5055e ilk izlenimlerim...

Ynt: 5055e ilk izlenimlerim...

arkadaşlar cevap veren ve hayırlı olsun dileklerini sunan herkese çok çok teşekkür ederim. pek çok ayrıntıyı anlamış bulunuyorum. ancak şu hidroliğin ani ve hızlı, sert inip kalkmasını nasıl yumuşatabilirim? yardımcı olabilecek yok mu?

uraltay link=topic=49076.msg481496#msg481496 date=1322997193' Alıntı:
arkadaşlar cevap veren ve hayırlı olsun dileklerini sunan herkese çok çok teşekkür ederim. pek çok ayrıntıyı anlamış bulunuyorum. ancak şu hidroliğin ani ve hızlı, sert inip kalkmasını nasıl yumuşatabilirim? yardımcı olabilecek yok mu?
eğer hala çözemediyseniz servisinize yada bayiinize bir danışın derim..

En eski traktörlerde bile hidrolik kollarının hızını ayarlamaya yarayan sistemler vardır. Başak 2073, Steyr 8073 ve Massey Ferguson 398 ' de koltuğun altında vana vari bir aparat vardı. Çevirdiğinizde hidrlik hızı düşer yada yükselirdi ama John Deere ' de bu kontrol nerededir bilmiyorum. Mutlaka bilen biri vardır.

hocam hidrolik hız ayarı mutlaka vardır.indirme ayarını oradan ayarlayabilirsin

Hayırlı uğurlu olsun hocam.. Resim yükleme konusunda; ressim.net, images gibi sitelerden yararlanabilirisiniz, Bu sitelere resminizi pc den yükledikten sonra ' doğrudan link yazan kısımdaki linki konunuza yapıştırın. Resim burada açılacaktır.

hidrolik hızını ayarlamak için hemen koltugu arkasındabi kol var ordan yapıyorsunuz. bence siz herşeyi tam anlamıyla görüp öğrenmek için servisi çağırın gelsin herşeyi size göstersin.

hayırlı olsun güle güle kullanın bizde dün bir arkadaşa aldık gibi Jd bizde bayide ilk çalıştırmada bu ses geliyor büyük ihtimal enjektör veya pompa elemanlarını sesi gibi geldi güzel sesi var direksiyon manevrası falan çok güzel 55 bg traktör için çok yüksek ve ön dingil falan çok sağlam bir model

hocam hayırlı olsun bir 5065 e4wd kullanıcısı olarak sana yardımcı olurum 4 lü12 no pulluk senin motora büyük öncelikle bunu bilmelisin bi de kuyruk mili devamlı dönmez eğer kolu indirmediysen orda bi hata var kontağı açınca gelen o ses mazot otamatiğinin sesi hidrolik tede yandaki hassasiyet kolundan ayar yap pulluğu salınca iki koluda indir sonra hassasiyet kolunu yavaş yavaş kaldır traktör tam rahat ça gitmeye başladığı an ayarını yapmış olursun şimdilik aklıma gelen bunlar sorunun olursa yardımcı olurum yinede

öncelikle traktörünüz hayırlı uğurlu olsun. eğer isterseniz özelden adresinizi verin ben kullanıcı kitabını gönderebilirim. PDF. formatında var ama sizinn ulaşabileceğiz bir yerde değil. arkadaşlar haklı size en yakın servisten bilgi alırsaız daha sağlıklı olur.

korku351 link=topic=49076.msg503683#msg503683 date=1325612566' Alıntı:
öncelikle traktörünüz hayırlı uğurlu olsun. eğer isterseniz özelden adresinizi verin ben kullanıcı kitabını gönderebilirim. PDF. formatında var ama sizinn ulaşabileceğiz bir yerde değil. arkadaşlar haklı size en yakın servisten bilgi alırsaız daha sağlıklı olur.
çok sağol, mesaj attım size :)

Cevap: Ynt: 5055e ilk izlenimlerim...

öncelikler traktörün hayırlı olsun.
kaportanın altından gelen cızırtı genelde yağ pompasından yada şarj dinamosundan gelir.
bir süre çalışınca geçer.
traktörün teknik özelliklerini inceledim.
hiç fena değil.
213 tork 55 hp için iyi sayılır.
ama 4 lü 12 inç pulluğu 75-56 dt traktöre takıyorlar burada.
senin traktör çekmeyebilir.
çift devir kuyruk mili de var.
hidrolik kolları kaldırma kapasitesi biraz düşük.
1800 kg. gerçekten az.
broşüre baktığımda 98 hp model bile 2100 kilo.
jd bu konuda sınıfta kalmış.deutz un 50 liği bile 3 tn kaldırıyot.düşün yani.​

bu konuda büyük bi yanılgı var. bu traktörlerin beygir gücü standartlarıda hidrolik kaldırma standartlarıda çok farklı. kaldırma kuvveti 2200 kg denilen çoğu traktörden çok daha ağır yükleri çok daha iyi kaldırıyolar.

Cevap: Ynt: 5055e ilk izlenimlerim...

koltuğun arkasında basınç ayar vanası var. o vanayı sağa çevirdinmi yavaşlar sola çevirdin mi hızlanır. önce sağa tam sık, hidroliğin inmeyeceğini göreceksin. sonra hafif sola aç yavaş iner. kaldırma hızını değiştiremezsin yanlız. bu arada hayırlı uğurlu olsun. rabbim kaza bela pişmanlık vermesin.