480 fiat turbo pulluk surumu

30.01.2008
254
242

Merhaba arkadaslar. Bugun kır tarlamızı pulluk ile surum yaptik. Yagislari bekledik lakin havalar malum mecburen kuru kuruya surum yaptık. Kesek cikmasin diye pulluklari iyice derinden surum yapmadik. Cunku yagmurdan sonra hashas ekimine girecegimiz icin yuzeyden surum yaptik. Pulluklar 4 lu 8 numara ve taktor 4.vitesde surum yapmistir. 1500 2000 devir araliginda surumu yapti. 17 calisma saati oldu suanda. 50 calisma saatindinden sonra yag degisim ve ufak tefek ayarlar sonrasinda tam guc asil traktore acima yok😊😊😊

Bide arka tekerlere ekstradan agirlik lazim nasil ayarlayabiliriz

Son düzenleme:
Bereketli olsun, ilk izlenimler nasıl, turbonun bariz artıları varmı traktöre..

Arka ağırlık için evet, Fiat lar çok sıkıştımı arkadan kaçırıyor, suç sadece arka teker ağırlıklarında değil, 1700 küsur kg olan 480 ağırlığında.

Arka ağırlıklar, Konya'dan çıkma parça satan yerler var, internette ve sahibinden de ilanları var, gönderiyorlar. Onun haricinde piyasada nadiren düşer.

Kolay gelsin sanki çizi tam kapanmıyor gibi görünüyor biraz sağa çekmek mi gerek acaba, traktör onun dışında güzel gidiyor zorlanmadan, pulluk yerine dik yayli kültivator ile sürseniz nasıl olurdu acaba

dik yayli kültivator yok bizde. mahmut abi. 1 ay önce bazılarına kızıp 1.85 mekanik kaydırmalı rotovatör aldım. kesekleri otları bunun ile parcalıyorum.

Resimler ve ekler

• 1460371152.jpg
    1460371152.jpg
    66.4 KB · Görüntüleme: 89
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bereketli olsun, ilk izlenimler nasıl, turbonun bariz artıları varmı traktöre..

Arka ağırlık için evet, Fiat lar çok sıkıştımı arkadan kaçırıyor, suç sadece arka teker ağırlıklarında değil, 1700 küsur kg olan 480 ağırlığında.

Arka ağırlıklar, Konya'dan çıkma parça satan yerler var, internette ve sahibinden de ilanları var, gönderiyorlar. Onun haricinde piyasada nadiren düşer.

eyvallah ismail abi. turbonun artıları var. 105 mm piston 44 mm eksantrik ile birlikde motor cekimi eskiye göre çok çok iyi. yolda bile kalkıslarda bile eskiye nazaran iyi vede güclü asılıyor. cep telefonuma km ölçer uygulaması yükledim 35 km hız yaptı. bide bir arkadasa kum getirdim 5 tona yakındı bu yükü kum ocağında 5 vitesle kalktım. tabı bu yük ile 5 vites ile kalkısım bir hataydı motora zarar verirsin dedi babam bide azarladı :) yakıt durumunu hiç ölçmedim daha. traktörün arka teker üzerinde kendi orjinal ağırlıkları var bide extradan ağırlık takılıyormus bu ağırlıkları diyorum.

ayrıca fiatların eski tatlı sesi gitti yerine yeni bir tatlı ses geldi diyebilirim. yeni ses eskiye göre az

Son düzenleme:
Arkadaslar traktorumun arka tekerinde resimdeki gibi agirliklarim var. Ben bunlarin ustune agirlik takiliyor mu yada nasil bir agirlik takariz

Resimler ve ekler

• 20191014_132210.jpg
    20191014_132210.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 79
O traktore zaten arkaya çok ağır eklemeyin 4 li pulluk falanda takınca dahada ağır olur ciftcekerlere bile 2 ağırlık en fazla 3 takılıyor
Sen ağırlığı önlere tak.bu gidişle önler yer görmeyecek gibi[emoji3]
İşin sakasi bir tarafa Arkaya 3.agirliklari takma 480i yorar.
Ama önlere tekerlere ağırlık tak.ciftte faydasını gorecehsin

eyvallah arkadaşlar arka sıkıntı cıkarır zorladığımız zamanlarda. öndeki tamponumun ağırlığı 200 kg yakın bu durumda sizce ön tekerlere ağırlık takmak gerekli olur mu nedersiniz

eyvallah arkadaşlar arka sıkıntı cıkarır zorladığımız zamanlarda. öndeki tamponumun ağırlığı 200 kg yakın bu durumda sizce ön tekerlere ağırlık takmak gerekli olur mu nedersiniz
Gerek yok bence o hp ye göre çok ağırlık iyi olmaz motoru yorar yakıtı artırır hantal kalır, tampon yeterli bana göre

Cer bozulur, kovan dagilir lafları boş beleş masal. 2 tona yakın traktöre 50-100 kg eklemekle bozulursa traktöre kabin taktirinca da bozulur. Tek dingilli romorkla ormanda 3-4 tonla parça zerre kalmazdı.
480 e düz arazide gerek olmazdı gücü sebebiyle, fakat turbo takınca ağırlık arttırmak lazım gelir.
İkişer tane bile ağırlık takılabilir. Daha önce yorumda sagdakini sola tak diye para harcama diye söyledim. Para ayırdıysan ağırlık al.

Gerek yok bence o hp ye göre çok ağırlık iyi olmaz motoru yorar yakıtı artırır hantal kalır, tampon yeterli bana göre
Anladim. Simdilik on agirlik yeterli.

Turbo çok güzel olmuş gibi görünüyor. Ama traktör biraz hafif kalmış gibi geldi bana. Arka tekerlere su doldurup deneme yapılabilir bence.

Eyvallah abicim sagolasin. Isin aslinda bu goce gore traktorun genel agirli 3 tona yakin olmasi lazim. Ama agirlik zor malesef.

Cer bozulur, kovan dagilir lafları boş beleş masal. 2 tona yakın traktöre 50-100 kg eklemekle bozulursa traktöre kabin taktirinca da bozulur. Tek dingilli romorkla ormanda 3-4 tonla parça zerre kalmazdı.
480 e düz arazide gerek olmazdı gücü sebebiyle, fakat turbo takınca ağırlık arttırmak lazım gelir.
İkişer tane bile ağırlık takılabilir. Daha önce yorumda sagdakini sola tak diye para harcama diye söyledim. Para ayırdıysan ağırlık al.

Para da sikinti yok da kovanlari cerleri cabuk yer dediler o yuzden simdilik askiya aldim agirligi.