Buğday ot ilacı ile kök boğaz arası kaç gün olmalı?

Arkadaşlar dün sabah buğdaylara ot ilaçlarını attım. Kök boğaz ilaçlarını atmak için bir kaç gün beklememize gerek varmı.atarsam buğdaylar da her hangi bir stires durumu olurmu?

İlaçların ayrı ayrı atılmasının sebeplerinden biri;iki ilaç karıştırıldığında birisinin çökelme ihtimalinin olması, diğer sebebi ise; bir ilacın diğer ilacın etkisini azaltması ve zararlı üzerinde istenilen durumun oluşamaması durumudur.Örneğin; Bir ot ilacı ile mantar ilacını karıştırdığınızda,mantar ilacı ot ilacının etkisini düşürebilir -mesela gökbaşı yada köygöçüreni öldürmeyebilir.-Ben bu sene kendi atacağım ilaçları söyleyim.Bugdaylara Ot ilacı Mikado mantar içinde Tocata atacam.Bu ikisi karıştırılarak atılabilir ama ben ayrı ayrı atacam.Arpalara da ot ilacı geniş yapraklilar için Corvette+Ralon(dar yapraklilar için) atacam.İkisi de ot ilacı ama ben bunları da karistirmyacagim.Karışım olduğunda ralonun yaban yulafi üzerindeki etkisi düşüyor.Yaban yulafi olmayan arpa ve bugdaylara sadece corvette atıyorum.Bir de ot ilaçları ile birlikte iz elementlerinin olduğu yaprak gubresi karıştırıyorum.(Örn:Atomix)Ot ilacı ile bu gubrenin herhangi bir sıkıntısının olduğunu hiç görmedim ve duymadım.Ayrıca hangi ilaç olursa olsun en az dekara 30 l su ile atıyorum