sizce dünyanın en iyi traktörü fendt mi yoksa zetor mu?

Ynt: sizce dünyanın en iyi traktörü fendt mi yoksa zetor mu?

abi fendt in sitesine girdim.bir yazmışlarki.şanzuman süper.traktör çalışırken kendi kendine hızlanıyor.hiç farketmiyorsın bile.ve yakıttan tasarruf ediyormuşun.ya iyi güzelden bu motordan ben hiç biryerde göremedim.yani yeni modelini bir tarlada çalışırıken göremedim.web sitesine fiyatını da yazmamışlar.sanki devlet sırrı.benim prensibimdir.internette gördüğüm malın fiyatını yazmamışlarsa dikkate almam.zetor a da demişlerki pompa ömür boyu bakım istemez.o zaman mazota para vermeyelim.yanık yağ dolduralım.bizim burda süzüp dolduranlar oldu.tabi bedellerini ödediler

diomedes link=topic=22217.msg186357#msg186357 date=1244751091' Alıntı:
380 nm tork. Sen nelere kadirmişsin böyle. Kamyonun şasesini koparmak haaa. Sakın şase koparalım derken o motorun bloğu ortadan ayrılmasın. Kamyon değil de kamyonet filan olmasın sakın o
doğru dion 2520 ler artık kamyonet 40 ayaklar cıktı 2520 de kamyon mu

diomedes link=topic=22217.msg186357#msg186357 date=1244751091' Alıntı:
380 nm tork. Sen nelere kadirmişsin böyle. Kamyonun şasesini koparmak haaa. Sakın şase koparalım derken o motorun bloğu ortadan ayrılmasın. Kamyon değil de kamyonet filan olmasın sakın o
benim landini traktörüm yok almayı da düşünmüyorum hayranı da değilim.ama gördüm gözlerimle.arka topondaki çekiye zincir taktılar.traktörün de altındaki römork çekisine.(pehlivan çekisi yada ara kolu gibi hiçbir güç kazandırıcı aparat yoktu.)benim o zamanlar fort vardı.zincirin takılması için ön farların kamyonun arkasına çevirmek istedim.çamurdan güçlükle döndü traktör.kamyonun sağ tarafı diğer taraftan fazla oturmuştu.kasa sarkmıştı ve kamyonun devrilme tehlikesi vardı.ilk hamlede bir çatırtı deldi arka tampon koptu.sonra dingile taktılar.landini çamurun içinde köpek gibi kamyonu tarlanın 20-30 metre içine asıldı.sonra önüne takıp yola çıkarıp bıraktı.tarladan fabrikaya pancar yüklerken pek tonaj aranmıyor.kamyonlar hep aşırı yüklü olur.zorunuza gitmesin aradaşlar landini gerçekten güçlü motor.

fendt i de hafife almayın.almanlar kaliteli yapar.wolkswagen,mersedes,bmw,audi hepsi bir dev.daha neler var neler.bir bosch düşünün yani...çekoslavakların tabancası var bildiğim kadarıyla.e birde zetor.

ali_kockaya link=topic=22217.msg186677#msg186677 date=1244834514' Alıntı:
fendt i de hafife almayın.almanlar kaliteli yapar.wolkswagen,mersedes,bmw,audi hepsi bir dev.daha neler var neler.bir bosch düşünün yani...çekoslavakların tabancası var bildiğim kadarıyla.e birde zetor.
ben almanlardan çok ingilizlerin traktörleri daha kaliteli diye düşünüyorum

ayrıca massey fendt le ortaklık yapınca kalite artı gibi düşünüyorum...tabiki ben AGCO nun masseyinden bahsediyorum...

ARKADAŞLAR BU BUNDAN 15-20 YIL ÖNCE TÜRKİYE PİYASASINDA MASSEY BİRİNCİYDİ.AMA FİAT LİFT OTOMATİK ÇIKARDI.60--66 LEVYELİ ÇIKARDI.MASSEY BUNLARI TAKİP EDEMEDİ.BİRAZ GERİ KALDI.

atilla link=topic=22217.msg186693#msg186693 date=1244836323' Alıntı:
ford amerikandır ...bmc ingiliz...fordun ingilterede daha önce fabrikası vardı...kardeş...
ford amerikandır ...bmc ingiliz...fordun ingilterede daha önce fabrikası vardı...kardeş...
ben hiç amerikan ford traktör görmedim ,doğrudur olabilir

BMC yide açıklamaya çalışayım..British Motor Company....her şeyi sorabilirsiniz ... kesinlikle yardımcı olurum...hayatta üşenmem....

kral39 link=topic=22217.msg186699#msg186699 date=1244836616' Alıntı:
Türkiye şartlarında yani ekonomik durumu bozuk olan çiftçi için zetor derim sadece fiyat yönünden ama :D
hemşerim kiriz olsa bile gelecek ziraatte ... gazete almayabilirsin vs... ama evine yiyecek almak zorundasın...bunun için ziraat....

atilla link=topic=22217.msg186724#msg186724 date=1244837885' Alıntı:
hemşerim kiriz olsa bile gelecek ziraatte ... gazete almayabilirsin vs... ama evine yiyecek almak zorundasın...bunun için ziraat....
walla atilla abi çiftçinin şuan ki durumu değil traktör ekmek bile alamamakta...durum bundan ibaret..parası olan alır olmayan bakar sadece :D 75 yaşındaki çiftçi borçları yüzünden içeri giriyorsa bişiler değişmiş demektir...bilmem anlatabildim mi.

kral39 link=topic=22217.msg186731#msg186731 date=1244838137' Alıntı:
walla atilla abi çiftçinin şuan ki durumu değil traktör ekmek bile alamamakta...durum bundan ibaret..parası olan alır olmayan bakar sadece :D 75 yaşındaki çiftçi borçları yüzünden içeri giriyorsa bişiler değişmiş demektir...bilmem anlatabildim mi.
dünya çiftçiliğe gebe kardeşim...yakında sanayiden tekrar ziraate dönüleciğini düşünüyorum...sanayi dünyada tıkanmak üzere diye kanatımı belirtiyorum...