9115 almayı düşünüyorum

Aslında. Çokbüyük tarla işlemiyorum ama çok çamurlu yerlerle ve çok eğimli birde kışın sürekli kullanıyorum. Günlük 30 hayvanın ihtiyacını be günresini günlük atıyom mf265 var bikaç tarlayı tekten sürüyom Kışın bi zincir takıyom bi sökmek zorunda kalıyom Gına getiriyo Birde kabin yok kışın iştutarken bolu da donuyom desem yeri 9115 ler baya fiyat olarak aklıma yatıyo bazı sorunları vardeniyor kronik ama benim ağır işim olmadığından bana sorun çıkartmaz diye düşünüyom
Haaa bu arada ortalama 90 dönüm yer işliyom
Sizce bu eldeki ni verip üste borçlanıp bi 9115 alsam mı diye sormak istedim

Bende ilk ciktugindam beri takip ederim 115 i
2018 de üretimi durdu zaten
Sıkıntı aktarma organlarindan genelde
O kalıbı o ağırlığı taşıyamadi aktarma
Baski balata sanziman
5800 kg bildiğim tam ek ağırlıklı hali
Bazilari hemen ek ağırliklari söktü azaltti
Senin dedigin gibi ariza yapmayabilir ama ariza yaparsa üzer
Ben klasik kasa 90 lik birde 80 lik kullaniyorum 115 cesaret edemedim
Büyük ve çok çekişli traktör
265 ten sonra sana 75 ila 95 arası tumosan tavsiye ederim kabinli
2018 den sonrakiler daha iyi sanzimanlari
Hidrolikte ek piston olanların hidroligi çok kuvvetli
Sormak istediğin olursa buradan cevaplarım bildiklerim boyle

Baski balata sanziman
Biz işimizi görsün diye alalım diyoz. 2017 ve sonrası için daha iyi diyolar mf 265 yüzün üstünde para yapıyo çifçi adam zaten para biriktiremiyo ama borca girerse ödüyo mantığı ile bunu vereyim 4 yıl vadeli bitane alayım diyom amaaaaaa deyip kalıyom az öncede 265in lastiklere. Takılan zincir zaten ikinci eldi (Eldekine bir turbo takayım. Bir hidrolik çoğaltayım birde kabin atsam diyom ) şimdi bide lastiklere yeni zincir sordum Adam yenisine 5200 diyince azım açıkkaldı telefonda Valla çok kararsız kadım

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Tümosan 8085-95 sizin işlerinizi çözebilecek bir model gibi görünüyor ama servis durumunuz iyiyse olabilir.
Fren pedalında boşalma yaşadık, disk damaklarına 1 cm lik pul koyarak düzeltildi.
Debriyaj balatası 2-3 yılda bir değişmek gerekebilir.
4. vites dişlisi kırma sorunu var.
Su devir daimi 3000 saatlerde değişmesi gerekiyor.
Diferansiyel bakım gerektirebiliyor.

Baski balata sanziman
Biogil
Baski balata sanziman
İsmail abi, 2014 civarında 16x16 vites 8195 ve 8105 Tümosan lar hakkında bilgin varmı arıza sağlamlığı gibi?

Fiyat olarak yüksek model traktörler arasında en uygunu onlar, gerek 105 hp 400 torku ve orijinal kabin klima olarak.

Bizim köyde 2014 yıllarda alan oldu 16x16 vites 8195, çok ağır iş yapmadığı için ciddi sorunlar yaşamadı.

• Beğen
bnde motor değiştirmeyi düşündüğüm zamanlarda baktıgım da piyasada modelı yuksek ve en uygun tumosanın 105-115 serılerını gördum ama demekkı tutulmuyor kı 85 lık falan ondan daha fazla paralara satılıyor. diye uzak durdum Başak 2085 aldık çok şükür 4 yıldır kullanıyoruz ama iş değişikliği sebebiyle satacagız gibi hayırlısı

• Beğen
Biogil

İsmail abi, 2014 civarında 16x16 vites 8195 ve 8105 Tümosan lar hakkında bilgin varmı arıza sağlamlığı gibi?

Fiyat olarak yüksek model traktörler arasında en uygunu onlar, gerek 105 hp 400 torku ve orijinal kabin klima olarak.

Bizim köyde 2014 yıllarda alan oldu 16x16 vites 8195, çok ağır iş yapmadığı için ciddi sorunlar yaşamadı.
Fazla bilgim olmasada buçuk vitesi olanlar sanzuman yönünden daha iyi
2018 de şanzımanda konik dişli ye geçti diye biliyorum
Defransiyel dörtlü arti şeklinde istavroz dişliye geçti diye biliyorum
Hidrolik olarak ek piston olan larin hidroligi çok güçlü cok ağır işlere uygun
Eski 95 ve 105 lerin ön defransiyel corrara zaten cok az hema var oda bellidir yazar üzerinde
Şimdi tumosan kendi on defransiyelini kullaniyor çok modelinde tumosan ondefransiyelin farkı direksiyon lifti on tarafa corrara gibi arkada değil
16 x 16 vites 95 veya 105 ken din kullanırsan şoföre vermezsen uygun
Bakımını yaparsın düzgün hiç olmazsa basamak olur ileride yine değiştirlirse yerli sonuçta arzasida parcasida uygun
115 lerde kalıpli güzel ama çok ağırlik yuklediler yedi kendini traktör
Trakyada servisler hep sökmüştü yeni gelen 115 lerin arka ağırlıklarını o zaman sahipleri kizsada haklı çıktılar

Aslında. Çokbüyük tarla işlemiyorum ama çok çamurlu yerlerle ve çok eğimli birde kışın sürekli kullanıyorum. Günlük 30 hayvanın ihtiyacını be günresini günlük atıyom mf265 var bikaç tarlayı tekten sürüyom Kışın bi zincir takıyom bi sökmek zorunda kalıyom Gına getiriyo Birde kabin yok kışın iştutarken bolu da donuyom desem yeri 9115 ler baya fiyat olarak aklıma yatıyo bazı sorunları vardeniyor kronik ama benim ağır işim olmadığından bana sorun çıkartmaz diye düşünüyom
Haaa bu arada ortalama 90 dönüm yer işliyom
Sizce bu eldeki ni verip üste borçlanıp bi 9115 alsam mı diye sormak istedim
Başkan bolu'nun neresindensin hiç uğraşma tümosanla falan itimat otomotive git euro 4 Case JX80C al yada JX90 max pro al rahatına bak tümosan 115'liğin yakıtına yetişemezsin su gibi içiyor mazotu yada çok tarla işlemiyorsan Deutz Fahr 4080e 4090e tavsiye ederim çok seri traktörler yakıtlarıda güzel 265'den sonra tümosan 115'e geçince yakıt 2 katına çıkar bende yeniçağalıyım

Başkan bolu'nun neresindensin hiç uğraşma tümosanla falan itimat otomotive git euro 4 Case JX80C al yada JX90 max pro al rahatına bak tümosan 115'liğin yakıtına yetişemezsin su gibi içiyor mazotu yada çok tarla işlemiyorsan Deutz Fahr 4080e 4090e tavsiye ederim çok seri traktörler yakıtlarıda güzel 265'den sonra tümosan 115'e geçince yakıt 2 katına çıkar bende yeniçağalıyım
ben petrol ofisin de çalışıyorum kullanan var 9115 yakıt konusunda çok iyi hem yoldahem tarlada emsali traktörlerden yakıtı düşük bazı arızaları oluyor onunda çogu kullanıcı hatası bizim burdaki ustayla (usta eski tümosan servisi)konyadan ustanın arabasıyla traktör sahibi fabrikadan parça alıp yapıyorlar parçası ucuz bitanesi 2015 hiç arızası yok sahibi 2,el aldı biri sıfır aldı 2017 onun arızası oldu 2 üç defa traktör sahinin oğlu traktör yüklü çift remokla yolda hızlı giderken önüne yolda rampa çıkmış iyi gitsin rahat çıksın diye vites düsürmeden direk 4*4 almış 3500 tl gibi bir masraf oldu yapildı traktör bu yaz oldu bu anlattığım
dolar felan yükselmeden önce ama yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim yakıt baya düşük...9115 in

Son düzenleme: