Ziraat bankası kredi talebi ve yeni Çiftlik kurulumu Hk.

gerçekten zoru başaranlar vardır ama inekçilik artık gerçekten bende formda okudukça daha ıyı anlıyorum çok zor bende kendimi bildim bileli malın içindeydik bu işe başlarken şunu bilirim ömrünü bu işe adayacaksın hem sadece kendini değil hanımın ve çocugunda yanında olacak yapacagın yer dahada önemli mesela bizim burda yaparsan süt elinde şişer dereye dökersin bi tane bıle galıba süt alan tesis yok sadece inekçilık yapanlara şunu sormak istıyorum yazın otlarken bır tl masrafsız hayvan başı en aşagı 20 kilo süt alıyoruz bu karlılıgı etkilemiyor mu yani artırmıyor mu
masrafsız süt alma diye bir durum söz konusu değil.
masrafsız evden yemeden meraya yüklenen hayvan döl tutmama en ufak bir hastalıkta yatıp kalma erkenden sütten kesilme bunları kesin yaşayacaktır. mera dönemleri kaba yemlerden büyük ölçüde tasarruf sağlanır.
hayvancılıktan para kazanılıyor.
yapılan işe yapılan yatırıma değmeyen bir karlılığı var.

gerçekten zoru başaranlar vardır ama inekçilik artık gerçekten bende formda okudukça daha ıyı anlıyorum çok zor bende kendimi bildim bileli malın içindeydik bu işe başlarken şunu bilirim ömrünü bu işe adayacaksın hem sadece kendini değil hanımın ve çocugunda yanında olacak yapacagın yer dahada önemli mesela bizim burda yaparsan süt elinde şişer dereye dökersin bi tane bıle galıba süt alan tesis yok sadece inekçilık yapanlara şunu sormak istıyorum yazın otlarken bır tl masrafsız hayvan başı en aşagı 20 kilo süt alıyoruz bu karlılıgı etkilemiyor mu yani artırmıyor mu
Biz Aydın ilinde hayvancılık yapıyoruz. Her yerde mera yok. Yazın 50 derece sıcakta nereye inek güdüyorsun.

Biz Aydın ilinde hayvancılık yapıyoruz. Her yerde mera yok. Yazın 50 derece sıcakta nereye inek güdüyorsun.
Mehmet bey Aydın'ın sıcağını iyi bilirim daha önce dediğim gibi yakın akrabalarım var orada. Cidden orda hayvancılık yapmak çok zor, hayvan soğuktan çok sıcağı sevmez. Dogal olarakta terleme stres derken süt verimi düşer. Aydın Adana Muğla İzmir... Bu yerlerde özellikle süt hayvancılığı yapıp da ayakta kalmak çok zor.

• Beğen
Tepkiler: Laser master