398 likmi 3095 mi

arkadaslar yem karma makinasi icin bu traktorler arasinda kararsiz kaldim eksi ve artilarini bilen arkadaslarimdan yardim istiyorum yardimci olursaniz sevinirim.cok soguk havalarda hangisi daha kolay calisir gibi bilgilerinize muhtacim.simdiden tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Birisi perkins diğeri deutz motor. 3095 bi tık daha iyi benim gözümde. Kuyruk milinde yakıtları uygun deutz motorun, ayrıca modeli daha yeni oldugundan dolayı 398 e göre parça vs konusunda daha sorunsuz olur.

Kaç m3 yem karma için alıyorsunuz?

• Beğen
Merhaba, bende bu yaz 3ncu motor olarak ara ıslerı vs. yapalım dıye bunu aldım. 2100 saatte orıjınal garaj motoru olarak ilk sahıbınden cok temız cıktı. tum bakımlarını yaptım cok memnunuz azda olsa ıs yapma fırsatımız oldu bu yaz. yakıt cok guzel 3095ın deutz motor olması sebebı ıle özellikle aylarca bu motordan aradım. şimdi ön çamurlukları taktırdım 15 gun sonrada Durukan üretimi kabin gelecek o zaman tam ıstedıgımız gıbı olacak.
15-20 gun hıc mars basmamstık tek seferde gıygıylamadan calıstı..
selamlar

Resimler ve ekler

• IMG_0975.jpg
    IMG_0975.jpg
    386.1 KB · Görüntüleme: 97

Merhaba, bende bu yaz 3ncu motor olarak ara ıslerı vs. yapalım dıye bunu aldım. 2100 saatte orıjınal garaj motoru olarak ilk sahıbınden cok temız cıktı. tum bakımlarını yaptım cok memnunuz azda olsa ıs yapma fırsatımız oldu bu yaz. yakıt cok guzel 3095ın deutz motor olması sebebı ıle özellikle aylarca bu motordan aradım. şimdi ön çamurlukları taktırdım 15 gun sonrada Durukan üretimi kabin gelecek o zaman tam ıstedıgımız gıbı olacak.
selamlar
Dogan kaymaz verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin insallahbanadanasip eder

• Beğen
selamlar
Hayırlısı olsun güle güle kullanın

Jondere dusunmuyor degilim ama hic kullanmadim bolgemizde cokaz var memnun olurmuyum bilmiyorum servis yedek parca nasil ariza cokcikariyormu bilmiyorum 5625is gorur adlinda
Hocam biz 2005 yılından beridir John deere kullanıyoruz, babam bir kaç kere nh, erkunt denedi tekrar döndü JD ye gerçekten çok kaliteli bir traktör. 2 sene önce traktör galerisi açtı babam 2 yıldır john deereden başka traktör satmıyor. Bölgende bayisi veya ustası varsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Yan sanayi orijinal parça konusunda tanıdık bayi ve ustalarımız var o konuda yardımcı oluruz alırsan.

Temizini alrısan arıza çıkarmayacağına garanti veririm biz yıllardır kullanıyoruz ufak tefek şeyler dışında hiç ciddi arıza yaşamadık bu zamana kadar.

John Deere'de bütçen yetiyorsa 4 silindirde M serisini tavsiye ederim. 5085M ler çok sağlam traktörler bloğunda şaseside var.

Isıtma yapılmıyordur ya da bozuktur... Hayatımda tekte çalışmadığını görmedim. Hele ki Uzunyayla şartlarında.
Bakımlı olursa mumkun degil çalışmaması dogru diyosun bizim 212 vardi 1 netre karin buzun içinde 2. Marş nadir o eskiden kalma bi algi aslinda ozamanki akü dinamo bukadar bakimli olmuyodu demekki bide simdi dinamo dişlisini degisiyolar daha devirli dönüyo çalışmama şansı yok

Hocam biz 2005 yılından beridir John deere kullanıyoruz, babam bir kaç kere nh, erkunt denedi tekrar döndü JD ye gerçekten çok kaliteli bir traktör. 2 sene önce traktör galerisi açtı babam 2 yıldır john deereden başka traktör satmıyor. Bölgende bayisi veya ustası varsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Yan sanayi orijinal parça konusunda tanıdık bayi ve ustalarımız var o konuda yardımcı oluruz alırsan.

Temizini alrısan arıza çıkarmayacağına garanti veririm biz yıllardır kullanıyoruz ufak tefek şeyler dışında hiç ciddi arıza yaşamadık bu zamana kadar.

John Deere'de bütçen yetiyorsa 4 silindirde M serisini tavsiye ederim. 5085M ler çok sağlam traktörler bloğunda şaseside var.
Selamlar kardes.bilgilendirdigin tesekkur ederim sanirim tokatlisin benim icin tokatin yeri baskadir cok gider geliriz kiz verdik kiz aldik.jd gelince yem karmada kullanmak icin eski ama saglam bisey dusu ne uyorum tek cekerde isimi gorur 5625 yada 5725 olabilir bu traktorlerde sikintili bir durum kronik bir sorun varmi bilgilendirirseniz sevinirim

• Beğen

Selamlar kardes.bilgilendirdigin tesekkur ederim sanirim tokatlisin benim icin tokatin yeri baskadir cok gider geliriz kiz verdik kiz aldik.jd gelince yem karmada kullanmak icin eski ama saglam bisey dusu ne uyorum tek cekerde isimi gorur 5625 yada 5725 olabilir bu traktorlerde sikintili bir durum kronik bir sorun varmi bilgilendirirseniz sevinirim
Valla hocam hiç kullanmadık ama bir tane 5625 satmıştık orijinal kabin 4x4 güzel traktördü. Sadece yem karmada kullanacaksan sorun çıkartmaz ama yakıtı nasıl bilmiyorum. Eğer yem karma dışında da kullanacaksan kesinlikle 5085M tavsiye ederim o seri bambaşka bir şey.

• Beğen