2013 Yılında Hangi Yağlık Ayçiçek Tohumunu Ekeceksiniz

Ynt: 2013 Yılında Hangi Yağlık Ayçiçek Tohumunu Ekeceksiniz

slm arkadaşlar Rakım:900-950 metre civarı Ayçiçek tohumu olarak hangi tohumu önerirsiniz yerler sulu ama kuruma için sıkıntı olabilir rakımdan dolayı

Bosfora ve Sirena hangisi biizim şartlarımıza uyar?

volkan yag oranına bakmam dersen megasun ek derım advantanın hem erkenci kardeş hem verimi bana göre sirena ve c70 ten yuksek aynı şartlarda denemesini yaptım tek sorunu yag oranı 40 45 arası hiç düşünmeden ek derim adaptosyonuda çok iyi. daha erkenci olsundersen pıonerr ekcen ben verımını sevmedım ama dekara 250--450 kilo verim yapıyo ben 250 kılo aldım olmadı ama sırena megasun ve diger çeşitlere bı 15 gün kesinde 20 gune kadar erken oluyo .

Arkadaşlar Ben gecen yıl Transol marka ayçicek tohumu ektim bizim dönümle 1230 aldım 2500 m2
yağ oranı iyi sula araziler ve fazla toprak seçmez kalın ve normal topraklarda verim iyidir
Alhaja iyi tohum buda fazla toprak seçmez ortalama bizim burada verim 300 ile 500 kg arasında
C70165 buda iyi tohum ama biraz kaliteli toprak sever ortalma verim 300 ile 500 kg deka bazında
Bosfora gecen yıl eken arkadaşlarım var 400 kg verim aldılar dekar bazında

sedaat_42@hotmail.com link=topic=62712.msg709767#msg709767 date=1361913419' Alıntı:
volkan yag oranına bakmam dersen megasun ek derım advantanın hem erkenci kardeş hem verimi bana göre sirena ve c70 ten yuksek aynı şartlarda denemesini yaptım tek sorunu yag oranı 40 45 arası hiç düşünmeden ek derim adaptosyonuda çok iyi. daha erkenci olsundersen pıonerr ekcen ben verımını sevmedım ama dekara 250--450 kilo verim yapıyo ben 250 kılo aldım olmadı ama sırena megasun ve diger çeşitlere bı 15 gün kesinde 20 gune kadar erken oluyo .

peki arkadaşım bu dediğin cinsin 1000m² de verimi kaç kilo tek su 2.su duruma göre verilir
birde kuş yeme durumu nedir arazide ayçiçeği nadir tarlada var oda bir faktör

dostum tablası egik ama ben kuş olayından pek anlamıyorum inan çok ayçiçegi oldugundan aşırı bi zarar vermedı ilk ektigimiz sene sirenada vardı zaten tek sirenayı bilirdik bazılarının anlattıgına gore az ekilen yerlerde aşırı zarar yapıyomus bence sen o işi araştır kardeş ben kuş olayını tam bilmiyorum tercübeli arkadaşlar yardımcı olur inşallah.

sirena kuş için iyi doyorlar tabla aşağı baktığı için ancak kurumada bosforaya göre 10güngecikme sıkıntısı var biraz deniliyor buda domuz zararını artırır arazide tek kalır çiçek tarlaları bosfora agrı basıyo gibi tek suyla isterse 2 suyla 350-400 alınır diyorlar hayırlısı