zıpkalı mı tamburlu mu

Biz bu makineden 2007 de almistik.Cift bicakti, fig i cok guzel biciyodu topragin altindan gidiyodu resmen.Ama yulafi,cayiri bicmiyodu.Sonra fig olmamaya basladi,bizde sattik tamburlu aldik.Tas atmasi disinda herseyi cok guzel.Ustune korumasini aldik simdi cok nadir tas atiyo.
her yıl zıpkalar,ayarlanmalı.
eğer sürtünmeden doğan boşlukları,sıfırlamazsanız,iyi biçmez.
195 çelmak tamburrluyu kullanıyorum benimde aklım hala zıpkalı çayır biçmede
sen alma ali :)

Ne yaptiysak olmadi Yusuf abi en son biri goturdu bicaklarin oldugu saseyi komple egdi ondan sonra duzeni hepten kacti.Bizde tamburlu aldik.Bizim buralar hep tambur kullaniyo baska kullanmazlar.
uç burnunu takmıştır biryere,geri çıkıp kurtarmak yerine,öylece hidrolikleri kaldırdı,
tablayı eğdi,demekki.

çözümü;

traktöre takılıyken, tablanın, iki uç altına 30 cm.gibi odun koy.
başka bir traktörle(ağır bişey olsun)arka yerleriyle geri geri,
bıçakların arkasından,yavaş yavaş üzerine çık,in biride kontrol etsin.
tam düz hale geldimi tamamdır.
korkma kırılmaz

Sinan usta bu makinanın çelmak marka olanı var bende sıkma düzenini söktüm attım sanki sıkma aparatı sağlıklı değil aslında sökmeyecektim ama istavrozu kırınca söktüm traktörüm 55 beygir
Sıkmadan gayet memnunuz üç yılın sonunda bir kere mil freze sıyırdı başka bişey yok bununla biçtiğimiz fiğler sıkmasız a göre daha yeşil kuruyor

Bende alacağım tamburlu fiyat olarak çelmak ve türkay 6,5 ile 7,5 arası sürüm Tınaz makesan 5 ile 6 bin arasında
165 lik tamburlu ne marka alayım kullanan arkadaşlar ne der
Bizde suan 165 lik gozde var saglam tavsiye ederim.Bu fiyatlar 165 lik icin mi,eger oyleyse cok pahali.Biz liftli 185 lik dusunuyoruz.Gozde,mertkarsan gibi mertkarsan pek hosuma gitmiyo 185 likte 6 bicak var,gozde de 8 bicak var.Bize 6 6.5 fiyat verdiler 185 lik liftliye.

• Beğen
Tepkiler: levka
uç burnunu takmıştır biryere,geri çıkıp kurtarmak yerine,öylece hidrolikleri kaldırdı,
tablayı eğdi,demekki.

çözümü;

traktöre takılıyken, tablanın, iki uç altına 30 cm.gibi odun koy.
başka bir traktörle(ağır bişey olsun)arka yerleriyle geri geri,
bıçakların arkasından,yavaş yavaş üzerine çık,in biride kontrol etsin.
tam düz hale geldimi tamamdır.
korkma kırılmaz
Sattik zaten Yusuf abi:)bizim tam tersine egmis.Ucunu biyere takmis durmamis saseyi uzunlamaya egmis.Yapamadilar sattik sattigimiz adam ben yaptiririm dedi oda yaptiramamis sonra bilmiyorum ne oldu

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Bölgemizde genelde zıpkalı var. 2 yıl önce çift bıçak aldım biraz pişman oldum aslında zıpkalı almadığım için.
Zıpkalı alacaksan bu işte Gaspardo yerli olarak da kesinlikle Haryo tarımın makinesi.Haryonun turuncu bir makinesi var komşuda yerli fiği toprağın icinde çalışılarak biçiyor resmen .
Abi zıpkalı makina fiğ yem bezelyesi gibi yatık ürünleri de biçer mi yoksa yulaf tirtikale gibi dik otlardan mi olması gerekir