Akaryakıta çifte zam

1850 TL yiğit akü 135 a güncel fiyatı
İkibuçuk ay önce Leyland'a Mutlu 135A, 1200 liraya aldım.Fiyatlar füze gibi.Sanki hayal âlemindeyim.
Ben 500 bin lira verip yeni traktör aldım diyen çifçilere üzülüyorum gerçekten misal hattat 398 her yeri uzel masseyler birde her traktörü çeken videolarını heryerde yayınlayarak reklamını yaptılar traktörüm boş ağırlığı 3600 kg klasik uzel mf gövdesi hafif yani arkalara 8 tane 50 kg önlere 14 tane 40 kg koyup 1 ton ek ağırlık atıp çiftçiye resmen demir satıyorlar 1 tonu işlevsiz döküm demir
Erkunt'un da kaldırma kapasitesi 5 ton olduğu için önü havalanmasın diye ön ağırlıklar dışında ön tekerlerin herbirinde 150 kg ağırlık var.Traktör 300 kiloyu boşuna yürütüyor.Ön teker ağırlıklarını sökme niyetindeyim, en ağır aletim 1.5 ton.Traktöre gereksiz hamallık yaptırıyorum.

Son düzenleme:
An itibari ile zamlar güncellenmiş

Resimler ve ekler

• Screenshot_20220303-000415_Chrome.jpg
    Screenshot_20220303-000415_Chrome.jpg
    43.6 KB · Görüntüleme: 56
işin cıvığı çıktı. bir gün indirim ard arda zam , neyse adam akıllı hesap edin bir kerede zam mı yapacaksınız indrim mi yapacaksınız yapın dimi. borsa gibi mazot fiyatı mı değişir?
Mazot gübre destekleride güncellenmeli böyle giderse verilen destekle lokantada yemek yer eve döneriz

işin cıvığı çıktı. bir gün indirim ard arda zam , neyse adam akıllı hesap edin bir kerede zam mı yapacaksınız indrim mi yapacaksınız yapın dimi. borsa gibi mazot fiyatı mı değişir?
Bir gün indirim ertesi gün zamın bir diğer nedeni kamu çalışanları ve maaşına enflasyon farkı alanlar , enflasyona göre zam yapılması gibi durumlarda enflasyonu düşük gösterme çabası dikkat ettiyseniz şubatta gıdada elektrikte KDV indirildi akaryakıt şubattın son günü indi martın 2 sinde zamlandı.Böylece şubat enflasyonu %4.80 çıktı.Kağıt üstünde böyle ama gerçekte enflasyon aslında bunun kat kat üstünde .

Savaşı bahane ettiler Mazot litresi 17,70 TL oldu bravo

Savaşın olduğu ülke Ukraynada mazot 28 Şubat tarihinde bizim paramız TL olarak 15,93 TL

28 Şubat tarihinde bizde mazot 16,13 TL ile ukraynadan fazla idi zaten

şimdi 17,70 TL ile savaş içindeki Ukraynadaki fiyatlara sol çektik hızla yukarı gidiyor litre fiyatı, korku nasıl kullanılıyor görmek için yazıyorum.

1646308750548.png

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Hazinenin dünya kadar açığı var, direk hazineye bağlandı tarım bakanlığı ve dışardan pahalı buğday arpa mısır getirilerek içeriye yarı fiyatına satılıyor, zarar direk hazineye yazılıyor, hazine bunu nerden karşılıycak, bütçenin gelirlerini artrımak için dolaylı vergilerle akaryakıttan gelir elde etmeye çalışılıyor.

Dışarıdan pahalı getirilerek hububat içeride ucuza satılınca hazineye şu ana kadar 20 milyar liralık zarar oluştuğu bahsediliyor, bu çok büyük bir rakam ve bu şekilde dışardan pahalı getirilerek içerde ucuza satılmaya deva edilecek deniyor, yani zarar katmerlenecek hazineye yük artacak, bu yük akaryakıta zamlan vatandaşın cebine, nakliyede mazotu kullanan kamyoncunun, üretimde mazotu kullanan çiftçinin ensesindeki yumruğu büyütecek, çok zor bir durum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Artan elektrik fiyatı, fahiş gübre fiyatı ve üzerine sürekli artan mazot fiyatı ile bu yıl çiftçi nasıl iş yapacak nasıl kazanacak?

Gerçekten zor bir durumla karşı karşıya ülke, bunun farkında olmayan koltuk makam mevki sahipleri varken çiftçi bu üretim sezonuna bu fiyatlarla giremeyebilir.

Borsalarda ürün fiyatları artıyor ama girdiler maliyetler durmuyor, çiftçinin çoğunluğu için işin içinden çıkmak güçleşti hatta imkansızaştı gibi bişey, birazda çiftçinin durumdan haberi yok, umutla herşey düzelir diye beklerken savaşı bahane eden girdi fiyatları oluşmaya başladı, yine çiftçi sanırım bu yıl ürün fiyatları artışını sağlayamayacak alım gücü düşük bir toplum ve yönetim ile karşılaşması kuvvetle muhtemeldir.

1646314385864.png

Çifte zam falan bu ifadeler hafif kaldı

Akaryakıta zam makineli tüfeğin namlusundan çıkan kurşunların seriliğinde olmaya başladı.

nede olsa hazır savaş var korku varken zamların ateşlenmeside seri olmalı zaten

Brent 120 dolar oldu pandemi zamanı 16 dolardı düşünün Petrolden en cok kazanan ülkeleri ? ABD Rusya değil mi savaş mı operasyon mu neyse artık bunun temel sebebi bu Pandemi zamanı heryer kapanınca ABD nin petrol geliri düştü enflasyon basladı böyle bir ortam şarttı şimdi bu sıcak para ile kendilerini toparlayacaklar

1646317515975.png

Brent petrol 2012-2013-2014 yıllarındaki 90-110 dolar seviyelerine tekrar yükselmiş oldu

Pandemide 3 ay düşük kaldı sonra yavaş yavaş her ay yükseldi

1 varil petrolün fiyatı henüz 2014 yılındaki fiyata yeni ulaştı bugün 111 dolar.

2020 Nisan ayında gördüğü ucuz seviyeden bu yana 24 aydır yükseliyor brent petrol