Ziraat Bankası arazi alım kredisi

Amorti 10 yıl ve altı olabilirse karlı alışveriş olur, fakat bu 15 senelere çıktı ülkemizde ha mülk para ederse kâra geçersin , tarla alımındada kira üzerinden hesap yapılır , kendi kendini böyle amorti eder , üzerinde çalıştığın zaman daha erken amorti edebilirsin fakat öyle hesaplanmaz "kendi kendini amorti =kira" doğrusu bu hayırlı akşamlar arkadaşım.
Amorti konusunda senin kira getirisi konusundaki görüşünü biliyorum arkadaşım.
Kira getirisine göre bizim bölgede;
Ovada çeltik tarlası kirası yıllık 1.000 TL oldu, tarlanın dönümü 15.000 TL, 15 yılda amorti eder.
Kuru tarım yapılan bayır diye isimlendirilen Buğday, ayçiçek tarla kirası 150 TL, tarlanın dönümü 5 - 6 bin TL, 35-40 yılda kendini amorti eder.
Bu durumda bizim bölgede bayır tarlası almaya değmez, ömür yetmez amorti etmesi icin kendini ;) :)

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Amorti konusunda senin kira getirisi konusundaki görüşünü biliyorum arkadaşım.
Kira getirisine göre bizim bölgede;
Ovada çeltik tarlası kirası yıllık 1.000 TL oldu, tarlanın dönümü 15.000 TL, 15 yılda amorti eder.
Kuru tarım yapılan bayır diye isimlendirilen Buğday, ayçiçek tarla kirası 150 TL, tarlanın dönümü 5 - 6 bin TL, 35-40 yılda kendini amorti eder.
Bu durumda bizim bölgede bayır tarlası almaya değmez, ömür yetmez amorti etmesi icin kendini ;) :)
Sulak arazi her zaman değer kaxanır.2005 te bafrada sulak arazi 5 liraydı.şimdi 15 üstü .3 kat artmış .Hatta 4 kat .parası olan bir şeyler almak zorunda , en iyi yatırım aracı bencede toprak , akmaz kokmaz verir mübarek hepimizide doyuran o değil mi.

• Beğen
Tepkiler: wallace22

Geçen hafta ziraat bankasından 2. Defa Arazi alım kredisi çektik önceki çektiğimiz kredinin faiz oranı 8,25 iken bu yeni çektiğimiz kredinin faiz oranı 6,75 oldu bu ziraat bankası çok garip, bazı uygulamalarını banka personeli dahi bilmiyor birbirine soruyorlar
Hayırlısı olsun, Allah ödeme kolaylığı versin.
Mahsuru yoksa kaç TL kredi kullandınız,kaç yıl vadesi var, geri ödemesi kaç TL?

Eğer alacağınız arazi komşu parsel ise toplamda 125 bin gibi ödemesi olur 100bin çekerseniz 2500tl gibi Bi masrafı oluyor
Merhabalar Krediniz hayırlı olsun...Sormak istediğim bazı sorular var..bilgilendirirseniz sevinirim....Bankaya Hisseli arazi kredisi için başvuru yaptım...bana verilen cevapta çekmek istediğimiz kredinin yüzde 25 ni öz kaynak adı altında bankaya yatırmamız gerektiği geriye kalanı Bankanın yatıracağı söylendi...Sizde de aynı durum oldu mu?

Son düzenleme: