• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

2019 yılı nohut Ekim tecrübesi (sezon 3)

Bereketli olsun Abdurrahman abi daha önce Helga süper ot ilacı kullanmışsınız dar ve geniş yapraklı ot Lara olurmu tavsiye edermisiniz nohutta gerileme yapiyormu veya ne önerirsiniz

Bereketli olsun Abdurrahman abi daha önce Helga süper ot ilacı kullanmışsınız dar ve geniş yapraklı ot Lara olurmu tavsiye edermisiniz nohutta gerileme yapiyormu veya ne önerirsiniz
Helga super dar için...

Genis yaprak için Bayer challenge kullandım

Bunlar çıkış sonrası 3/4 yaprak zamani

Bayer duraklama yaptırıyor nohuta ama belli doz üstü zarar vermiyor tekrar toparlıyor.

Ancak bazı nohut çeşitlerine zarar veriyor dikkatli kullanmak lazım. Hangi nohutlara olduğu yazıyor üzerinde

Ben memnunum ikisinden de... Ama bi sene helga super çok etkili olmadı gibi. Otlar bağışıklık kazandı etken maddeye herhalde :))

15 martda eksiğimiz nohutlarda antraknoz başlangıcı var. nohutlar küçük ama hastalık iyice yayılmadan ilaçlama yapmak istiyorum. elimde bellis ve nativo var. ilk uygulamayı hangisi ile yapsam sizce?

Ekli dosyalar

15 martda eksiğimiz nohutlarda antraknoz başlangıcı var. nohutlar küçük ama hastalık iyice yayılmadan ilaçlama yapmak istiyorum. elimde bellis ve nativo var. ilk uygulamayı hangisi ile yapsam sizce?
Ben ilk doz için bellis ikinci için nativo kullanmıştım geçen sene. Bu sene erken başlamış hastalık Allah hayırlısını versin

IMG_6539.JPGIMG_6540.JPGIMG_6546.JPGIMG_6547.JPGIMG_6536.JPG

21 şubatta ektiğimiz nohutlarda son durum.
Son fotoğraftaki otun ismini bile varmı. Tahminim hakiki şahtere denilen bir ot netten biraz araştırdım

Ekli dosyayı görüntüle 37621Ekli dosyayı görüntüle 37622Ekli dosyayı görüntüle 37623Ekli dosyayı görüntüle 37624Ekli dosyayı görüntüle 37625

21 şubatta ektiğimiz nohutlarda son durum.
Son fotoğraftaki otun ismini bile varmı. Tahminim hakiki şahtere denilen bir ot netten biraz araştırdım
Maşallah güzel gelişmiş,inşallah hasatıda bereketi bol olur.
Son fotodaki ot bizim burda kaba deriz süpürgelik onada benziyor bide kırmızı cicek acan bi ot var ismini hatırlıyamdım onada benziyor.
Şayet dedigim otlarsa nohuta zararı pek olmaz .cok degilse ilac atma elle yoldur bence.

Maşallah güzel gelişmiş,inşallah hasatıda bereketi bol olur.
Son fotodaki ot bizim burda kaba deriz süpürgelik onada benziyor bide kırmızı cicek acan bi ot var ismini hatırlıyamdım onada benziyor.
Şayet dedigim otlarsa nohuta zararı pek olmaz .cok degilse ilac atma elle yoldur bence.
Teşekürler abi cümlemize inşallah. Kırmızı çiçek açan ot bu dallanma yapıyormuş

Baya hızli başlamış mantar 45 günde... Çok ilginç. Ben 24 ocakta ekmistim mantar dallarda başlamıştı herhalde 10 Nisan gibi ilk dozu 29 Nisan da da ikinci dozu (ikinci dozda yaprakcan ile karıştırıp attım) attım şükür iyi toparladı. Çiçek açtı şuan yarıya yakınında...
foto atarım inşallah

25 gun once ektigim nohutlat siraya dizilmisler. Bu ilk ekimim nohut bitkisini. Ekildikten sonra ot ilaci atildi ot problemi yok suan gayet guzel gorunuyor. Busene guzel olursa seneye 50 donume cikaracagim. Balta ayak mibzerle ekildi arkadaslar.

Üst Alt