim ağlıyormuş????
3-ben buna uyuz oluyrum zaten sen galericimizin kardeşim???pazartesi traktör alıyorsunuz maliyeti çıkardımı çıkarmadımı umrunuzda değil cumaya nasıl satarız diye düşünmeye başlıyosunuz..nedir bu hırs...çiftçi milleti oturup baksan %90 açlıktan ağzı kokuyor(kendi ağlamalarına göre4 yorumluyorum)altında 120bin tllik traktör 5 harman vade...tarlasını ekecek parası yok...petrole borç...kooperatife borç....gübreciye borç...amam anasını satayım her harman bi tarktör muhakkak değişeecek...üstüne 5 kasa bira içilecek...ben öyle görüyorum kusura bakmayın...şimdi ben salakmıyım???çekli salakmı???polonyalı salakmı???hırvat salakmı???avusturyalı salakmı???bulgar salakmı???romen salakmı???ukraynalı salakmı???LANDWİRT in tespitine göre en teknik ve en verimli tarımın yapıldığı ülkeler bunlar..ve her yere bakın ZETOR URSUS KİROVETS BELARUS BEDERUS sirf bu traktörleri kullanır adamlar...adamların altlarındaki traktörlere baksan haline acıyıp önüne ekmek atarsın...ama ardındaki makinaya bak sen fuarlarda göremessin eminim...onlar sizler gibi traktör ğulluk kavgası yapmıyolar meknizasyonla tarım yapılyolar..işte aramızda fark bu..

şimdi bana hodrimeydan deritmeyin ayıp ettirirsiniz çıkalım ayrı konu açalım sırf tümoyla zetoru kullanıcı ağzıyla kıyaslattıralımkullanıcılara..bur boş bu işler konu başlığı bile uygun değil..varsanız açalım amam bence korkun o konudan..çünkü ben teknik adamım sonuçları tahmin edebiliyorum..

amann abi ikiside babamızın malı deil ben bildiğimi söylerim gerisi beni ilgilendirmez kim ne alırsa alsın satarsa satsın herkes kendi bildini okur türk çifçisinin doğru bildiğini kolay kolay vaz gectiremassin tarım tekniklerimizden belli ne olduğumuz anlş-*s

sen teknik adam olmaya devam et başka markalarada dil uzatıp küçümser tavırlarla mlletin asabını bozma herkesin malı kendine güzel yaşın küçük biraz daha büyü öyle tartışalım başka yorum yapmayacağım

hacımemiş link=topic=65674.msg777717#msg777717 date=1379967037' Alıntı:
sen teknik adam olmaya devam et başka markalarada dil uzatıp küçümser tavırlarla mlletin asabını bozma herkesin malı kendine güzel yaşın küçük biraz daha büyü öyle tartışalım başka yorum yapmayacağım

yaşını yaz ozaman tarmtışmayalım

Zetor 90 ' la (87 bg) en fazla net 19 ton kum çektik. Ayrıca römork 3,3 ton. Kendisi kepçeyle 5-5,5 ton. Seri 4 ' le burada herkesin bildiği Kayışkıran rampasını çıktı... Videoyu paylaştım.

O rampayı o yükle o hızla çıkan burda başka traktör yok! Zaten buradaki en büyük römork bizde...

Zetorun içi çok aman aman değil sade, mesela Kubota 9540 ' a göre sade kalır... Gelgelelim Zetorun 1 kabininden zorlasan 2 kabin çıkar :) Bizim hidromeğin ayarında geniş kabini var... 3 yetişkin epey yol gider hatta 1 çoçukluk yer daha var.

Sadelikle birlikte kesinlikle işçilikten kaçılmamış, en ince ayrıntısı bile sağlam, net bi duruşu var... tutunca elinde kalmaz.

Elimdeki 90 ' lık zetoru bırak yerlilerle ithal 100 ' lüklerle de değişmem, Zetor hariç :)

Gelelim 2. ele dedemin motor benle yaşıt 40 ' a gidiyor, Zetoru alırken o hesapla aldım. Ne yazık ki biz burda parayı dereden toplamıyoruz...

Gelelim parça-servis yani müşteriyi mahkum etme kozuna!

'Hergün kalite sorunu yaşayacağıma, inşallah 3-5 senede 1 gün parça sorunu yaşarım daha iyi' derim... 2. Zetorunu alan bi abimiz var Çorumda 7-8 yıldır anahtar vurmadı.. hedef 20 yıl diyo... bildiğim rekor şimdilik onda.

Bu kabin Zetorun 70-120 bg arası kullandığı kabin. Forterra serisi (100-140 bg) de buna benzer ama daha büyük olsa gerek... ölçmedim ama bindim öyle görünüyordu.

Kabin çok teknolojik değil sade ama kesinlikle bi iş makinası sağlamlığı var, ayrıca ÇOK geniş rahat. Hidromek, JCB tadında bi kabin..

Zaten genel olarak zetorda ciddi bi iş makinası kalitesi-dökümü, işçiliği var.

Sunruf, arka silecek, direksiyonda yükseklik derinlik ayarı, düğmeli 4x4, düğmeli patinaj kilidi (manuel olsa daha makbule geçerdi). Zemin kablaması..vs. Klima..vs.

Bunlar da önemli ama acizane traktör, gavurca TRAC kökünden gelme bi kelime. Yani traktör herşeyden önce ve İLK önce ÇEKECEK! Gerisi teferruat...vesselam.

Kendi adıma zetorun çekişine tek laf yok, bi zetoru da çekişte ancak daha büyük bi zetorun geçebileceğini düşünmekteyim :) Aksi ispat edilene kadar yada arayıp daha iyisini bulabilene kadar bu...

uğur abi ağzıan sağlık...dediğin gibi önemli olan iş.zetorun iş gücü ortada benim merak ettiğinm senin teferruat dediklerndi :) onuda izah etmişsin sağol...o zaman zetor bende birinci sıraya yerleşti..hesaplı tasarruflu katır çeker :) işallah bizim yerliler bu forumları takip ediyodurda çiftçinin nelere değer verdiklerini anlarlar..yoksa bu itibar sürer onlarda bence :) zetoru bide çorumlu abinden dinlemek lazım :)

Çorum Tuncer abiye IPARD ' dan hibeli motor çıktı ilk tercih Zetor 2. case 3. erkunt, istediğini alabilecek.. aradı taradı çok uğraştı 2-3 kere İstanbula gitti sonunda Zetor 80 4x4 aldı.. istese hiç uğraşmadan öbürlerini de alırdı.

Yukarda arkadaşın dediği gibi Zetor çok az satılıyor ama tutulmadığından beğenilmediğinden değil YOK satıyor :) yok ki alasın.

Fabrikanın tüm üretimi 5-10 bin adet onun da %90 ' ı 90 kadar ülkeye satılıyor.

Tuncer abi gramına kadar hangi ekipmanla ne yaktığını bilir.. 0533 6876688

Bu da Yozgat Ali abi 0546 4874929. Onda da 8441 var (82 bg) benim motora 100 ' lük motorların ekipmanını koşuyom. Bu motor 82 değil 100 ' lük diyo :) bzimkiler gümrük-vergi vs... için öyle yazmışlar diyo...

Bu abiler benden eski ve deneyimli zetorcular her ikisi de Zetoru ancak daha büyük Zetorla değişiriz diyo...