ACİLLLLLL köyumuze gırcek olan yabancı,,,


s.a arkadslar gecn gun bızım koyden yıkık bı ev satıldı bnu alanda bı alt koyumuızde koyunculuk yapn bırısı acayıp sekılde zarar zıyan yapıo gecelerı saplara salmalar bahcelrde gutmelr faln say say bıtmez maksatı evım var buralıyım deyıp koyde koyun gutmek otlakıye ıstedı verırmedı oda boyle bı yol bulmus avukat heyet kararı alınırsa gıremez dıo kaymakmda kanun olarak yapacak bısı yok ısteyen ıstedıgı yerde yer alır malcılk yapabılır dıomus sızden rıcam sızınde cevrenızde koyunuzde faln boyle bı durum oldumu olduysa nelr yaptınz bıze fıkır verırsenız sevınırım... tesekkurler
 
Ynt: ACİLLLLLL köyumuze gırcek olan yabancı,,,

Bizim yan köyde bu durumun aynisı oldu.Tefeciniin biri hayvancilik icin yikik ev aldi.Koy muhtarıda kaymakamlik ve nufusa gidip adamin orada ikamet etmedigini belgeledi birzda koylu dis gosterince adam hayvan getiremeden gitti.
 
Ynt: ACİLLLLLL köyumuze gırcek olan yabancı,,,

köy heyeti isterse ev i bırak kümes bile yaptırmaz. köylü birlik olup tepki koyması lazım. bizim buralarda da oldu sokmadılar köylü olarak. biz sırf başkası gelip alır diye evin sağındaki arsa solundaki tarla satıldı babam direk aldı. çiftlik için arazi arayan çok köylerde.
 
Ynt: ACİLLLLLL köyumuze gırcek olan yabancı,,,

Sadece ev almak ile meraya hayvan sokamaz.Köyde oturmuyorsa tarlası yoksa ancak otlakiye bedeli odeyerek merayi kullanir.Koyün birinde muhtar bu şekilde hayvancilik yapanı köyden çıkarttı bir dahada adam giremedi.
 
Ynt: ACİLLLLLL köyumuze gırcek olan yabancı,,,

ASARCIKLI link=topic=75200.msg886906#msg886906 date=1399116970' Alıntı:
ozamn heyet kararı almak sart koy karar defterıne ısletmek gerekır
Heyet kararına gerek yok bunlar zaten yasalar ile belli o kişinin köyde oturmadığını ispatlarsanız birde köylü olarak meraya sokmazsaniz bir daha gelemez.Dediğim gibi bunun ornekleri çevremde epey çok var.
 

Benzer Konular