66 Yaşındaki Çiftçinin Tam Umudu Kesilmişti ki...

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,264
Konum
Bilecik

66 Yaşındaki Çiftçinin Tam Umudu Kesilmişti ki...

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ' nce düzenlenen Süper Loto çekilişinde 6 bilen 2 kişiden birinin Bursa ' nın Orhangazi ilçesine bağlı Heceler köyünde çiftçilik yapan 66 yaşındaki Sami Durmuş olduğu iddia edildi.

Borçları yüzünden tarlalarını sattığı, traktörüne haciz konulduğu ileri sürülen Durmuş ' un büyük ikramiye çıkan kuponunu köyde minibüs şoförlüğü yapan arkadaşına oynattığı, kuponuna ikramiye isabet ettiğini öğrenince ortadan kaybolduğu bildirildi.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ' nce düzenlenen Süper Loto çekilişinde 6 bilen 2 kişi, 6 milyon 678 Bin 153 Lira 90 ' ar kuruş ikramiye kazandı.

Büyük ikramiyeyi kazanan talihlilerden birinin kuponunu Orhangazi ' de yatırdığının açıklanmasının ardından, ilçede herkesi talihlinin kim olduğu merakı sardı.

İddiaya göre, iki talihliden biri olan ve çiftçilik yaptığı öğrenilen Sami Durmuş (66), kuponunu köyde minibüs şoförlüğü yapan arkadaşına oynattı.

Minibüs şoförü Zafer Sevinç, Sami Durmuş ' un perşembe günü köyden Orhangazi ' ye geldiğini, kendisi adına Süper Loto oynamasını istediğini söyledi. Sevinç, şöyle konuştu:

“Daha sonra kendi işlerini halletmeye gitti. Ben de bana verdiği parayla Çilekçi Kuruyemiş ve Sayısal Loto Bayisi ' ne gittim. Sami Amca ve kendim için makineye birer tam Süper Loto kuponu oynattım. Minibüs saati geldiğinde kuponlardan birisini Sami Amca ' ya verdim. Sami Amca sabah köy kahvesine geldi, kupona büyük ikramiye çıktığını söyleyerek gözleri iyi görmediği için bizim bakmamızı istedi. Rakamları kontrol ettiğimizde büyük ikramiyenin çıktığını görüp çok sevindik. Sami Amca heyecanlandı, sonra taksiyle köyden çıkıp Bursa ' ya gitti.”

Traktörü icralık olmuş

Heceler Köyü Muhtarı Kerim Karabıyık ise 3 çocuk babası Sami Durmuş ' un uzun zamandır maddi sıkıntı içinde olduğunu, bir süre önce tarlalarını sattığını ve traktörünün icralık olduğunu söyledi.

Bayi talihliyi bekliyor

Söz konusu bayinin sahibi Osman Çalkılıç da kazanan kuponlardan birisinin kendi bayisinden yatırıldığını öğrenince çok sevindiğini dile getirdi. Çalkılıç, şöyle dedi:

“Büyük ikramiyenin çıktığı kuponlardan bir tanesi bizim makinemizde oynanmıştır. Kazanan kupona hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde, iyi yerlerde kullanılsın. Çok sevindik. Talihliyi bekliyoruz, gelmesini canı gönülden istiyorum. Buraya gelip bu bayiden oynadığını söylerse bizi çok mutlu eder.”
Bu arada, Sami Durmuş ve ailesine kimsenin ulaşamadığı belirtildi.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt