2021 de hangi yağlık ayçiçeği tohum tercihiniz nedir?

Ana Sayfa
Fiyat Bilgileri
Borsalar
Ürünler
Borsa Giriş
English

Ürüne Göre Detaylı Fiyat Tablosu
YAĞLI TOHUMLAR / AYÇİÇEĞİ YAĞLIK (KG)
Borsalardaki diğer ürün fiyatlarını görmek için Borsanın adı üzerine tıklayınız.
Borsa AdıSon İşlem
Tarihi
Önceki
İşlem Tarihi
En AzÖnceki
En Az
En ÇokÖnceki
En Çok
OrtalamaÖnceki
Ortalama
İşlem MiktarıÖnceki
İşlem Miktarı
İşlem AdetiÖnceki
İşlem Adeti
İşlem TutarıÖnceki
İşlem Tutarı
UZUNKOPRU TICARET BORSASI15.01.202113.01.2021
5.102​
5.000​
5.102​
5.000​
5.102​
5.000​
5,000.00​
5,000.00​
1​
1​
25,510.00​
25,000.00​
Fiyat bilgileri Borsalar tarafından girilmektedir. Sitede yer alan bilgiler kaynak gösterilerek kullanılabilir.

2800 SATTIĞIMIZ AYÇİÇEĞİNE BAKIN..İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER..MART AYINA KADAR TRAKYA BORSALARINDA İŞLEM GÖRÜYOR..SON İŞLEM FİYAT CİVARI DA ÇUKUROVADA TEMMUZ AYI HASAT AÇILIŞ FİYATI OLUYOR...BİZLER 4 E BİLE RAZIYIZ AMA İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDERSE 5 LER HAYAL OLMAYACAK....

Bu yıl yeni deneme ayçiçek olarak 3-4 torba pioneer 141 granstarlı ekeceğim, 145-146 diye de bir kaç çeşiti var onlardanda bir kaç torba denemem olacak. Kalan çeşitim de yine 130 olacak. Ortalama tohum fiyatlarıda torba başına 1300 lira olacak Force kurt ilaçlıda 130-140 lira fark olacak 1450 ye ilaçlı çeşit olur diye tahmin ediyorum bu firma kuruluş ve bayi olarak fiyatlar değişebilir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01 ve 768
Bu 130dan kimsenin sikayeti yok mu yahu ilac dozunu kimse tam atamadi gecen sene dokundu sarardi kafalar yumru yapti kafa yoktu cicekte ara ara kose goruldu kimsede bu sikayetler yok mu
Ben gecen yıl 130 ektim. Hava şartları uygun gitti üzerine 8 kg üre attık. Ilac olarak aynı tarlanın yarısına ıntervix 90 gr yarısına da challge attım. Tarla 90 dekar di. Challge atılan bölgede sararma vs oldu. Fakat tarlaya ekmeden öncede toprak altı ilaç atmanıza rağmen ıntervix in öldürmedigi hardal sebebi ile verim almak imkansızdı. Challge ıntervix e göre çiçeği 5 veya 6 gün geriletti. Challenge atılan yer hala çiçekte iken ıntervix atılan bölge çiçeğini dokmustu. Ortalama 280 kg verim aldık. Fakat tarlanın bir 20.dekarlik bir alanı rüzgar ve doludan çok etkilendi. Dolayısı ile tam bir verim analizi yapmak kısmet olmadı. İlaç atarken intervixte 100 gr i gecmemenizi oneririm. İlaç üzerinde yazan miktarı atılan tarlalardaki bitkiler çok etkilendi. Bu durumu üst üste binen sıralarda ve dönüşlerde ki bitkilerde bizde gördük.

• Beğen
Tepkiler: ozgur... ve 768
Ben gecen yıl 130 ektim. Hava şartları uygun gitti üzerine 8 kg üre attık. Ilac olarak aynı tarlanın yarısına ıntervix 90 gr yarısına da challge attım. Tarla 90 dekar di. Challge atılan bölgede sararma vs oldu. Fakat tarlaya ekmeden öncede toprak altı ilaç atmanıza rağmen ıntervix in öldürmedigi hardal sebebi ile verim almak imkansızdı. Challge ıntervix e göre çiçeği 5 veya 6 gün geriletti. Challenge atılan yer hala çiçekte iken ıntervix atılan bölge çiçeğini dokmustu. Ortalama 280 kg verim aldık. Fakat tarlanın bir 20.dekarlik bir alanı rüzgar ve doludan çok etkilendi. Dolayısı ile tam bir verim analizi yapmak kısmet olmadı. İlaç atarken intervixte 100 gr i gecmemenizi oneririm. İlaç üzerinde yazan miktarı atılan tarlalardaki bitkiler çok etkilendi. Bu durumu üst üste binen sıralarda ve dönüşlerde ki bitkilerde bizde gördük.
Zamanında bu challenge türü ilacı çok kullandım. Eskiden bu kadar pahalı değildi. Ekim sonrası (çıkış öncesi) dönüme 200 ml olarak uygulandığında ayçiçeğinde hiçbir zararı olmadığı gibi, domuz pıtırağı ve sarmaşık haricindeki yabancı otların çıkışını engelliyordu. Artık challengenin muadilleri de var, intervix ile fiyat kıyaslaması yapılarak, b şıkkı olarak değerlendirilebilir belki.

Geçtiğimiz sezon ayçiçeği çapa zamanı biraz yağış düştü.Biçene kadar yağış almadı pıoneer çeşitleri en kötü 100-150 verirken lg ve sgyenta 50-70 kilolara kadar düştü.Karakebir olan topraklarda pıoneer birinci çıktı şahsen kendim 320 kg verim aldım.Kurak geçen sezonda pıoneer daha avantajlı.Çeşit olarakta p130 ekmiştim önümüzdeki sezonda p130 ve 141 ekmeyi planlıyorum.

Resimler ve ekler

• 20200830_183820.jpg
    20200830_183820.jpg
    520.4 KB · Görüntüleme: 30
  • Beğen
Tepkiler: 768 ve Alexander

Geçtiğimiz sezon ayçiçeği çapa zamanı biraz yağış düştü.Biçene kadar yağış almadı pıoneer çeşitleri en kötü 100-150 verirken lg ve sgyenta 50-70 kilolara kadar düştü.Karakebir olan topraklarda pıoneer birinci çıktı şahsen kendim 320 kg verim aldım.Kurak geçen sezonda pıoneer daha avantajlı.Çeşit olarakta p130 ekmiştim önümüzdeki sezonda p130 ve 141 ekmeyi planlıyorum.
Pioner kurak senede üzmüyor dogru ama iyi sartlardada cok verim olmuyor bu algiyi degistiren tek tohum pioner cesitlerinin ıçinde 130 diger cesitleride ektim 119 kose yapiyor 113 erkenci cabuk kuruyor lg ile yan yana ekimimde lg 50 kilo fark atti bide gozlemledigim iri taneli lg cesitleri bayir olan yerlerime ekiyorum bicerken tane kaybi azaliyor 130 ince yapili bayir yukari cikarken makina dokuyor 141 i de iyi anlatiyorlar ekmedim ama 140 eken memnun degil ,)

Pioner kurak senede üzmüyor dogru ama iyi sartlardada cok verim olmuyor bu algiyi degistiren tek tohum pioner cesitlerinin ıçinde 130 diger cesitleride ektim 119 kose yapiyor 113 erkenci cabuk kuruyor lg ile yan yana ekimimde lg 50 kilo fark atti bide gozlemledigim iri taneli lg cesitleri bayir olan yerlerime ekiyorum bicerken tane kaybi azaliyor 130 ince yapili bayir yukari cikarken makina dokuyor 141 i de iyi anlatiyorlar ekmedim ama 140 eken memnun degil ,)
113 e fark atti dediginiz lg nin adi neydi ?

• Beğen
Tepkiler: karga
Bu yıl yeni deneme ayçiçek olarak 3-4 torba pioneer 141 granstarlı ekeceğim, 145-146 diye de bir kaç çeşiti var onlardanda bir kaç torba denemem olacak. Kalan çeşitim de yine 130 olacak. Ortalama tohum fiyatlarıda torba başına 1300 lira olacak Force kurt ilaçlıda 130-140 lira fark olacak 1450 ye ilaçlı çeşit olur diye tahmin ediyorum bu firma kuruluş ve bayi olarak fiyatlar değişebilir.
PIoneer in sitesinde 146 ile bi bilgi yok siz nereden öğrendiniz yeni çeşiti?Bu çeşit önceki hangi çeşite nazaran piyasaya cıkacak?

işlediğim parçaların büyük çoğunluğu bayırlık ve dik yapıya sahip böyle yerlerde kullandığınız iri taneli çeşitler hangileri?

işlediğim parçaların büyük çoğunluğu bayırlık ve dik yapıya sahip böyle yerlerde kullandığınız iri taneli çeşitler hangileri?
Benim ektigim en iri taneli cesit 50.545 ,50521 LG iyi sonuclarda aldim bu yil 50.635 iddali oda brosurde iri taneli yaziyor ektigim yerler kara kepir sizin bolgenizde topraginizda nasil olur bilemem LG benim gozlemledigim iyi sartlarda pionere geciyor ama kotu sartlara cok dusuk verim alanda var