Ahır Çatı Malzemesi

Sadece sıcağı yansıtmasın yeter yaz günleri bu sene 38 dereceyi gördü ve nemli %60 %70 civarı tabiki köpük düşündük ama sağlam olması gerekir çatıya panel veya su depoları konumlandırabilir

Köpük bildiğiniz üzere yalıtım malzemesidir. Sıcak ve soğuğu azaltır. Evlerde kullanılan ısı yalıtım malzemesi gibi. Biz Ostim'de yazın sıcağından korunmak için yaptık faydası oldu. Çatının bir kısmında deneyebilirsiniz. Memnun kalırsanız diğerlerini de yaparsınız.

Yusuf abi, 15başlık aile işletmesi ahırında maliyetleri düşürmek için çatı kiremit yerine trapez saçı tavsiye edermisin kışın en soğuğu-10 ortalama 0, -5 derece iklim yaşıyoruz trakyada.
Gürkanım en güzeli bu zaten..
galvanizli demirden makas platform yap at üzerine straforlu trapezi bak keyfine..
bişey anlatayım..
bizim ertuğrulda biliyor meseleyi..
geçen sene burada üniversiteye gezmeye gittik hayvan bölümü var orada inek,tosun v.s hayvanların -30 derecede yaşatıldığını gördük hayrete düştük..
o soğukta ne ahır kapısı var nede pencere üzeri sadece çıplak saç kaplı
"e bizde burada yaşıyoruz ama soğuktan hayvanları korumak için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz"diye düşündüm
oradaki yetkili dediki hayvanlar ani olmayan iklim değişikliklerine dayanıyor..
ortama ayak uyduruyor dedi..
İnanın hayvanların kılları uzanmış kendini zamanla gelen soğuğa karşı korumaya almış..
Sağlıklı ve verimliler
zaten dedi bu hayvanlar yaratılışı gereği 10-15 derecede daha çok sağlıklı yaşarlar..
hatta youtube bu konuyla ilgili videolar mevcut ..
bizler fazla dert ediyoruz bu konuda iklim şartlarını ..

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç