Akaryakıta çifte zam

Seytan kotu..,

Resimler ve ekler

• Screenshot_20211208-211940.png
    Screenshot_20211208-211940.png
    385.1 KB · Görüntüleme: 38
Bu düzen böyle gittikçe. Siyasi denen kişiler son model arabalara bindikçe, aynı yere 5 ucakla birden itibar adı altında gittikçe, her yere akrabalarını yerleştirdikçe, 5 yerden huzur hakkı adında yüksek maaslar aldıkça, bu zamlar bitmez.

Ülke büyüdü gelişti eskiden ayfon mu vardı yollar mı vardı dayılar oldukca bızden bır .ok olmaz.

Ya dünkü Bulgaristan 20 yıl önce açlıktan Türkiyeye işçi olarak geliyorlardı. Milli gelirleri bizden 3 kat azdı. şimdi adamlar bir günlük gelirleri ile bir araba dolusu giyecek yiyecek alıp birde resim cekip internette paylasıyor dalga gecıyor. Bizi bu hale düşürünlerin...

Çift haneli rakamlara da ulaştık artık, tek çare harmanda verimler iyi olsun, mahsuller iyi para etsin..
Cok para etmesinin bi anlamı yok önemli olan alim gucu isterse bugday 1 tl olsun sen 1kg bugday ile 1 kilo gubre veya 1 lt mazot aliyorsan kimet odur miktarla degilde ürünlerimizi alim gücü olarak degerlendirmek lazim isterse 20 lira olsun karşılığında bisey alamadiktan sonra bi anlamı yok

Cok para etmesinin bi anlamı yok önemli olan alim gucu isterse bugday 1 tl olsun sen 1kg bugday ile 1 kilo gubre veya 1 lt mazot aliyorsan kimet odur miktarla degilde ürünlerimizi alim gücü olarak degerlendirmek lazim isterse 20 lira olsun karşılığında bisey alamadiktan sonra bi anlamı yok
Cok iyi analiz. Alim gucu dustukten sonra bugday 10 TL olsa ne olur ki.

Ama sehirdeki insanlar pahaliya ekmek yememeli dogru degilmi !
Ekmek 20 TL olsun, bugday 20 TL olsun razi misin? Mazotu kaca, gubreyi kaca alacaksin onu hesaplaman lazim, alim gucu budur.

Gubre 2000 mazot 6 olsaydi bugday 3 olsa bugunden iyi olmaz miydi? Sehirde yasayan ciftcinin dusmani degil, aksine gidip asgari ucretle calisan akrabasi.

Ben şehirde yaşıyorum
Hem fabrika da calisiyorum.
Hemde çiftçilik ile uğraşıyorum.
Şehirde pahalıya yaşamak istemiyorum.
Ama ciftcilikten zarar etmekde istemiyorum.
Fakirlerim bu yönde .
Ciftcilikten zarar etmiyorsun da belki hakettigini dusundugunden az kazaniyorsundur. Satamayacagin mali uretmenin anlami olmaz.

Peynir uretimi yuzde otuz dusmus. Sut kime satilacak? Peynir sut tozuyla yapabiliyorlar, suttozu Cin'de ucuz. Biraz daha zam gelirse sut satilamaz olabilir. Bugun okudum bulgur iki misli olmus, ekmek zaten zamlaniyor bugday satisi duser mi gorecegiz.

Bu düzen böyle gittikçe. Siyasi denen kişiler son model arabalara bindikçe, aynı yere 5 ucakla birden itibar adı altında gittikçe, her yere akrabalarını yerleştirdikçe, 5 yerden huzur hakkı adında yüksek maaslar aldıkça, bu zamlar bitmez.

Ülke büyüdü gelişti eskiden ayfon mu vardı yollar mı vardı dayılar oldukca bızden bır .ok olmaz.

Ya dünkü Bulgaristan 20 yıl önce açlıktan Türkiyeye işçi olarak geliyorlardı. Milli gelirleri bizden 3 kat azdı. şimdi adamlar bir günlük gelirleri ile bir araba dolusu giyecek yiyecek alıp birde resim cekip internette paylasıyor dalga gecıyor. Bizi bu hale düşürünlerin...
Mahallede bulgardan geçilmiyor geçen gün polis kafayı yemiş 4 market gezmii şeker yok kasiyere nasıl olır demiş. hanım tarım kredi koperatiften un şeker bulamamış stokçuluğun önünğ kesmek için yazısını yazmışlar her şeyi fiyatının artmasının sebebi mazot gübre elektrik dogalgaz devlete çıkıyor vergiler yüksek yollar bedava olmalı dünyada böyledir kimse babasının cebinden yapmıyor vergilerimizle yapılan nasıl para isterler buda nakliyeye yansıyor çiftçiyi bitirdiler yelken takarsak gemi sanıp vergisiz mazot verirler pırlanta ve gemiye ötv yok fakirler kullanmasın diye