Akaryakıta çifte zam

Artık almak da çözüm değil gibi hemşehrim tek mazot değil çorap bile ıkı ye katladı adeta suyu çıktı işin garibi evet anlatıyor bazıları ama sizce 2 sene çok güzel olacak umudu varmı. Benim şahsen yok.
Umut maalesef kimse de yok.Nereye kadar gidecek bilemiyoruz.Bi dünya nadas var, bahar gübresi yaklaştı.Önümüzü göremiyoruz, kış güzel geçiyor maşallah ama geçen seneki gibi Nisan-Mayıs kuraklığı olursa yine tam yıkım olur bir Anadolu çiftçisi için...

Mazot 7.50 8tl civarı ertesi gün 1.tl üzeri zam gelicek köyde petrol var köye almaya gittim
Ve %6iskontalı tonda 600 tl farkediyor
Sonra ya düşerse diye diye diye mazot 15 tl yi gecti ve halén almadım 😔
7.5 iken 2 ton almıştım bu mazot bana yaza kadar yeter fakat nadas yapacağım meçhul koyun girişine tabela asip mazot 10 lira mi desem😂

• Komik
Tepkiler: Mustafaşahin
7.5 iken 2 ton almıştım bu mazot bana yaza kadar yeter fakat nadas yapacağım meçhul koyun girişine tabela asip mazot 10 lira mi desem😂
Tabelaya gerek yok yakınsak hemen 2 tonu direk alırım :) Kim bulmuşta 10 liradan almamış. Dua edelim mazot bence çok ucuz. Yarından bugun daha ucuz öbür güdende yarın ucuz olacak. Yani hep ucuz. Sanırım kafayı yedim. Piskolojim hiç iyi değil.

Tabelaya gerek yok yakınsak hemen 2 tonu direk alırım :) Kim bulmuşta 10 liradan almamış. Dua edelim mazot bence çok ucuz. Yarından bugun daha ucuz öbür güdende yarın ucuz olacak. Yani hep ucuz. Sanırım kafayı yedim. Piskolojim hiç iyi değil.
Vallahi gübreden çok bu mazot beni aşırı korkutuyor 1 ay sonra sezon açılıyor benim günlük harcamam 4 bin liralara çıkıyor su fiyatlarla ben günlük 4 bin lira kazanamiyorum ki bu işi sürdüreyim hergun zam geliyor artık

Vay be, zammı birden yapmıyorlar gördünüzmü, kurbağanın suyunu yavaş yavaş ısıtırsan zıplayıp kaçamadığı gibi, Kazankistandaki halk olayları gösteriler olmayacak şekilde uygun zamanda kuruş kuruş yükseltiyorlar, işi bilmek başka oluyor, zam yapmada çok ustalaşılmış vesselam.

Aslında 13,25 den fazlası hiç olmamalıydı, fakat zamlar devam ediyorsa durum vahim anlaşılan.

15,50 bu fiyata mazot alıp iş yapsan ne kazanacaksın?

Diğer taraftan akaryakıttan vergi toplayacağım diye ülkede biyodizel üretimide yasaklanmıştı zamanında

Niye?

Biyodizel kulllanarak iş yaparsa üretici yılda 3,5 milyar litre mazot kullanmayacaktı ve haliyle ÖTV toplayamayacaklardıda ondan tabikide

Madem sanayileşemeyecektin bari ucuz biyodizel kullanarak maliyeti düşürseydi üretici, sulamada bile kullansa bi dünya elektrik faturası ödemezdi, dünyanın hemen her yerinde biodizel üretimi kullanımı var, Avrupadaki rakamları tablo ile veriyorum hemde 10 yıl önceki rakamlar bunlar, biz Avrupadan zenginiz paramız çooook vede petrol zenginiyiz sanmasın kimse, işin aslı öyle değil Avrupa neden biodizel üretiyor kullanıyor enayimi bu adamlar?

1644360598853.png