20 temel üründe Fiyat Sabitleme gelecekmiş

Mazot,gübre, yem,tohum fiyatlarını çiftçi için geri çekip sabitleseler,daha Iyi olmazmı,
Eti,sabitleyip yemi,,,
Buğdayı sabitleyip mazot,gübreyi koyverirseler,
Gelde çık işin içinden.
Başımıza bi bu gelmemişti.
kuzuyu bağlayıp kurdu serberst bırakmak...
nasıl olur...:)
ya da şöyle denebilir...
salgından sonra, evin kapısını iyi kilitlemeli....
 
Son düzenleme:
Komplo teorilerine inanmıyordum.
Aşılı Bil Geytz'in (Bill Gates) salgın biterken korona virüse yakalandığı bir dünyada artık hiçbir komplo teorisine inanmam.
Güya bu adam aşıyla insanlara çip takıyordu.
Büyük sıfırlama filan olmayacak, büyük şirketler tarlalarımıza el koyamayacak, traktör ve alet çöplüğü oluşmayacak.Topraklarınıza ve ürünlerinize iyi bakın,birim alandan yüksek verim almaya odaklanın.Kentlere giden gitti.Kalanlar işin kaymağını yiyecek.
Demedi demeyin, bu da benim görüşüm.
küçük çiftlikler hayvanlarını kestirdi....
fiyatlar katlandı, hayvan almaları da zor...
artık fiyatlar artabilir...
büyük çiftliklerin ihtiyacı var....:D
 
fiyatları, 4-5 katına çıkardıktan sonra sabitlemek çok güzel ...
aman, dikkat edin düşmesinler....:)
Sabitlemede Yapmaz bişey de yapmaz petrol en yüksek rakamlarını gördü ama doları bilmiyorum yarın bir gün ekonomi politikası yanlış oldu derler biraz daha düzenleme felan yaparlar sene 2010 daki gibi zenginlik değil de 1990 lar gıbı yaşarız eskisi gibi derin yokluk bence yaşamayız halk eskiye göre bayağı eğitimli Suriyelilerin olayı sıkıntı yaşatabilir. Bu hep bir parantez konusu geri kalan halk fakirlik yaşar ama Türk milleti çaresini bulur zaten soğan ekmeğe alışkın garip halk adam bugunu parasıyla 2milyona ev alıyor balkonda biber kurutuyor. Yani alışkın fakirliğe eski günlere tekrar döndük
salgından sonra yapılan soygun ile, adamlar 2 miyona da alır evi, 5 milyona da....
bu paraları çalışanların ve sabit gelirlilerin görmesi, bulması hayal...
yabancılar için, devalasyondan sonra, bu rakamlar para değil...
100 000 dolar 1,5 milyon lira...
 
Aramızda yaşı yetenler Gırgır dergisindeki Zihni Sinir projelerini hatırlarlar.Çok fark yok.Fiyatlar neden artıyor , güvensizlik , belirsizlik bunlar ortadan kalkmalı.Denge bozuldu , para pul oldu.
Ülke maalesef sürükleniyor.


Yalnız şöyle de bir durum var bugün karadeniz sahil yolunda yine çökme var haberi ile ilgili şaka yapmak için Ekonomist Keynes'in şu sözünü ararken bunlar bilinçli diye düşündüren alttaki sözünü gördüm.

aradığım söz , tabii bizdeki fakire değil yandaşa :
*Ekonomik durgunluğun yenilmesi için gerekirse devlet çukur kazdırıp sonra da o kazdırdığı çukurları doldurtmak durumundadır.

Diğer sözü ise budur

"Lenin, parayı yok etmenin kapitalist sistemi ortadan kaldırmanın en iyi yöntemi olduğunu söylemiş. Sürekli bir enflasyon artışında, devletler vatandaşların varlıklarının önemli bir kısmına gizlice/fark ettirmeden el koyabilir. Üstelik böyle el koyma keyfîdir ve birçokları fakirleşirlerken bazıları zenginleşir. Servetin bu keyfi düzenlemesi sadece emniyeti değil, mevcut servet dağılımının adil oluşuna itimadı da sarsar. Haksızca hatta arzu ve beklentilerinin ötesinde başlarına devlet kuşu konanlar, enflasyonizmin proleter kadar fakirleştirdiği burjuvazinin nefret objesi ‘vurguncular’ olurlar. Enflasyon devam edip de paranın gerçek değeri aydan aya amansızca dalgalandığında, en nihayet kapitalizmin temelini oluşturan alacaklı ile borçlunun arasındaki bütün o daimi ilişkiler neredeyse anlamsızlaşacak denli kökünden bozulur. Ve, servet edinme yöntemi piyango ve kumara kadar düşer."

Bu iktidar hepimizi suya götürür , bütün bu aptallıklar aptalca değil bilakis şeytani bir zeka ürünü.Halk fakirleşiyor , elinden birikimleri alınıyor , bunlar başka kesime transfer ediliyor.(Elit hırsızlık)

Aranızda fakir fukara desteklenmesin mi diye bana kızanlar olacaktır , taşıma su ile değirmen dönmez , yangın bardakta su ile sönmez.
Sürüklenmeye ve günü kurtarmaya devam.
son bir yılda, kazançlarını katlayanlara özel vergi uygulanmalı, bu parann, çiftçilere mazot parası, gübre parası olarak dağıtılması fena olmaz....
 
enfilasyonun hesaplandığı malların fiyatlarının sabitlenmesi...

vatandaş, devamlı artan fiyatların altında ezildi...kaldı, sesi de çıkmıyor
bu durmdan, memnun olan, umudunu bunda gören bazı siyasetçiler dışında....;)
malum, temmuz ayında çıkacak 6 aylık enfilasyonu, mayıs-haziran enfilasyonları belirleyecek,
memurların, emeklilerin maaşları bundan etkilenecek...

fiyatların sabitlenmesi ile, zam oranın biraz aşağı çekilmesi hedeflenmiş olabilir...
ancak, maaşlarda iyi bir düzenleme şart...
bakalım olacak mı...
 
Dolar ve Brent petrol aynı anda yükseliyor. Ve sonuç ?
Anladınız siz onu...:sneaky:

Bu durumda fiyat sabitleme mümkün olmaz. Haaa şu olabilir ürün fiyatları sabit olur gramajları düşer.
 

Resimler ve ekler

  • sdassfhjghjkk.jpg
    sdassfhjghjkk.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 8

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt