2021 de hangi yağlık ayçiçeği tohum tercihiniz nedir?

Yozgat Sorgun da kıraç arazide yağlık çekirdek ekmeyi düşünüyorum. Canavar otuna dayanabilecek önerebileceğiniz bir çeşit var mı ? Pioneer yetkilisi 104 ve 119 çeşidini önerdi. Lg yetkilisi de 5485 ve 50585 çeşidini önerdi. Bu çeşitleri deneyen oldu mu ?
Kirac araziye 104 ek ben 5 yildir bu tohumu ekiyorum cok mennunum benim tarlalar temiz ot ilaci atmiyorum uzerine ot sorunun varsa bir danis firmaya yag oranlarida 45 alti gelmiyor

Taban gübresi 20 kilo 20.20 kullanılacak. Makine içinede 10 kg 26 Nitrat
130 , 141 ve deneme olarak Syngenta Chelsea ekeceğim. Ekim öncesi dekara 5 litre tabana humik asit uygulaması yapacağım. Daha önceki yıllar hep 2 kilo olarak uygulama yaptım bitkide erken çıkış gözlüyoruz ve homojen bir çıkış oluyor toprak yüzeyinin böyle kum gibi dağılması sert tabakayı nerdeyse yok ettik. Verime güzel katkıları oldu denemelerimizde bu şekil. Bundan son 5 litre ve yukarısı ile kullanım devam edeceğim. Herkese berekeli bir sezon diliyorum.

Resimler ve ekler

• C5DE1673-74DE-47AC-8A78-25BA0654C165.jpeg
    C5DE1673-74DE-47AC-8A78-25BA0654C165.jpeg
    310.1 KB · Görüntüleme: 33
  • Beğen
Tepkiler: m105 ve MF5440
130 , 141 ve deneme olarak Syngenta Chelsea ekeceğim. Ekim öncesi dekara 5 litre tabana humik asit uygulaması yapacağım. Daha önceki yıllar hep 2 kilo olarak uygulama yaptım bitkide erken çıkış gözlüyoruz ve homojen bir çıkış oluyor toprak yüzeyinin böyle kum gibi dağılması sert tabakayı nerdeyse yok ettik. Verime güzel katkıları oldu denemelerimizde bu şekil. Bundan son 5 litre ve yukarısı ile kullanım devam edeceğim. Herkese berekeli bir sezon diliyorum.

Hocam bereketli olsun.Topraklarınızın organik maddesi kaç geliyor?
Şayet düşükse taban gübresi biraz az değil mi?
Biz kıraç yerlerde 30 kg 15 15 15 in pek altına düşmüyoruz.

Hümik asit uygulamasını tek mi yoksa ekim öncesi ot ilacıyla birlikte mi uyguluyorsunuz?