2011 Ayçiçeği Resimleri her telden.

ayçiçeği sezonundan kalan fotolar varmış. onları atayım dedim :)
di-9LP4.jpg

romağın tepesinden :D 25dönümlük tek parça :)
di-15KO.jpg

arada siyahlarda geliyor onları geri atıyorm çuvala dolduruyorz. 0 tohum almıyorz kendimizinkileri ekiyorz.
di-BOEZ.jpg

o gün çuval götürmeyi unutmşz traktörn heryerine siyah kafaları doldurduk kabutun üstüne bile koydum köye kadar gitti :D
di-GG48.jpg

di-RTS68NFV.jpg

tek tük bu lekeler var bazı kafalarda anlayamadım önemi yok ama meraktan çekmştm :)
di-IJ7L.jpg

di-203K.jpg

2romorkluk ayçiçeği sardım o gün bu romağa tepesinden hiç inmedim hem deptim hem düzelttm boşluk hiç yok ve malesef giderken o romağı devirdik :(
di-7AI9.jpg

aydınları savuturken. görev yerim romork üstü :D arada pederin gömlekte çıkmış :D
di-TKF2.jpg

99 265s 2010 TD65s
di-7FC2.jpg

2011 tt65
di-M1BG.jpg

bizim kesme işimz bittiydi enişte şoför lazm dedi. yardıma gel dedi gittiydim süreken şöle yandan çekivedydim :D
di-SBHJR8DN.jpg

fordlar diklmiş :D
di-DGZ8.jpg

çok zahmetli oluyor yaw bunu yanaştırması bide dibi dibine yanaştırmam gerekiyo böle durumda levye çok işime yaradı
di-0WNA.jpg

buda ben oap*-s her zamnaki yerim :D
di-97D4.jpg

erken saatler ayps-*-s
di-1PYF.jpg

di-N1LD.jpg

ergut :D
di-4GJS.jpg

karşıdaki bizim eski romork çakma tınaz :D zuha-*-s
di-A5JDVYLZ.jpg

çobankaya kısacası harman yeri gibi biyer her iş orda görülür ekipmanlar oraya bırakılır odunlar fln
di-FD20.jpg

bizim aydınlar
di-52H1WM70.jpg

başka köyden akrabamızın özel yapım 4 tekerliyi getirmiştik eski çakma tınazın kancası çatlaktı saramıyorduk. tek palazoğluda ytmiyordu
di-Z9L8.jpg

eniştenin 2000 model disk fren 240s
di-1UO0.jpg

köşe kovan 165 yada 175ti :S
di-99R0PW6P.jpg

bildim bileli durur o orda :D
ne zor bu beyaz ayçiçeği işi yaw kendi gibi foto atmakta zor kız-*sw
---

Film.wmv

Ynt: 2011 Ayçiçeği Resimleri her telden.

Eğlenceli bi işe benziyor, canım ayçiçeği ekmek istedi birden.
Birkaç sorum olacak yalnız : Yağmurlama sulama yapılsa çürüme yapar mı?
Kuşlardan korumak için ne yapıyorsunuz ?

bizde eskiden patozu durduğu yerde yapardık ..böyle zor oluyor ..iki traktör dört römork gerkiyor .son zamanlarda biz patozu gezer yapıyoruz ,selelere kesip patoz giderken attırıyoruz.güzel paylaşım teşekkürler kardeşim

th015 link=topic=50866.msg511262#msg511262 date=1326488009' Alıntı:
yürüyen makineye geçin inan çok zahmetsiz oluyor
bizim köyde hiç yok zaten bu makinadanda 6 7 tane var bitanesi olmayanlara çalışıyor bide kendinkilere köylümz önceden başka köyden gelirdi. burlarda sadece 1 tane yürüyen var oda kendisi çalışyor başka köyden. biz 2 sene önce alcaktık traktör fln aldık kaldı önümzdeki senelerde ekipmanları ve yeni makinalar almayı düşünüyorz. :)
keykubat link=topic=50866.msg511265#msg511265 date=1326488107' Alıntı:
paylaşım için tşk.
muzaffer gün yüzüne çıkmadık ne paylaşımlar varmış sende daha.
saolasın abi. daha neler neler varda telefona şifre koymuştum unuttum. bilgisayar okumuyor. bunları faceden aldım önceden paylşmıştım :D
sezgin01 link=topic=50866.msg511267#msg511267 date=1326488205' Alıntı:
Eğlenceli bi işe benziyor, canım ayçiçeği ekmek istedi birden.
Birkaç sorum olacak yalnız : Yağmurlama sulama yapılsa çürüme yapar mı?
Kuşlardan korumak için ne yapıyorsunuz ?
uzaktan güzel gelr ama bizim en zor günlerimz bunu kesmekle geçiyor. 2 hafta her sabah sahur vaktinde gidiyorsun hacıya veriyorsun traktörü başlıyorsun kesmeye hacıda kmseyi takmıyor. takıyor çiftetelliyi yetiş yetişe bilrsen arkasında koca koca yapraklar toz pislik sabah 10 11 e kadar 2 romork keseblene kadar ölüyor insan ,romağa depmeye çıksan kafana aydın fırlatıyolar . halam bi tane suratıma motorsiklet lastiği gibi bi tane denk getmişti geri salladım kafasına o sinirle :D herneyse yolda savaş var gibi gidiyorsun sıra kapmaya çalışyorsun sıraya sokuyorsun o sıra ayçiçeğini karıştırp yemeğe gelip 1 saat dinlenip tekrar çıkıyorsun. önceki günün kuruyan aydınları çuvallıyorsun sonra sıra geliyor oraya 45 dk da 1 romork atıyorsun 2 defa makinayı sıkıştırdım bu snee ben hızlı hızlı atarken, sonra çıkanları çadırlara döküyosun bi bakmışın akşam oluvemiş yemek fln hikaye drek yatağa :D
sorularına gelrsek.
biz sulama yapmıyorz. ama bildikerime göre suyu çok verirsen dipleri çürüyor.
kuşlar genelde yağlığı çok sever aynı şeklde domuzlarda çok sever. çitlemelikte fazla zarar olmuyor ama bizim civarda çitlemelk olduğu için beyaza yöneliyolar onun içinde gece bekliyorsun top kuruyorsun vs.
pigo die ilaç aldık tarlanın etrafına serptk o gece o tarlayı haşat etmişler.
böle yani ürün güzelse parasıda güzel oluyor ama zahmetli iş bide elmanın yoksa o zmn daha zor.
vale link=topic=50866.msg511271#msg511271 date=1326488602' Alıntı:
bizde eskiden patozu durduğu yerde yapardık ..böyle zor oluyor ..iki traktör dört römork gerkiyor .son zamanlarda biz patozu gezer yapıyoruz ,selelere kesip patoz giderken attırıyoruz.güzel paylaşım teşekkürler kardeşim
saolasın abi. evet abi bazı videolarda gördüm kendimize ait alırsak onlardan alabilrz ama almazsak zor :)
DONAT_01 link=topic=50866.msg511276#msg511276 date=1326488823' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler..güzel fotolar,açıklamalarla renklendirmişsin :)
teşekkürler. biraz zahmetli oldu ama genede yptık :D 40ta bir paylşm yapıyorz o da tam olsun :D
yorumlar için tşkrler :)

sizin orda zormus biz kafasını kestirriz 1 hafta yerde durur sonra bicerin taplasına işciler atar bicer tarlada yurur deposu dolunca römorka doldurur yada yuruyen patosla aynı iş yapılyo harmana cadıra sereriz 3 gunde kururur sonra eletir satarız[busene satarız kısmı 4 ay vadeli 1800tl ye gitti karı olmadı ) seneye insallah

Tokmakcı link=topic=50866.msg511379#msg511379 date=1326492736' Alıntı:
güzel paylaşım nh ci :) harman zamanı her türlü traktör olur :D
saolasın. aynen hertürlü motor var :D hepsinede biniyorz. :D
Ahmed Gülsu link=topic=50866.msg511404#msg511404 date=1326494388' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler.
mf_ford link=topic=50866.msg511502#msg511502 date=1326534201' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler ekip kalabalıkmış.
XxXEsinti66 link=topic=50866.msg511531#msg511531 date=1326537248' Alıntı:
güzel paylaşım bilirim bu işler de kolay degil
saolun yorumlar için. evet zor tabi daha zor işlerde var ama bizim bölgede en zoru bu :)
nurulllah link=topic=50866.msg511565#msg511565 date=1326540640' Alıntı:
sizin orda zormus biz kafasını kestirriz 1 hafta yerde durur sonra bicerin taplasına işciler atar bicer tarlada yurur deposu dolunca römorka doldurur yada yuruyen patosla aynı iş yapılyo harmana cadıra sereriz 3 gunde kururur sonra eletir satarız[busene satarız kısmı 4 ay vadeli 1800tl ye gitti karı olmadı ) seneye insallah
gene aynı şeye gelir pek fark olmaz kafayı kesip yere atcana romağa at daha iyi :) yağlık gibi biçer gelip biçse bugdaylar gibi ordan fabrikaya olsa ne kadar güzl olcakta çitlemelikleri biçmiyor :(
bizim burda kg/2400 2800 arası gitti alıcı hiç yoktu busene çoğu kişide satamadı geçen gece 2 de birisininkini sarmışlar kaça sattılar bilmiyorm bizimkilerde hazır duruyor satamadık. :)
yorumlar için tşkrleR :)

bu videoyu başka konuda paylşmıştım önceden ama konuyla ilgili olduğu için paylaşayım dedim.
normalde dedeme veriyorz traktörü yaşlı die o gün o sabahtan fasulye sulamaya gitmiş biz gittik o gün kesmediydim traktörn içinde iyi olmuştu. bide son tarlalardandı. 4 tekerli motoru çok çekiyor yaw rampada 4 ten 2 ye düştüm 2ylede zor çıktım ama bayada sarılıydı romork çok dik ve taşlı uzun bi rampaydı. tarlada dönülmüyorda bu romorkla geri geri gelyon başka yere gidiyor götü en iyisi tek teker. :)
Film.wmv