99 Saatteki Traktör Neden Satıllır

Kamera görüntüsü istedim benim traktorden çıktığını dair ama görüntü yok diyorlar.fotoğraf gönderiyorlar bu diye ama ben bunlara inanmiyorum bence benim değil tkk deki solvetli mazot satacak

Evet servis hiç tutanak tutmadiki ihtari yiyince götürdüler getirdiler fatura kesmisler yag mazot filtresi arıza ile birşey yok.adamlar çok güzel işi kanuna uyduruyorlar en son mazotta solvet var pompa granti dışı deyip yapmamislar.bir bidonda senin mazot dediler inanmadim çünkü mazotu tkk alıyorum. Hatta numuneyi aldım tkk tahlil için petrol ofisine gönderdi.

o zaman satıp kurtulmaktan başka çaren yok usta
bende başlıkta bunu demeye çalıştım km si çok düşük satışta olan traktörlerin %85-90ı sıkıntılıdır

Evet servis hiç tutanak tutmadiki ihtari yiyince götürdüler getirdiler fatura kesmisler yag mazot filtresi arıza ile birşey yok.adamlar çok güzel işi kanuna uyduruyorlar en son mazotta solvet var pompa granti dışı deyip yapmamislar.bir bidonda senin mazot dediler inanmadim çünkü mazotu tkk alıyorum. Hatta numuneyi aldım tkk tahlil için petrol ofisine gönderdi.

Traktöre dünya kadar para veriyoruz ama sanki para bize gökten inmiş gibi davranıyoruz.. Hakkını sonuna kadar ara yanlız onlarında yaptığı herşeyi fatura ile yazmaları iste elinde belgelerini biriktir sonra dava için başvuru yap sen o traktöre o kadar para verdin niye zarar edesin bi firma para kazancaksa hak yemeden kazanacak biz çiftçilerin her liramızda alın terimiz var.

• Beğen
Tepkiler: efehakan ve mbsmah
Traktöre dünya kadar para veriyoruz ama sanki para bize gökten inmiş gibi davranıyoruz.. Hakkını sonuna kadar ara yanlız onlarında yaptığı herşeyi fatura ile yazmaları iste elinde belgelerini biriktir sonra dava için başvuru yap sen o traktöre o kadar para verdin niye zarar edesin bi firma para kazancaksa hak yemeden kazanacak biz çiftçilerin her liramızda alın terimiz var.
Evet ama hiç bir evrak yokki tutanak filan zaten gelip yapmiyorlarki.elinde fatura kağıt olsun.sadece filitre yağ faturası var onuda .Yani işimiz Allah a kaldı. Mevla merhamet vicdan versin

Bi anlik bi marka tercihi yapiliyor sonra ya tuzlu geliyo yada pismanliklar..komsularin veya arkadaslarin gazina gelip aliyorlar sonunu dusunmeden hata ediyorlar sonra..Adam pazara gidiyo goruyo bankanin onunde sifir traktoru bisey zannediyo aliyo...iyice arastirilip karar verilmeli traktor seciminde..ne kadar toprak isliyorsa ona gore bi makina almali ama nerde komsununki 100 luk benimki 110 luk olsun diyo adam..veya kaportada yazan o sayilara inaniyor..sonra teneke diyor plastik diyor marka karaliyor..olmaz boyle kusku ya dusuyor insan 100 saatte makina neden aceba diye traktor iyiyse bile o firsati kaciyor..bilincli olmak sart.."Altin tenekeyle kaplanmaz"

• Beğen
Tepkiler: efehakan
Al bitane daha malzeme küçük geliyomuş o yuzden satlıkmış...Hey Allahım

Heralde traktörü aldıktan sonra malzemeleri sıcak suyla yıkadı oda çekti küçüldü

2.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mavzer99
Evet ama hiç bir evrak yokki tutanak filan zaten gelip yapmiyorlarki.elinde fatura kağıt olsun.sadece filitre yağ faturası var onuda .Yani işimiz Allah a kaldı. Mevla merhamet vicdan versin

sana şu anda yapacağim en mantıklı tavsiye şu massey artık Türkiye'ye distiribütör ile gelmiyor agco kendi getiriyor yani malın arkasında agco var sen bırak bayiyi servisi agco ya ulaş şikayetlerini oraya bildir koca firma çözer bence sorunu oda olmazsa anladığım kadarı ile senin bölgendeki servisde iş yok yakın illerdeki servisleri araştır burdan arkadaşlara sor yakındaki bi ile götür traktörü orda çözerler sorunu bence.

Bazen evdeki hesap çarşıya uymaz:baştaki büyüklerı kaybedersin birdenbire mirasçılar biner tepene bir bakmışsın yepyeni araba veya traktör yolcu! Bazen oğlan laf dinlemez kaçırır sevdiğini, baba neyapsın düğün yapmalı birde yeni gelin şehirden daire ister,baba derki tarla satmaktan sa traktörü vereyim çark dönsün.bazende yıllarca işlediği tarlanın sınır komşusu birdenbire satmak ister tarlayı e neyapmalı? Tabiki traktör yolcu olur.yani olaylara bu taraftanda bakmalı.en iyisi araştırmak ve anlayan birilerinden yardımalmak

• Beğen
Tepkiler: efehakan
Evet bende satıyorum 2635 kabinli ciftceker 190 saatte neden diye sorarsaniz bayii servis ve fabrika garantili motora bakmayanlar garanti bitince ortadayiz.onun icin satiyorum.alirken iyi araştırmak lazım benim hatam arastirmadan aldım.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Uzel servisi baskaydi be zamanin da adamlar bahar ayinda ceyhan suyu gibi ilgin ilgin yagmur💦 yagarken traktor yaparlardi..birde saglam parca ve guleryuz vardi...kalmadi tadi bazi seylerin malasef...

Ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum 3 ay önce mf 5430 aldım daha tarlaya dahi girmedim yolda 60 saat oldu fuarda mf 5450 daha uygun olunca bir de traktörünüz massey ise zarar etmiyorsunuz mf 5430 u bayi aldığım fiyata tekrar kabul etti takas ile değiştirdim

Bende fuardan 5430 aldım 150 ye saydı. ihsan taşgın dan ilandaki 5430 sizinki galiba. kaça almıştınız 5430 u siz.

O km traktor bile 2. Ele dusebilir.. herkesin durumu derdi ayri ayri..

Bunda yetersiz-kararsiz bilincsiz tuketici rolu de var bayi-firmalarin yetersiz bilgi-bilgilendirmesi de var..

Bi örnek;

Cogumuz icin mf dedi mi akan sular durur..

Gecen corum fuarinda almayi dusunen bi arkadas benim icin bi incele dedigi icin 4709.. u alici gozle baktim..

En ince dibe koseye.. %1 kisinin gorebilecegi yerlere "made in china" yazmislar.. blokta ve arkada 2 onemli noktada/parcada gordum..

Cok kalabalik bide dikkat ceker ayip olur diye daha fazla inceleyemedim.. fotograf da cekmedim/cekemedim..

Fiyat avrupaya yakin ama parcalar cin'den dedim arkadasa.. alacaksan da bunu bil al.. sonra "a bu cin maliymis haberim yoktu" deme..

Cogu fransiz biliyo.. montaj oraymis.. iyi de parcalar çin montaj fransa olsa ne olur..

Traktor piyasasinda "at izi it izine karismis" vesselam:)

Arkadaşlar tamamda sifir traktör başımıza bela oldu arizalari servis gelmiyor. Avukatla ihtar çekiyor öyle gelip tamir için götürüp bir kaç gün sonra yapıldı diye getiriyorlar.sabah traktoru inceliyorum yapılmamiş . servis bayii nede fabrika gelmiyor.arayinca fabrikadaki bizi mahlemeye verirseniz bizde sizi veririz diye tehdit ediyor lar.

Gecmis olsun hangi bayii servis bu kardesim bi kayserili olarak ogrenmek istiyorum elimizden birsey gelirse yardimci olalim