2021 yılı kanolalarımız toprakla buluştu

Bu sene cok kurak gecti anizlara patlatma cekemedik az yagistan sonra potinger mikser ekim ve merdane uygulamasi yaptik bazi fotoğraflarıkı paylaşıyorum
IMG_4025.JPG
IMG_4094.JPG
IMG_4128.JPG
IMG_4135.JPG
IMG_4145.JPG
IMG_4146.JPG
IMG_4147.JPG
IMG_4148.JPG
IMG_4143.JPG
IMG_4123.JPG

Havalarin kurak gitmesi otla mücadeleyi zorlaştırıyor. Yağış sonrası kanola ile birlikte bin bir çeşit ot çıkıyor. Ayrıca hızlı yağmur yağar ise rotovatör sonrası toprak kaymak yapıyor. Eğer toprak kaymak yapacak gibi olur ise 1-2 gün sonrası bir merdane çekmek gerekebilir. 2 yıl önce kuraga ekmistim. Kanolayi bütün kışi otla mücadele ederek gecirdik. Bereketli olsun tekrar

Havalarin kurak gitmesi otla mücadeleyi zorlaştırıyor. Yağış sonrası kanola ile birlikte bin bir çeşit ot çıkıyor. Ayrıca hızlı yağmur yağar ise rotovatör sonrası toprak kaymak yapıyor. Eğer toprak kaymak yapacak gibi olur ise 1-2 gün sonrası bir merdane çekmek gerekebilir. 2 yıl önce kuraga ekmistim. Kanolayi bütün kışi otla mücadele ederek gecirdik. Bereketli olsun tekrar

Valah suan yagis
Olsunda ona mudale istesekte edemeyiz geri kalanlarin ustesinden geliriz

Valah suan yagis
Olsunda ona mudale istesekte edemeyiz geri kalanlarin ustesinden geliriz
Ben ekemedim tarlalarımin hepsinde orabanj çıktı. Çok fazla verim kaybı yaratmaya başladı. Orabanj a dayanıklı tohumuda test etme fırsatı olmadı.
Hangi cins tohum ekmistiniz. Bu yıl kanola tarımı için zor bir yıl. Tüm çiftçilerin emeğinin karşılığının almasını dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Ethem ertürk