4 tekerlekli damperli römork mu yoksa 2 tekerlekli damperli römorkmu?

Ynt: 4 tekerlekli damperli römork mu yoksa 2 tekerlekli damperli römorkmu?

enter link=topic=23778.msg205288#msg205288 date=1250516472' Alıntı:
şimdi arkadaşım bu seçim birazda senin yapacağın işede bağlı örneğin balye gibi yüksek havaleli yük taşıyacağım diyorsan 4 tekerlekli 2 tekere göre daha güvenli ama kömür çakıl kum buğday vb havalesiz yük taşıyacağım diyorsan 2 tekerlekli 4 tekerlekliye göre daha avantajlı ağır ve havalesiz yükte avantajlarını saymak gerekirse

1-bayır yukarı ve bayır aşağı traktörü üzmez 4 tekerlekliye göre daha rahat iner daha rahat çıkarsın

2-geri geri yanaşma meselesi 4 tekerlekliye göre daha rahat yanaşırsın tmm 4 tekerlekliylede yanaşanlar varmı var ama bi 2 tekerlekliyle deneseler ne kadar kolay olduğunu anlayacaklar kısacası alışan geri doğru yanaşır 4 tekerlekliyle

bunları nereden biliyorsun diye soracak olursan kendimi bildim bileli 2 tekerlekli römork kullanıyoruz gerek bayır yukarı gerek bayır aşağı enteri hiç üzmüyor bide taşlık dağlık yerlerde 4 tekerlekliye göre daha az tangırdar örneğin başkasındanda zaman geliyor 4 tekerlekle alıyoruz 2 tekerle 3 viteste çıktığım bayırları 4 tekerle 2yle çıkmak zorunda kalıyorum ve bayır aşağı traktörü daha fazla ittiriyor

sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

saygılarımla
eyvallah saolasın bendede 1 tane 2 teker tunç 4 t var bitane tzob sanırım 3 t bitanede palazoğlu çift dingil 6t war 4 teker pek işimize gelmez o yüzden tercihim hep 2 tekerlekli

bizimde yeni aldımız 4 t palazoğlu el ilaveli 2 tekerli war,birde 1976 model örs romorku sonradan kapakları tınaz olan war hayla taş gibi !

ozkan723 link=topic=23778.msg205463#msg205463 date=1250581297' Alıntı:
bizimde yeni aldımız 4 t palazoğlu el ilaveli 2 tekerli war,birde 1976 model örs romorku sonradan kapakları tınaz olan war hayla taş gibi !
buralarda örs ve tınaz çok römorkte tınaz çok sağlam burada çok eski tınazlar var hala kapakları falan süper kapanıyor

naıl_59 link=topic=23778.msg205476#msg205476 date=1250585050' Alıntı:
buralarda örs ve tınaz çok römorkte tınaz çok sağlam burada çok eski tınazlar var hala kapakları falan süper kapanıyor
ewet bizimde örs tü romork 2000 yılında kapaklarıyla saçını değiştirmiştik tınaz yazmışlar :D şuan kırmızı romork şasi fln bizim 4 tonluk palazoğludan kuvvettli,öne örsü arkayada palazoğluyu taktımmı hiç korkmam!

ozkan723 link=topic=23778.msg205479#msg205479 date=1250585313' Alıntı:
ewet bizimde örs tü romork 2000 yılında kapaklarıyla saçını değiştirmiştik tınaz yazmışlar :D şuan kırmızı romork şasi fln bizim 4 tonluk palazoğludan kuvvettli,öne örsü arkayada palazoğluyu taktımmı hiç korkmam!
palazoğlu bana göre okadar iyi bir römork değil fiyatı güzel tercih sebebim o yüzden

naıl_59 link=topic=23778.msg205481#msg205481 date=1250585727' Alıntı:
palazoğlu bana göre okadar iyi bir römork değil fiyatı güzel tercih sebebim o yüzden
bncede ama bn keşke tınazın 4 tonluğundan alsaydım dedim ama palazoğluda o kadar kötü değil o kadar yük sarr kapaklar asla aççılmaz istediğin şekil açıp kapatabilion sıkıntı yok

ozkan723 link=topic=23778.msg205482#msg205482 date=1250585959' Alıntı:
bncede ama bn keşke tınazın 4 tonluğundan alsaydım dedim ama palazoğluda o kadar kötü değil o kadar yük sarr kapaklar asla aççılmaz istediğin şekil açıp kapatabilion sıkıntı yok
bende çok pişman oldum ama şimdi komşuma volkan aldırdım volkanda çok sağlam biraz özel yapım 4200 tl ye geldi

dalgalı arazide 2 teker, düz arazide 4 teker, veya 2 tekerin arkasına 4 teker genelde biz böyle yapıyoruz. tek takarsan 4 teker bize çok sorun yaşatıyor arazide, traktörü bile deviren var...

rampa çok ise iki tekerli römork şart ... ama arazi düz ise dört tekerli kullanılmalı traktöre gereksiz yükleme yapılmamalı ...

birde geri geri gitme problemi varki dört tekerlide tam ömür törpüsüdür ...

gökoğlu link=topic=23778.msg205493#msg205493 date=1250587588' Alıntı:
dalgalı arazide 2 teker, düz arazide 4 teker, veya 2 tekerin arkasına 4 teker genelde biz böyle yapıyoruz. tek takarsan 4 teker bize çok sorun yaşatıyor arazide, traktörü bile deviren var...
okkangal link=topic=23778.msg205495#msg205495 date=1250587763' Alıntı:
rampa çok ise iki tekerli römork şart ... ama arazi düz ise dört tekerli kullanılmalı traktöre gereksiz yükleme yapılmamalı ...

birde geri geri gitme problemi varki dört tekerlide tam ömür törpüsüdür ...
katılıyorum

2 tekerli römork , traktörün genel dengesini bozmaz mı diye düşünüyorum ...özellikle dümenleme dengesini...

atilla link=topic=23778.msg205726#msg205726 date=1250631489' Alıntı:
2 tekerli römork , traktörün genel dengesini bozmaz mı diye düşünüyorum ...özellikle dümenleme dengesini...

atilla abi boş iken ve az yük varken bozmuyor ama şöyle bi 5-6 ton yükleyince bizim enterin ön takım zıplamaya başlıyor 2 tekerlekle handekleri girince falan hap motorun ön taraf hafif hifif zıplıyor arkaya bastığı için he bide bizim enterin önünde hiç ağırlık yok bide bu var çıkarttık ağırlığı

enter link=topic=23778.msg205741#msg205741 date=1250658212' Alıntı:
atilla abi boş iken ve az yük varken bozmuyor ama şöyle bi 5-6 ton yükleyince bizim enterin ön takım zıplamaya başlıyor 2 tekerlekle handekleri girince falan hap motorun ön taraf hafif hifif zıplıyor arkaya bastığı için he bide bizim enterin önünde hiç ağırlık yok bide bu var çıkarttık ağırlığı
bnm 640 ında önünde ağırlık yok ama 5 tonla o romorkla çıkamacapım yer yok boş çıkamadığım yerde o dolu romorkla çıkarım!

enter link=topic=23778.msg205741#msg205741 date=1250658212' Alıntı:
samimi bir itiraf ...+ rep

ozkan723 link=topic=23778.msg201210#msg201210 date=1249161307' Alıntı:
ya ewt abi haklısın aslında ama bizde gidip dengesiz yerde atmarız saten
bakarız yol düzgün aşaya kadar bişiy yok trraktörümede güveniyorsam nie atmayayım?
Traktöre güven olmaz sırf senin için söylemiyorum ama traktöre güvenen adam bir daha düşünsün...İster yeni ister eski hiç fark etmez arabada belki bir nebze ama traktörle ne şaka olur,ne gençlik dinler,gençliğini yakar adamın.Tabi yine sen nasıl istersen öyle yap.

ÇağRı link=topic=23778.msg206201#msg206201 date=1250808747' Alıntı:
Traktöre güven olmaz sırf senin için söylemiyorum ama traktöre güvenen adam bir daha düşünsün...İster yeni ister eski hiç fark etmez arabada belki bir nebze ama traktörle ne şaka olur,ne gençlik dinler,gençliğini yakar adamın.Tabi yine sen nasıl istersen öyle yap.
şakaya gelinecek işler değil bunun ne drifti olur ne yarışı

Çiftliğe yakın birçok yerden tek dingil damperli römork ile biçerdövere yetişebiliyoruz, uzak yerlerde ise mecbur kalınca dört tekerlekli römorkta kullanabiliyoruz... Ancak yıllardır traktör kullanan kimselerin dört tekerlekli römork ile geri gelme fobisini anlamakta zorlanıyorum... durum psikolojik diye düşünüyorum... bunda pekte bir zorluk olduğu söylenemez...

pamukçu link=topic=23778.msg214962#msg214962 date=1253049386' Alıntı:
Çiftliğe yakın birçok yerden tek dingil damperli römork ile biçerdövere yetişebiliyoruz, uzak yerlerde ise mecbur kalınca dört tekerlekli römorkta kullanabiliyoruz... Ancak yıllardır traktör kullanan kimselerin dört tekerlekli römork ile geri gelme fobisini anlamakta zorlanıyorum... durum psikolojik diye düşünüyorum... bunda pekte bir zorluk olduğu söylenemez...
milletimiz rahatı sewiyor ne uğraşcam onla diyor

bende 6 tonluk yana damperli 4 tekerlekli romörk var bu römork dolu iken sağa doğru şarampole yattı ama şans eseri devrilmedi onu ordan çok düşük vitesle çıkardım bu römork eşit bir şekide yük koyunca sağa yatık gidiyor sebebini bilenden cevap bekliyorum şimdiden teşekkürlerr

harunland link=topic=23778.msg237893#msg237893 date=1262038426' Alıntı:
bende 6 tonluk yana damperli 4 tekerlekli romörk var bu römork dolu iken sağa doğru şarampole yattı ama şans eseri devrilmedi onu ordan çok düşük vitesle çıkardım bu römork sağa yük koyunca sağa yatık gidiyor sebebini bilenden cevap bekliyorum şimdiden teşekkürlerr
sağa yük koyunca biraz sağa yatması normal zaten ya da ben mi yanlış anladım